Skocz do zawartości

Jakie sprzęgło polecacie do wolnossaka 2.0 125 KM 2001 rok


xt6

Rekomendowane odpowiedzi

Ja założyłem sprzęgło standardowe firmy Exedy. Ściągnąłem je z USA bo tanio i był rok 2008 więc dolar chodził po 2,2zł :) . W zestawie było łożysko pilotujące - warto o nim pamiętać przy wymianie sprzęgła. Ja osobiście polecam, jest ok. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie warto kupić pomijając orginalne w serwisie?

Czy ktoś się orientuje ile kosztuje orginał?

 

oryginał w ASO chyba stał w okolicach 1.600 PLN, ale pewnie najlepiej zadzwonić w konkretne miejsce i mieć bezpośrednią i aktualną informację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zregenerować swoje stare sprzęgło za połowę ceny nowego zamiennika. Jeżeli to jest takie same sprzęgło jak w Imprezie 2.0 z 99 roku to regeneracja okładziny kosztuje około 80 złotych, z resztą sprzęgła około 120. Docisk też chyba regenerują. Wada tego jest tylko jedna, bo musisz czekać z autem w warsztacie na zrobienie sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem sprzęgło standardowe firmy Exedy. Ściągnąłem je z USA bo tanio i był rok 2008 więc dolar chodził po 2,2zł :) . W zestawie było łożysko pilotujące - warto o nim pamiętać przy wymianie sprzęgła. Ja osobiście polecam, jest ok. :D

 

i jak się sprawuje ? nie za krótki ma skok?działa płynnie bez szarpania przy ruszaniu ? da się komfortowo jeździć po mieście? robiłeś coś dodatkowo żeby lżej chodziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem sprzęgło standardowe firmy Exedy. Ściągnąłem je z USA bo tanio i był rok 2008 więc dolar chodził po 2,2zł :) . W zestawie było łożysko pilotujące - warto o nim pamiętać przy wymianie sprzęgła. Ja osobiście polecam, jest ok. :D

 

i jak się sprawuje ? nie za krótki ma skok?działa płynnie bez szarpania przy ruszaniu ? da się komfortowo jeździć po mieście? robiłeś coś dodatkowo żeby lżej chodziło ?

 

A dlaczego miałoby być niekomfortowo skoro to to samo co OE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robiłem po prostu założyłem i jeżdżę, chodzi lekko, płynnie w końcu jest ono zamiennikiem oryginału. Miałem i mam potrójną radość: sprzęgło dobrej marki, tanio kupiłem i jestem zadowolony. Sprawuje się dobrze już trzeci rok. Nie upalam, jeżdżę w miarę spokojnie, raz na rok zaśmierdzi :roll: no ale czasem musi. Jest ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafiłem niezalezny serwis subaru we Wrocławiu i wymieniłem kompletne sprzęgło na Valeo jest bardzo ok nie szarpie płynnie rusza nawet z piskiem :mrgreen:

przy okazji wyregulowali zawory i wymienili płyny i podłączyli kompa w sumie to szybko poszło nie nudziłem się pooglądałem nowa impreze i forka w turbo (byly na przeglądzie)ale szczena mi opadła jak zobaczyłem jednego dnia 3 SVX-y do tego jeden z skrzynią manualna 6 biegów :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...