Jump to content

Wymiana żarówki w przednim reflektorze - jaka żarówa?


SLEPSON
 Share

Recommended Posts

Witam,

jak w temacie, sprawa niby banalna, ale mam 2 pytania:

1. Jak się pytam w hurtowniach lub u mechanika od subaru, to mi mówią że to zwykła żarówa "H4", wg. instrukcji to ma być "HB5 9007". Z tego co widziałem to chyba różnią się tylko tym, że HB5 jest osadzona w dodatkowej obudowie plastikowej, która jest pewnie kompatybilna/przystosowana do zamocowania w reflektorze. Czy dobrze rozumuję?

 

2. Chodzi o lewy reflektor, padła żarówa świateł mijania/drogowych. Czy, żeby się do niej dostać trzeba wymontować akumulator? W instrukcji opis zaczyna się od momentu jakbyśmy już mieli wyjęty cały reflektor....

 

 

 

mojasubaraforum.gif

Link to comment
Share on other sites

Mój wprawdzie to MY96... ale pasują zwykłe żarówki H4 bez kombinowania. Do obu lamp dostajesz się bez demontażu akumulatora/wlotu powietrza... choć wlot powietrza warto zdemontować bo wtedy jest prościej. Trzeba sięgnąć ręką, ścisnąć wtyczkę (jest w gumowej osłonie pod którą są przyciski zaczepów) i ściągnąć z żarówki, potem ściągnąć gumowy kołnierz z lampy, odpiąć drut blokujący żarówkę i wyciągnąć gada :) montaż w odwrotnej kolejności, z tym, że nie trzeba ściskać wtyczki jak się zakłada ją na żarówkę (powinna sama zaskoczyć). Żarówki wymień obie, bo druga też pewnie niedługo padnie jak świeciła tyle samo czasu, a przy okazji będzie równiejszy strumień światła.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

H4 i HB5 mają inną główkę - H4 ma 3 listki pozycjonujące żarówkę w reflektorze, HB5 wygląda tak jakby się ją wkręcało w lampę.. sam zobaczysz. Najpierw rozbierz lampę, potem odpakowuj żarówki - by w razie czego udało się je wymienić ;)

Link to comment
Share on other sites

chyba jest git, HB5 które mam są dokładnie takie jak wskazane w instrukcji i też mają 3 listki na plastikowej obudowie - jak do wkręcenia typu "wciśnij i trochę przekręć"

 

 

 

 

mojasubaraforum.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...