Jump to content

Jakie sprzęgło polecacie do wolnossaka 2.0 125 KM 2001 rok

xt6
 Share

Recommended Posts

Ja założyłem sprzęgło standardowe firmy Exedy. Ściągnąłem je z USA bo tanio i był rok 2008 więc dolar chodził po 2,2zł :) . W zestawie było łożysko pilotujące - warto o nim pamiętać przy wymianie sprzęgła. Ja osobiście polecam, jest ok. :D

Jakie warto kupić pomijając orginalne w serwisie?

Czy ktoś się orientuje ile kosztuje orginał?

oryginał w ASO chyba stał w okolicach 1.600 PLN, ale pewnie najlepiej zadzwonić w konkretne miejsce i mieć bezpośrednią i aktualną informację...

Możesz też zregenerować swoje stare sprzęgło za połowę ceny nowego zamiennika. Jeżeli to jest takie same sprzęgło jak w Imprezie 2.0 z 99 roku to regeneracja okładziny kosztuje około 80 złotych, z resztą sprzęgła około 120. Docisk też chyba regenerują. Wada tego jest tylko jedna, bo musisz czekać z autem w warsztacie na zrobienie sprzęgła.

Ja założyłem sprzęgło standardowe firmy Exedy. Ściągnąłem je z USA bo tanio i był rok 2008 więc dolar chodził po 2,2zł :) . W zestawie było łożysko pilotujące - warto o nim pamiętać przy wymianie sprzęgła. Ja osobiście polecam, jest ok. :D

i jak się sprawuje ? nie za krótki ma skok?działa płynnie bez szarpania przy ruszaniu ? da się komfortowo jeździć po mieście? robiłeś coś dodatkowo żeby lżej chodziło ?

i jak się sprawuje ? nie za krótki ma skok?działa płynnie bez szarpania przy ruszaniu ? da się komfortowo jeździć po mieście? robiłeś coś dodatkowo żeby lżej chodziło ?

A dlaczego miałoby być niekomfortowo skoro to to samo co OE.

Nic nie robiłem po prostu założyłem i jeżdżę, chodzi lekko, płynnie w końcu jest ono zamiennikiem oryginału. Miałem i mam potrójną radość: sprzęgło dobrej marki, tanio kupiłem i jestem zadowolony. Sprawuje się dobrze już trzeci rok. Nie upalam, jeżdżę w miarę spokojnie, raz na rok zaśmierdzi :roll: no ale czasem musi. Jest ok. :)

trafiłem niezalezny serwis subaru we Wrocławiu i wymieniłem kompletne sprzęgło na Valeo jest bardzo ok nie szarpie płynnie rusza nawet z piskiem :mrgreen:

przy okazji wyregulowali zawory i wymienili płyny i podłączyli kompa w sumie to szybko poszło nie nudziłem się pooglądałem nowa impreze i forka w turbo (byly na przeglądzie)ale szczena mi opadła jak zobaczyłem jednego dnia 3 SVX-y do tego jeden z skrzynią manualna 6 biegów :!: