Skocz do zawartości

Subaru na swiecie.


Ickx

Rekomendowane odpowiedzi

Subaru prdoukowalo,produkuje i z pewnoscia bedzie produkowac bardzo interesujace samochody.To nie tylko WRX,AWD,H 6 czy STI ale takze wiele modeli nie oferowanych na rynku europejskim,a tym bardziej polskim.Dlaczego nie ma takich modeli u nas jak Blitzen czy Baja ? Z pewnoscia sprzedaz bylaby jeszcze mniejsza niz obecnie oferowana oferta ale Subaru Baja ( www.subarubaja.com) jest po prostu genialnie charakterystycznym samochodem,nie do pomylenia i nawet w pewnym stopniu,nie boje sie uzyc tego slowa,osobliwym.Niestety tylko za oceanem moga sie nim nacieszyc.Rozumie wersja Blitzen jest produkowana z kierownica tylko po prawej ale Baja wymaga tylko drobnych zmian.Czy ktos w Polsce chcialby jezdzic czyms takim ? Nie liczac mnie oczywiscie.[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Subaru Baja jest co najmniej kontrowersyjne. Moze sie podobać, ale dla wielu to samochodowe nieporozumienie (szczególnie w żółtym kolorze). Ja niestety zaliczam sie wlasnie do tych i mimo szczerych chęci jakoś nie moge sie przekonać i w porowaniu z impreza czy foresterem....no na pewno nie kupiłbym baji....

Przyznam się, że aż trudno było mi uwierzyć, że to auto weszło do produkcji seryjnej i wątpie, żeby w polscce znalazłoby wielu klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Subaru Baja ( Bacha :P ) myślę że nie przyjął by się na naszym rynku. A dla Amerykaninów napewno świetna alternatywa do Fordów , Dodge'ów Ram - które psują sie średnio raz na miesiąc ;)

 

pozdrowienia

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia Baja nie stanie sie popularna nawet na rynku amerykanskim co nie zmienia faktu,ze jest dowodem na olbrzymia inwencje jaka sa obdarzeni inzynierowie Subaru.Nie uwazam ze jest jedna wielka motoryzacyjna pomylka.Amerykanie znaja "osobowe pick-upy" jak np. El Camino czy jakos tak.Motoryzacyjna pomylka wg. mnie to Renault Vel Satis.

Szkoda tylko,ze Blitzen nie trafi do Europy ale jak widac na zdjeciu sa maniacy,ktorzy go sprowadzaja z Japonii.Blitzen nie moze byc oferowany w Europie bo jego 260 konny,dwulitrowy bokser z dwoma turbinami wydziela za duzo zanieczyszczen jak na przepisy europejskie.Ale w japoni jest juz Blitzen H 6 moze choc on do nas trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ickx, nasze gusta idą w zupełnie przeciwnym kierunku. Dla mnie vel satis jest super, naprawde, nie mówie tego na złość ani przez przekorę - jechałem nim , co prawda jako pasażer, ale zrobił na mnie wyjątkowo dobre wrażenie....Przy okazji, przyjrzyj sie temu autu, a moze choc troche sie do niego przekonasz....

Blitzen'y są fenomenalne, szkoda, że nie ma ich w ofercie na rynek europejski.

Bardzo mi sie z to podoba Impreza a'la outback....

pozdrawiam

 

PS -gdybyśmy sie we wszystkim zgadzali, byłoby nudno jak na zebraniu KC PZPR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak marze o Legacy z silnikiem H6, bi-turbo, maualna skrzynia oczywiscie i jakies 600km. Zeby wreszcie byla konkurecja (jesli chodzi o moc) do np. Audi RS4 (czy 6?). Ale by byla jazda. A w tym Outbacku Sport to by sie przydal silnik z STi. Przede wszystkim to by sie to autko w Polsce przydalo :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybysmy mieli wszyscy takie same gusta to stylisci byliby bezrobotni,a inzynierowie mieliby ulatwiona prace bo wszystkie samochody wygladalyby jak pudelka od zapalek :) O Vel Satisie nie bede sie rozwodzil wiecej bo to forum z zalozenia poswiecone jest marce Subaru.

Baja zwrocila moja szczegolna uwage gdyz nie lubie jezdzic z bagaznikiem dachowym,a przewozenie zabloconego roweru w samochodzie czy w bagazniku nie nalezy do przyjemnosci.Zwlaszcza zeskrobywanie zaschnietego blota z tapicerki czy z bagaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie Baja bardzo podoba i szczerze nie rozumiem Was mowiacych, ze to sie nie przyjmnie! w USA Pick-upy sa tak modne jak nic innego, wiec wprowadzenie tam Bajy bylo bardzo sluszne. A tu w Polsce mysle, ze tez by sie przyjela. Jeden powod jest wymieniony wyzej przez kolege Ickx'a, a drugi: (NA PRZYKLAD) samochod doskonaly dla szefow firm budowlanych, bo:

a) wysokie zawieszenie umozliwia dojazd na plac budowy

B) nadaje sie do przewozy materialow budowlanych

c) ma klase, czyli pasuje do takiej osoby

 

Poza tym Baja moze byc traktowana jako fun-mobil, ale to juz inny temat.

 

Pozdrawiam,

Santa Thanatos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Traviq jest dostepny tylko w Japonii (bo chyba tam nie ma opla) i narazie oferowany jest z tym samym silnikiem, co Zafira. Ale obilo mi sie o uszy, ze pracuja nad wersja z bokserem i AWD.

 

A co do wspolpracy Subaru z GM, to ten ostatni ma jedynie 20% Fuji Heavy Industries (firma, do ktorej nalezy Subaru) i Subaru ma gwarancje,ze obedzie sie bez ingerencji ze strony GM. Jedyne co, to GM ma prawo wykorzystywac technologie Subaru. Zreszta widzialem kiedys projekt Chryslera terenowego bodajze bazujacego na Foresterze.

 

To tyle :wink: ,

Thanatos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo coś na temat mikro samochodzików Ligier które mają być sprzedawane w salonach Subaru. Poza tym że będą kosztować ok 40000 zł !? ( słownie czterdzieści tys.) Czy to możliwe żeby wogóle ktoś takie maleństwo kupił, chociaż... Smarty... hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 15 lat później...
5 minut temu, Aga napisał:

@chojny, jesteś debeściak :lol:

 

 

Szukałem pewnej informacji i mi ten temat wpadł w oko.... mieliśmy WRX, H6 czy STI ale mało... gdzie Baja, gdzie Blitzen ;) 

 

Może faktycznie trochę postu nam źle nie zrobi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...