Jump to content

Porozmawiajmy o kolorach...


ten_Typ_tak_ma
 Share

Recommended Posts

Do tej pory miałem wszystkie samochody mniej lub bardziej zielone, niestety Subaru zrezygnowało (przynajmniej w Europie) z prawdziwej pięknej zieleni, oferując "sage green", co jest zielenią tylko z nazwy. Może być, że w Japonii szałwia ma taki właśnie kolor... Tak czy owak - szkoda. Ale też w Europie panuje ostatnio moda na kolor brudny (czyli szary) w różnych stopniach intensywności. Choć może lepiej powiedzieć - nie moda, lecz oszczędności producentów, którym nie opłaca się prowadzić kilkanaście ładnych kolorów. Lepiej używać tylko białego i czarnego w różnych proporcjach.

Link to comment
Share on other sites

Mi też "sage green" się nie podoba. Dawno, dawno temu moi rodzice mieli bordowego Fiata 125p. Kolor ten bardzo mi się wtedy podobał, tym bardziej, że kolorów metalicznych czy perłowych na ulicach prawie nie było. Całkowicie jednak straciłem szacunek do czerwonych kolorów, gdy jedna znajoma gdzieś wyczytała, że czerwone samochody preferują ludzie niewyżyci seksualnie...

Link to comment
Share on other sites

Kolor zielony

 

Co można odczytać u osób u których kolor zielony odgrywa kluczową rolę? Kolor, który dla tych osób jest najważniejszy spośród wszystkich barw.

Ludzie Ci obdarzeni są miłością w stosunku do drugiego człowieka, życzliwi, pomocni, można w każdej sytuacji na nich liczyć, a zarazem skromni, co przejawia się tym, iż nie wstawiają siebie na piedestale.

Osoby te są sympatyczne, cenią sobie spokój, lubią sporadycznie samemu z sobą pobyć na osobności, aby poukładać wszystkie myśli. Można by powiedzieć, że są bratnią duszą i świetnie nadają się na przyjaciela, któremu to można zwierzyć się nawet z największych problemów. Ludzie Ci nas nie zdradzą, powiedzą nam szczerą prawdę, można im zaufać co bez wątpienia jest bardzo istotne.

Mają swoje cele do których dożą, by je osiągnąć lecz nie kosztem drugiego człowieka. Często osoby utożsamiające się z tą barwą posiadają bezcenną intuicje. Warto również zaznaczyć, iż mają poczucie własnej wartości.

 

Kolor niebieski

 

Co mówi nam kolor niebieski u osób, które wskazują tą barwę za dominującą w własnej podświadomości?

W głównej mierze są to osoby twórcze, znacznie bardziej, aniżeli inne osoby, które

upowszechniają się z innym kolorem. Oznacza to, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Ludzie Ci są optymistami, którzy przez własną pracą i zawziętość osiągną swój zamierzony cel.

Mówi się na nich, że są to osoby z dużą wyobraźnią i jak najbardziej jest to właściwe określenie, gdyż starają się sięgnąć po rzeczy, które dla innych osób charakteryzujących się innym kolorem są niemożliwe do zdobycia.

Mają umysły typowo analityczne, co w dużym stopniu pomaga przy analizowaniu wszelakich spółek notowanych na giełdzie. Oczywiście trzeba zaznaczyć, iż każda osoba niezależnie jakim kolorem siebie przedstawia, również poradziłaby sobie na rynku kapitałowym.

Osoby te są zazwyczaj spokojne, nie wybuchające wrogą agresją, wierne, które bardzo często stają się dobrymi przyjaciółmi.

 

Kolor czerwony

 

Jakie informacje możemy odczytać u osób, które wskażą, że Ich ulubionym kolorem jest czerwień?

Zazwyczaj są to ludzie z bardzo silnym charakterem, którzy wiedzą czego chcą, energiczni, a zarazem waleczni i odważni. Osoby utożsamiające się z kolorem czerwonym nie pozwolą sobie, aby ktokolwiek wchodził im w drogę.

Z kolei osoby charakteryzujące się jako kolor czerwony chcą być najlepsi, a zarazem ich działania doprowadzają do tego, by być w centrum zainteresowania.

Bardzo często osoby z tego pokroju powiedzą wszystkim wprost co myślą o danej rzeczy, bądź też o tej osobie. Nawet jeśli miałaby to być najgorsza prawda.

 

Kolor różowy

 

Bez wątpienia róż dominuje u kobiet, tak więc co odczytamy u osób, u których ten że kolor będzie najistotniejszy?

Osoby te są niewątpliwie bardzo uczuciowe, kochające, a zarazem wrażliwe na wszelaką krzywdę istot żywych. Nie są dla Tych osób najważniejsze pieniądze, lecz miłość i poszanowanie drugiego człowieka.

Niestety te osoby są bardzo emocjonalne, co bardzo często w sferze niepowodzeń uczuciowych doprowadza do łez. Również są to osoby charakteryzujące się dużymi emocjami, którymi niestety idzie znacznie łatwiej manipulować.

Nie ukrywając osoby te w małym stopniu posiadają cechy charakteru, które utożsamiają się z kolorem czerwonym.

