Skocz do zawartości

Porównanie spalania seat Leon 1.8 T z Subaru Sti 2.5 T USA


filip

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie obecnie jestem posiadaczem Seata 210 KM i poważnie się zastanawiam nad kupnem Imprezy STI wersja amerykanska 305KM. Jednym słowem zachorowałem na to auto. I prośba do właścicieli wersji amerykańskiej ile tak naprawdę pali jeżdząc ekonomicznie i jezdzac dość agresywnie. Bo Leon spala przy naprawdę ekonomicznej jeździe okolo 7,5 l /100km w trasie np. Gdańsk warszawa przy prędkości 120KM/h natomiast po mieście jazda ekonomiczna okolo 9,5 l/100 a przy pelnym bucie okolo 14 - 15l/100. Licze sie z tym ze bedzie palil wiecej ale tak naprawde ile wiecej bo czytajac forum rozne liczby padaly.

 

Pozdrawiam i dzięki za szczere odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Leon spala przy naprawdę ekonomicznej jeździe okolo 7,5 l /100km w trasie np. Gdańsk warszawa przy prędkości 120KM/h natomiast po mieście jazda ekonomiczna okolo 9,5 l/100 a przy pelnym bucie okolo 14 - 15l/100. Licze sie z tym ze bedzie palil wiecej ale tak naprawde ile wiecej bo czytajac forum rozne liczby padaly.

Bo tak naprawdę wszystkie są prawdziwe. Co innego przez spokojną jazdę rozumie Jarmaj a co innego ja :) Podejrzewam, że pojęcie ostrej jazdy również ma pewne rozbieżności pomiędzy forumowiczami. Tak więc przyjmij za dolną granicę (raczej trudno osiągalną) to co podają foldery, natomiast za górną dowolną większą liczbę niż Ci się wydaje :) Jak będziesz naprawdę ostro STi deptał, to 25-30l/100km nie będzie niemożliwe :) I pewną różnicę sprawia pełny but na autostradzie a pełny but na torze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie... Hmmm... Zgadzam się z aflintą, że należy jak punkt wyjścia przyjąć dane producenta i dodać do tego dowolną wartość. Według mnie, należałoby dodać dla bezpieczeństwa 20%, a jak mamy ciężki but, to 50% :twisted:.

 

Natomiast tak bardziej ogólnie patrząc na teamat: ja wiem, że każdego to "boli", jak musi co drugi dzień wyskoczyć z ładnych paru złotych na paliwo (mnie też to czeka), ale wydaje mi się, że kupując mocny samochód, z wysilonym silnikiem i sporą turbiną, należy zmienną "spalanie" wyjąć z równania określającego sensowność zakupu. Dlatego myślenie o spalaniu w kontekście kupowania STi, traktuję trochę tak, jak myślenie o wartościach odżywczych potraw w McDonald's - tam się nie idzie po to, by się zdrowo najeść, tak jak się nie kupuje imprezy po to, by uważnie oglądać dane o spalaniu :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Leon spala przy naprawdę ekonomicznej jeździe okolo 7,5 l /100km w trasie np. Gdańsk warszawa przy prędkości 120KM/h natomiast po mieście jazda ekonomiczna okolo 9,5 l/100 a przy pelnym bucie okolo 14 - 15l/100.

 

Co prawda nie STi ale na podstawie GT'99

 

O 7.5/100 to możesz zapomnieć - najmniejsze spalanie to miałem na poziomie 7.8-7.9/100 (jeden jedyny raz), kolejne 9/100 (też jeden raz) i praktycznie w trasie poniżej 10/100 poza tymi dwoma przypadkami nie zszedłem.

 

W przypadku miasta - średnio 12-14/100 w zależności od stylu jazdy. Nie udalo mi się zejść w mieście poniżej 11/100 ale z drugiej strony nie spaliłem nigdy więcej niż 16/100 (a w 95% nawet nie przekraczałem 15/100). Fakt, że nie upalałem auta od świateł do świateł non-stop więc to pewnie też ma znaczenie (podejrzewam, że do 20/100 pewnie dałoby się dojechać :-) ).

 

W przypadku Imprezy stały napęd na cztery łapy zjada pewnie z 1-1.5 litra na 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Leon spala przy naprawdę ekonomicznej jeździe okolo 7,5 l /100km w trasie np. Gdańsk warszawa przy prędkości 120KM/h natomiast po mieście jazda ekonomiczna okolo 9,5 l/100 a przy pelnym bucie okolo 14 - 15l/100.

 

Co prawda nie STi ale na podstawie GT'99

 

O 7.5/100 to możesz zapomnieć - najmniejsze spalanie to miałem na poziomie 7.8-7.9/100 (jeden jedyny raz), kolejne 9/100 (też jeden raz) i praktycznie w trasie poniżej 10/100 poza tymi dwoma przypadkami nie zszedłem.

