Jump to content

Terkotanie przy skręcie w prawo


Recommended Posts

Witam. 3 tyg. temu stałem się szczęśliwym właścicielem Foresia 2.0 z 2007r. Pojechałem go sprawdzić do serwisu Subaru w MM Cars w Katowicach i powiedzieli mi, że wszystko z nim OK. 2 dni później zaczął się pojawiać dziwny odgłos terkotania podczas wkręcania w prawo (zarówno przy skrecaniu kół jaki i ich prostowaniu po wyjciu z zakrętu). Pojechałem do ASO Bełtowski w Krakowie, ale nie było akurat mechaników z serwisu Subaru :shock: , umówiłem się więc ponownie na tą sobotę na serwis w ASO Bełtowski.

W związku z tym mam 3 pytania:

1. Jakie mogą być przyczyny takiego terkotania? Przeglądając archiwum natknąłem się na sugestie, że może to być przegub lub łącznik.

2. Czy ktoś korzystał z usług ASO Bełtowski? Jakie są Wasze opinie o tym serwisie?

3. Czy może ktoś mi powiedzieć do którego ASO w Małopolsce warto jeździć albo czy jest jakiś sprawdzony inny serwis Subaru w Małopolsce?

Z góry dzięki za fachową pomoc.

Link to post
Share on other sites

Byłem w sobotę w serwisie. Mechanik sprawdził wszystkie elementy zawieszenia i nic nie znalazł. A terkotanie nadal słyszę. Wyszło na to że mam omamy słuchowe.

Nie brałem niestety pod uwagę, że terkotanie może pochodzić od łożyska. Da się to jakoś sprawdzić nie wyciągając go?

A do ASO Bełtowski drugi raz już nie pojadę. Mechanik z którym rozmawiałem był dość sympatyczny, ale obsługa na recepcji niestety powaliła mnie na kolana sposobem traktowania klienta (standard rodem z PRL-u).

Link to post
Share on other sites

Przegub wydaje bardzo charakterystyczne terkotanie, słyszalne w początkowej fazie, tylko przy skręcie kół. W miarę powiększania się luzów, terkotanie będzie słyszalne również przy jeździe na wprost, podczas mocniejszego przyspieszania.

Ja jednak stawiam na przegub. Może poprzedni właściciel odkrył rozwaloną osłonę i ją wymienił, ale przegub w takim przypadku dostaje baaardzo szybko, tak jest skonstruowany niestety.

Link to post
Share on other sites

masz A/T czy manual ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wielkie dzięki za pomoc. Faktycznie ostatecznie okazało się że to wina przegubu. Już go wymieniłem i Subarynka jeździ jak marzenie. Ciekawe tylko jakim cudem w ASO Bełtowski powiedzieli mi, że to na pewno nie jest przegub!! Że najprawdopodobniej to terkotanie pochodzi od fotela kierowcy. Ej fachowcy :lol:

Link to post
Share on other sites
... Ciekawe tylko jakim cudem w ASO Bełtowski powiedzieli mi, że to na pewno nie jest przegub!! Że najprawdopodobniej to terkotanie pochodzi od fotela kierowcy. Ej fachowcy :lol:

:shock: :shock: :shock:

Dobre.

Link to post
Share on other sites

Podłączę się: u mnie terkocze (FXT) przy skrajnych położeniach kierownicy, zarówno na postoju jak i podczas toczenia się gdy silnik jest zimny, np. po nocy. Myślałem, że to kwestia paska pompy wspomagania, po wymianie na nowy - nadal wystepuje. Przestaje terkotać, gdy już ciepły.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...