 

Kolor biały

 

Co można odczytać u ludzi, którzy charakteryzują się jako kolor biały?

Stosunkowo odczuwają pustkę w sercu, potrzebują uznania i zrozumienia przez inne osoby, potrzebują dobrego przyjaciela, który to zawsze wyrwie ją od codziennych zmagań i problemów. Nie chcą być w centrum zainteresowania lecz chcą, aby darzyć Ich należytym szacunkiem.

Często zdarza się, iż ulubionym kolorem singli jest właśnie kolor biały, ponieważ osoby wybierający ten właśnie kolor lubią często spędzać czas samotnie. Zważywszy na fakt, że dużym zakłopotaniem tych ludzi jest niska samoocena. Może doprowadzić to do depresji przez co pracownik staje się mniej wydajniejszy, a w późniejszym stadium nie zdolny do pracy.

W małym stopniu są to ludzie o podłożu egoistycznym. Nie przedstawiają to w widoczny sposób, ale taka jest ich głębia. Wyznając zasadę: "Żyjąc sam, żyje dla siebie".

 

Kolor czarny

 

Co można odczytać u osób, u których kolor czarny odgrywa kluczową rolę? Kolor, który dla tych osób jest najważniejszy spośród wszystkich barw.

Jeśli usłyszymy z ust drugiej osoby, że jej najładniejszym kolorem jest właśnie czarny mamy prawo twierdzić, iż jest to osoba zdecydowana, niezależna, która wie czego chce. To osoby z silnym charakterem, którymi jest bardzo trudno manipulować. Świadczy o tym fakt, że zawsze podtrzymują własne zdanie na dany temat i naprawdę trudno jest wpłynąć na Ich decyzje.

Wielkim plusem tych osób jest fakt, iż są oni zdyscyplinowani, co pozwala na dobrą organizację czasu pracy, a doskonale wszyscy dobrze wiemy jak ważna jest selekcja czasu w dzisiejszych czasach.

Warto podkreślić, że często osoby, które upodobały sobie kolor czarny podchodzą do innych ludzi z dystansem, a przede wszystkim do nowo zapoznanych osób.

 

Kolor żółty

 

Co można odczytać u osób u których kolor żółty odgrywa kluczową rolę? Barwa, która dla tych osób jest najważniejsza spośród wszystkich kolorów.

Ludzie Ci są otwarci, można poznać ich przez swoiste łaknięcie dialogu z drugą osobą, osoby które pośród towarzystwa czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Bez tego nie funkcjonowaliby należycie. Osoby te mają często bardzo wiele do powiedzenia lecz przekazują swoiste informacje w taki sposób, iż każdy wysłuchuje tę osobę z dużą uwagą.

Osoby te niejednokrotnie uwielbiają być w centrum zainteresowania, lubią jak ktoś o nich coś mówi. Jeśli tylko mogą, starają się pomóc drugiej osobie, jeśli nie materialnie to zawsze można liczyć na dobre słowo.

Osoby te są lubiane, cenione, nie tylko w życiu prywatnym lecz co również ważne w sferze zawodowej, dlatego pozwala im to utrzymywać leprze stosunki interpersonalne z klientami.

 

Kolor srebrny

 

Co można powiedzieć o ludziach, którzy charakteryzują się jako kolor srebrny?

To również kolor cennego kruszcu, tak więc takie osoby są dowartościowane lecz w sposób umiarkowany, co sprawia , że te osoby psychicznie dobrze egzystują. Właśnie takie to osoby potrafią przyznać się do popełnionego czynu, co sprawia, że są odważni, a zarazem odpowiedzialni.

Bardzo ważny jest fakt, że można znaleźć u tych osób wsparcie, zrozumienie, a zarazem pomoc. Można takiej osobie z czystym sercem zaufać. Dla osób wybierających kolor srebrny zaufać komukolwiek jest zasadniczo bardzo ciężko.

Przeważnie są to osoby tolerancyjne, romantyczne oraz skromne, które brzydzą się wyrządzaniem krzywdy wszelkim istotom żywym.

 

Kolor złoty

 

Jakimi cechami osobowości cechują się osoby, które to utożsamiają się z kolorem złotym? Co możemy przez ten kolor odczytać u innych osób?

Można by powiedzieć , iż kolor złoty kojarzy nam się z bogactwem lecz jest to kolor splamiony krwią. Oznacza to, że osoby charakteryzują się tą barwą zrobią wszystko, aby zrealizować swój cel, wyznając zasadę: " po trupach do celu."

Niejednokrotnie osoby te nad wymiar się wywyższają, chcą być najlepsi i w centrum zainteresowania. Osoby te są bardzo dowartościowane i pozwala im to uniknąć wszelakich kompleksów.

Przeważnie są to ludzie, którzy chcieliby rządzić, którzy nie lubią przegrywać i często nie przyznają się do własnych błędów.

 

Kolor pomarańczowy

 

Co ukazuje nam kolor pomarańczowy u osób, u których ten kolor jest najładniejszy?

