Jump to content

Wymiana żarówki w przednim reflektorze - jaka żarówa?

SLEPSON
 Share

Recommended Posts

Witam,

jak w temacie, sprawa niby banalna, ale mam 2 pytania:

1. Jak się pytam w hurtowniach lub u mechanika od subaru, to mi mówią że to zwykła żarówa "H4", wg. instrukcji to ma być "HB5 9007". Z tego co widziałem to chyba różnią się tylko tym, że HB5 jest osadzona w dodatkowej obudowie plastikowej, która jest pewnie kompatybilna/przystosowana do zamocowania w reflektorze. Czy dobrze rozumuję?

2. Chodzi o lewy reflektor, padła żarówa świateł mijania/drogowych. Czy, żeby się do niej dostać trzeba wymontować akumulator? W instrukcji opis zaczyna się od momentu jakbyśmy już mieli wyjęty cały reflektor....

mojasubaraforum.gif

Mój wprawdzie to MY96... ale pasują zwykłe żarówki H4 bez kombinowania. Do obu lamp dostajesz się bez demontażu akumulatora/wlotu powietrza... choć wlot powietrza warto zdemontować bo wtedy jest prościej. Trzeba sięgnąć ręką, ścisnąć wtyczkę (jest w gumowej osłonie pod którą są przyciski zaczepów) i ściągnąć z żarówki, potem ściągnąć gumowy kołnierz z lampy, odpiąć drut blokujący żarówkę i wyciągnąć gada :) montaż w odwrotnej kolejności, z tym, że nie trzeba ściskać wtyczki jak się zakłada ją na żarówkę (powinna sama zaskoczyć). Żarówki wymień obie, bo druga też pewnie niedługo padnie jak świeciła tyle samo czasu, a przy okazji będzie równiejszy strumień światła.

• Upvote 1

H4 i HB5 mają inną główkę - H4 ma 3 listki pozycjonujące żarówkę w reflektorze, HB5 wygląda tak jakby się ją wkręcało w lampę.. sam zobaczysz. Najpierw rozbierz lampę, potem odpakowuj żarówki - by w razie czego udało się je wymienić ;)

chyba jest git, HB5 które mam są dokładnie takie jak wskazane w instrukcji i też mają 3 listki na plastikowej obudowie - jak do wkręcenia typu "wciśnij i trochę przekręć"

mojasubaraforum.gif