Skocz do zawartości

prosze o rade w doborze opon


andre

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanowne grono.

 

chce kupić opony zimowe do swojego leone 1.8turbo 4wd .będa to moje pierwsze nowe opony zimowe i niebardzo wiem jaki konkretnie wybrac model. wstepnie ustaliem że ponizsze powinny byc odpowiednie:(z nastawieniem na numer 3))

1.Fulda KRISTALL MONTERO

2.Pirelli SnowControl

3.BFGoodrich WINTER 2 T/A

4.Michelin ALPIN

prosze o rade, które z wymienionych wyżej opon najlepiej sprawdzą sie w moim autku. dodam izn nie posiada ono abs - u , ma staly napęd na 4 kola i 136 KM.Osobiście jezdrze dośc agresywnie. czytajac opinie o oponach w internecie, dowiedzialem sie ze wlasnie brak abs -u jes istotną wytyczna w ich wyborze.ja niestety nie posiadam takiej wiedzy.prosze o pomoc

andre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.Michelin ALPIN

Posiadam takowe w rozmiarze 195/65R15 i ... mam mieszane uczucia. ogólnie hamowanie na mokrym jest OK, dorgi też w zasadzie trzymają się sensownie, ale są denerwująco głośne. Jak jedzie się po suchym to jeszcze ujdzie, w końcu zimówka jest głośna, ale jak jedzie się po mokrym to sa bardzo głośne i dźwięk przypomina trochę tłuczenie o beton taką gumową piłką plażową - jest lekko dzwoniący. Właśnie przez ten dźwięk już nigdy ich nie kupię, poszukam Nokianów albo jakiegoś Klebera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke pomyliles sie z rozmiarem jak do tego legacy co na obrazku to na 60

A i owszem, wiem jaki powinienm mieć rozmiar kapci :) Te dostałem z autem, były nowiutkie, żal wywalić nowe gumki. Letnie już mam normalne. Swoją drogą na tym nieco wyższym profilu wygląda nieco bardziej agresywnie niż na seryjnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam ponownie.

opony kupione. wybralem BFGoodrich WINTER 2 T/A, mialem okazje pojeździć po zakopcu i slowackich tatrach w okresie świątecznym, gdzie śniegu bezmiar.jestem zadowolony z tego wyboru.autko zbiera sie na śniegu jak na czarnej drodze, w kopnym śniegu tez daje rade.

 

kuba napisaL :"Przydalo by sie zeby andre napisal troche wiecej w jakich warunkach ma glownie uzywac samochod i czego wymaga od opon"

 

więc niczego spoecjalnego od opon nie wymagam.szukalem opon w miare uniwersalnych.moje autko ma ok 130 KM chciaem jedynie miec nad nim kontrole w zimowych warunkach i to sie udalo.

 

dziękuje za pomoc

 

andre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...