Skocz do zawartości

Zaciski 4 tłoczkowe


Michcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam pewien problem.Otóż założyłem do mojego wrxa rocz 2004 wer usa zaciski 4 tłoczkowe.I tu pojawiły sie schody wszystko odpowietrzyłem odpalam autko wciskam hamulec a pedał wpada a dodatkowo skacza obroty tak jak by serwo był za słabe.Odpowietrzyłem go na odpalonym silniku i jest to samo.Prosze o jakas rade bo może robie coś żle.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma reguły,( raz Ci się udało,a raz nie ) Powietrze po zalożeniu zacisku poszło do góry w przewodach i nie wiadomo, gdzie siedzi-może w pompie ABS.

Odpowietrz to jeszcze raz dokładnie-przepchaj ok 1/2 l płynu -pi oko 1/4 z tej ilości na każde koło wkolejności :

PP,LT,LP,PT. (PP=prawy przód itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michcio, zaczni odpowietrzanie od koła najbardziej oddalonego od pompy, tj. prawy tył, potem lewy tył, prawy przód, lewy przód.

 

 

Z ABS :?: To chyba nie ten sposób,bardziej bym się skłonił do metody respect, obroty Ci skaczą czy opadają w momencie naciskania hamulca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michcio, już kilka razy koledzy podpowiedzieli Ci co robić a Ty ich nie słuchasz .

gdzie siedzi-może w pompie ABS.
Odpowietrz to jeszcze raz dokładnie-przepchaj ok 1/2 l płynu -pi oko 1/4 z tej ilości na każde koło wkolejności :

PP,LT,LP,PT. (PP=prawy przód itd).

Odpowietrzyłem tylko przód bo przednie zaciski tylko wymieniałem.

... błąd, odpowietrz całość po Bożemu i problem zniknie .

 

Tu masz dodatkowe wskazówki :

 

http://motofocus.pl/technika/4511/jak-b ... lady-z-abs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś kolega robił swap hamulców tarczowych na tył do seicenta i pozakładał zaciski odpowietrznikami w dół i siłą rzeczy za cholerę tego nie szło odpowietrzyć (mięciutki hamulec), sprawdź czy tak samo nie założyłeś:)

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...