Skocz do zawartości

Terkotanie przy skręcie w prawo


Jareg30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 3 tyg. temu stałem się szczęśliwym właścicielem Foresia 2.0 z 2007r. Pojechałem go sprawdzić do serwisu Subaru w MM Cars w Katowicach i powiedzieli mi, że wszystko z nim OK. 2 dni później zaczął się pojawiać dziwny odgłos terkotania podczas wkręcania w prawo (zarówno przy skrecaniu kół jaki i ich prostowaniu po wyjciu z zakrętu). Pojechałem do ASO Bełtowski w Krakowie, ale nie było akurat mechaników z serwisu Subaru :shock: , umówiłem się więc ponownie na tą sobotę na serwis w ASO Bełtowski.

W związku z tym mam 3 pytania:

1. Jakie mogą być przyczyny takiego terkotania? Przeglądając archiwum natknąłem się na sugestie, że może to być przegub lub łącznik.

2. Czy ktoś korzystał z usług ASO Bełtowski? Jakie są Wasze opinie o tym serwisie?

3. Czy może ktoś mi powiedzieć do którego ASO w Małopolsce warto jeździć albo czy jest jakiś sprawdzony inny serwis Subaru w Małopolsce?

Z góry dzięki za fachową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę w serwisie. Mechanik sprawdził wszystkie elementy zawieszenia i nic nie znalazł. A terkotanie nadal słyszę. Wyszło na to że mam omamy słuchowe.

Nie brałem niestety pod uwagę, że terkotanie może pochodzić od łożyska. Da się to jakoś sprawdzić nie wyciągając go?

A do ASO Bełtowski drugi raz już nie pojadę. Mechanik z którym rozmawiałem był dość sympatyczny, ale obsługa na recepcji niestety powaliła mnie na kolana sposobem traktowania klienta (standard rodem z PRL-u).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub wydaje bardzo charakterystyczne terkotanie, słyszalne w początkowej fazie, tylko przy skręcie kół. W miarę powiększania się luzów, terkotanie będzie słyszalne również przy jeździe na wprost, podczas mocniejszego przyspieszania.

Ja jednak stawiam na przegub. Może poprzedni właściciel odkrył rozwaloną osłonę i ją wymienił, ale przegub w takim przypadku dostaje baaardzo szybko, tak jest skonstruowany niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wielkie dzięki za pomoc. Faktycznie ostatecznie okazało się że to wina przegubu. Już go wymieniłem i Subarynka jeździ jak marzenie. Ciekawe tylko jakim cudem w ASO Bełtowski powiedzieli mi, że to na pewno nie jest przegub!! Że najprawdopodobniej to terkotanie pochodzi od fotela kierowcy. Ej fachowcy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się: u mnie terkocze (FXT) przy skrajnych położeniach kierownicy, zarówno na postoju jak i podczas toczenia się gdy silnik jest zimny, np. po nocy. Myślałem, że to kwestia paska pompy wspomagania, po wymianie na nowy - nadal wystepuje. Przestaje terkotać, gdy już ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...