 

W przypadku miasta - średnio 12-14/100 w zależności od stylu jazdy. Nie udalo mi się zejść w mieście poniżej 11/100 ale z drugiej strony nie spaliłem nigdy więcej niż 16/100 (a w 95% nawet nie przekraczałem 15/100). Fakt, że nie upalałem auta od świateł do świateł non-stop więc to pewnie też ma znaczenie (podejrzewam, że do 20/100 pewnie dałoby się dojechać :-) ).

 

W przypadku Imprezy stały napęd na cztery łapy zjada pewnie z 1-1.5 litra na 100km.

 

Roland to ty juz masz tego Leona ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filip, musisz wartosci zuzycia paliwa przez Leona pomnozyc razy dwa i wtedy otrzymasz splanie STi. Przykro mi, ale te wozy ekonomiczne nie sa. Silniki 1.8T sa duzo bardziej ekonomiczne.

 

STi 2.0 PPP

jazda ekonomiczna: 12

jazda normalna: 16

jazda dynamiczna: 20-25

pelen but: 50-55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland to ty juz masz tego Leona ? :)

 

Nie :D bo poddałem się z zakupem Leona - po prostu znalezienie auta, które w papierach będzie miało wszystko ok okazało się ponad moje możliwości.

To co ludzie sprzedają to włos na głowie się jeży. Wózki z umowami in-blanco z np. Hiszpanem czy innym Włochem, faktury na bardzo mocno zaniżone ceny, auta z niby przebiegiem 20-30kkm (2-3 letnie) bez książek serwisowych ("bo w Niemczech mu nie dali"). Po prostu taki smród, że z daleka trzeba to omijać.

 

Zresztą pumex szuka właśnie jakiegoś Legaca i coś na ten temat może dopowiedzieć :D

 

Kupiłem inny doopowóz :-) ze słabszym silnikiem niż zamierzałem - więc będzie na wiosnę trochę modyfikacji coby to zaczęło jeździć :) (znaczy się napędu 4x4 nic nie zastąpi i już wiem, że za jakiś czas wrócę do Imprezy ale już jako 2-gie auto w rodzinie - takie do zabawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda ekonomiczna: 12

jazda normalna: 16

jazda dynamiczna: 20-25

pelen but: 50-55

 

identycznie jak u mnie w GT, jedynie jak docierałem nowy silnik to udało mi się zejść do 10L/100, ale wtedy nie przekraczałem 4000rpm, a turbo nie ładowało wogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiernie dziękuję za te wypowiedzi. Dały mi dużo do myślenia, ale raczej na plus dla Subaru. Z drugiej strony tłumacze się tym że subaru dużo mniej sie psuja niz kazde inne auto koszty ze spalania rekompensuja koszty serwisowe. :lol::lol::lol: A pozatym przyjemnosc z jazdy takim autem jest nie adekfatna do jazdy autem na jedna oś.

 

Roland a moze mojego leona kupisz serwisowany kupiony wpolsce bezwypadkowy dobrze utzrymany i z bogatym wyposazeniem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland a moze mojego leona kupisz serwisowany kupiony wpolsce bezwypadkowy dobrze utzrymany i z bogatym wyposazeniem ???

 

Hehe - ja już zakupiłem auto :-)

 

Poza tym uturbiona benzyna to tylko Impreza :D

 

A co do kosztów - benzyna jest tylko jednym z parametrów kosztów utrzymania (gdyby to był jedyny parametr to nie sprzedawałbym GTka).

Weź pod uwagę kapitalne stwierdzenie "nic do Subaru kosztuje 100 zł" :D bo jeśli będziesz chciał serwisować dobrze nawet na zamiennikach to koszty będą dużo wyższe niż w przypadku Leona. Przykład - dobre klocki na przód do GT to wydatek ok. 600-700 zł. Oczywiście da się znaleźć i takie za 150 zeta ale ja w życiu bym ich nie założył do Imprezy.

Po prostu auto ma bardzo dobre osiągi i serwisować je należy na oryginałach (które kosztują czasem majątek) albo na zamiennikach ale nie tych najtańszych a tych najlepszych, które często nie ustępują ceną oryginałom.

 

Oczywiście zaraz może się odezwać 100 innych osób, które stwierdzą, że Imprezę da się serwisować tanio odpowiednimi zamiennikami ale zawsze tyłek da się wytrzeć gazetą i końcowy efekt będzie podobny - tylko pozostaje kwestia co na tym ucierpi :D

 

Aaaa - jeszcze jedno - tak jak napisałeś - frajdy z jazdy nic nie zastąpi :D to auto jest po prostu rewelacyjne i każde kolejne jeśli nie będzie przynajmniej następnym modelem Imprezy lub Lancera Evo będzie dużo gorsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...