Kolor ten mówi nam o tym, że jest to osoba z dużymi kompetencjami do organizowania wszelakich rzeczy. Potrafi dobrze zarządzać zasobami ludzkimi, co jest nieodzownym elementem wewnątrz firmy.

Istnieje w tych osobach siła, siła do walki, by zrealizować swój zamierzony cel. Sprawia to, iż te osoby bardzo szybko się niecierpliwią. Chciałyby zdobyć wszystko jak najszybciej, lecz niestety tak się nie da.

Warto również podkreślić, że osoby charakteryzujące się kolorem pomarańczowym są kompetentne, a zarazem odpowiedzialne w czynach, które wykonują.

Osoby te nie znoszą bałaganu, chcą, by zawsze ich otoczenie, w którym przebywają było należycie wysprzątane i czyste. Tylko wtedy potrafią poprawnie funkcjonować.

 

Kolor fioletowy

 

Co można powiedzieć o ludziach, którzy charakteryzują się jako kolor fioletowy?

Podobnie jak w przypadku barwy niebieskiej, tak również w tym przypadku osoby te bardzo często bujają w obłokach, czyli marzą o różnych rzeczach. Ludzie wybierający kolor fioletowy są też uczuciowi i wrażliwi.

Chyba najbardziej charakteryzującą cechą charakteru tych osób jest fakt, iż są to osoby z dobrą intuicją. Powiedźmy sobie szczerze, że w życiu intuicja naprawdę bardzo często się przydaje. Na ten fakt daleko nie szukać, czy inwestując na rynku kapitałowym również przydaje się intuicja? Oczywiście że tak tylko, że ma to charakter o podłożu typowo psychologicznym.

Warto zaznaczyć, iż osoby z tego sektora, wierzą bardziej sobie, aniżeli innym osobom. Czyli należy interpretować to w ten sposób, że te osoby są bardzo przezorne i bardzo rzadko ufają drugiej osobie.

Są to osoby, które jeśli tylko to możliwe wyciągną pomocną dłoń w stosunku do drugiej osoby.

 

Kolor brązowy

 

Co można odczytać u ludzi, którzy charakteryzują się jako kolor brązowy?

Osoby te są nad wymiar skromne, nie szukające poklasku i nie stawiające siebie na piedestale, ludzie naturalni, nie udający kogoś, kim tak naprawdę nie są. Jeśli tylko mogą i nic nie stoi na przeszkodzie pomogą drugiej osobie.

Bardzo istotny jest fakt, że są to osoby uczciwe, co przeradza się w swoiste zaufanie w stosunku do tych osób. Osoby te są dokładne, dlatego też każda praca musi być przez nich wykonana w należyty sposób.

Kochają naturę, wszelakie rośliny i zwierzęta i nie dopuszczą, aby ktokolwiek ją skrzywdził.

 

Kolor szary

 

Jakimi cechami osobowości cechują się osoby, które to utożsamiają się z kolorem szarym? Co możemy przez ten kolor odczytać u innych osób?

Przeważnie są to osoby zamknięte w sobie, którym jest zasadniczo bardzo trudno przełamać lody i nawiązać dialog z drugą osobą, ludzie o niskim poczuci własnej wartości, którzy są niezrealizowani.

Bywa i tak, że bardzo często osoby te zamykają się w czterech ścianach przed światem zewnętrznym. Niestety Ci ludzie w miarę pojawiania się trudnej sytuacji są zestresowani, przez co brakuj im siły do działania.

Jeśli tylko to możliwe starają się uciec od rzeczywistości i chcą żyć we własnym świecie. Bardzo często słyszy się o takich ludziach, iż mają swój świat. Nie jest to nic złego, po prostu te osoby w realistycznym świecie nie czują się doceniani.

 

by Dominik Michnikowski

Link to comment
Share on other sites

Choć może lepiej powiedzieć - nie moda, lecz oszczędności producentów, którym nie opłaca się prowadzić kilkanaście ładnych kolorów. Lepiej używać tylko białego i czarnego w różnych proporcjach.

 

To nie tak ;) Popyt kieruje podaza. Ludzie po prostu kupuja bardzo skromnie. Raz ze nie chca za bardzo podpasc, a dwa ze spokojny kolor (=nudny) ma wieksze szanse na sprzedaz na samochodzie uzywanym.

 

Jak chce ktos zielonego OBK, to podjechac do salonu i zapytac! Z tego co pamietam, jest mozliwosc zamowienia koloru spoza standardowej palety, ale wiaze sie to oczywiscie ze znacznie wydluzonym czasem oczekiwania (bo taki samochod jest musi dopiero zostac zaplanowany do produkcji)!

 

PS Raju, Panie Andrzeju, prosze mnie poprawic jesli sie myle :-)

Link to comment
Share on other sites

nie ma opcji FTZ

Powinny byc jeszcze opcje "byle nie zielony/czerwony/biały/czarny/niebieski/sage green :twisted: ..."

 

Dobry pomysł. Zastanawiam się czy nie otworzyć nowego wątku z ankietą - Jaki kolor jest najbardziej obciachowy. "Obciach" to teraz bardzo modne słowo :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...