Jump to content

ULTRA SR z forestera SF do SH

AdaSch
 Share

Recommended Posts

Na zadku jest inne mocowanie górne badanie tematu czy da się je przełożyć z SFa zakończyło się niepowodzeniem :evil:

Poza tym nowe duperele na tył na górę trochę kosztują :P

AdaSch, już mam w bagażniku coś dla Ciebie

no to super :mrgreen:

pozdrawiam

p.s.

kyb chyba nie pokazuje ultra sr w katalogu jeżeli nie może zaproponować przód i tył.

Pozdrawiam

Kurde kurde kurde i co teraz :|

Regenerować czy zestaw z 4T :?

A masz gdzie postawić samochód na cegłach, na tydzień czasu :mrgreen:

Trzeba to przecież wymontować , wysłać do regeneracji, która pewnie trochę potrwa , co wtedy zrobić z samochodem...?

W zestawie zastępującym SLS masz spręzyny i amortyzatory, które nawet jeśli kiedys ci się zepsują to są ogólnie dostępne i za 700 - 800 zł masz nowy komplet .

Kurde kurde kurde i co teraz :|

Regenerować czy zestaw z 4T :?

A masz gdzie postawić samochód na cegłach, na tydzień czasu :mrgreen:

Trzeba to przecież wymontować , wysłać do regeneracji, która pewnie trochę potrwa , co wtedy zrobić z samochodem...?

W zestawie zastępującym SLS masz spręzyny i amortyzatory, które nawet jeśli kiedys ci się zepsują to są ogólnie dostępne i za 700 - 800 zł masz nowy komplet .

Nie no ja wiem ja wiem, jeszcze przy okazji stania na cegłach magiel by szło zrobić :mrgreen:

zadku jest inne mocowanie górne badanie tematu czy da się je przełożyć z SFa zakończyło się niepowodzeniem

a czy z badania tematu nie wysnuły się żadne wnioski na temat przełożenia mocowań z SG do SF?

potrzebuję mieć tylne górne poduszki sprężyn takie, jak w SG - chcę założyć do SF sprężyny dedykowane do SG, a mają one mniejszą średnicę na styku z poduszką, niż te od SF5.

z ciekawości chcesz założyć sprężyny od SG SLS?

nie, chcę założyć takie spręzyny 8)

images?q=tbn:ANd9GcQsZerqU6y97FgyQnA3L0nXYiRjG-0JKZWADwhiExHEbydMYbvP

Na co mi sprężyny od SLS-a , jak mam UltraSR-a? :)

Sprężyna SG jest "stożkiem", SF "walcem".

No i własnie z tym mam problem, bo u góry tylna sprężyna z SG jest węższa niż SF. Trzeba spróbować porzeźbić z górnymi mocowaniami.

Edit.

kropkowicz znalazł mi taki wątek:

http://www.subaruforester.org/vbulletin ... uts-35912/

całość zawieszenia z SG do SF pasuje bolt-on, ale gorzej, jak się ma potrzebę zamontować sprężynę i mocowanie od SG do amorka SF.

cytuję "być może trzeba będzie kombinować z połączeniem amorek-czapka." - cokolwiek to znaczy :?