Jump to content

Zaciski 4 tłoczkowe

Michcio
 Share

Recommended Posts

Witam koledzy mam pewien problem.Otóż założyłem do mojego wrxa rocz 2004 wer usa zaciski 4 tłoczkowe.I tu pojawiły sie schody wszystko odpowietrzyłem odpalam autko wciskam hamulec a pedał wpada a dodatkowo skacza obroty tak jak by serwo był za słabe.Odpowietrzyłem go na odpalonym silniku i jest to samo.Prosze o jakas rade bo może robie coś żle.Pozdrawiam

NIe ma reguły,( raz Ci się udało,a raz nie ) Powietrze po zalożeniu zacisku poszło do góry w przewodach i nie wiadomo, gdzie siedzi-może w pompie ABS.

Odpowietrz to jeszcze raz dokładnie-przepchaj ok 1/2 l płynu -pi oko 1/4 z tej ilości na każde koło wkolejności :

PP,LT,LP,PT. (PP=prawy przód itd).

Michcio, zaczni odpowietrzanie od koła najbardziej oddalonego od pompy, tj. prawy tył, potem lewy tył, prawy przód, lewy przód.

Z ABS :?: To chyba nie ten sposób,bardziej bym się skłonił do metody respect, obroty Ci skaczą czy opadają w momencie naciskania hamulca?

Michcio, już kilka razy koledzy podpowiedzieli Ci co robić a Ty ich nie słuchasz .

gdzie siedzi-może w pompie ABS.
Odpowietrz to jeszcze raz dokładnie-przepchaj ok 1/2 l płynu -pi oko 1/4 z tej ilości na każde koło wkolejności :

PP,LT,LP,PT. (PP=prawy przód itd).

Odpowietrzyłem tylko przód bo przednie zaciski tylko wymieniałem.

... błąd, odpowietrz całość po Bożemu i problem zniknie .

Tu masz dodatkowe wskazówki :

http://motofocus.pl/technika/4511/jak-b ... lady-z-abs

• 2 weeks later...

Kiedyś kolega robił swap hamulców tarczowych na tył do seicenta i pozakładał zaciski odpowietrznikami w dół i siłą rzeczy za cholerę tego nie szło odpowietrzyć (mięciutki hamulec), sprawdź czy tak samo nie założyłeś:)

Pozdr!