Skocz do zawartości

Pierwszy przegląd Forestera.


Thorgal

Rekomendowane odpowiedzi

o płynie zapomniałem nadmienić hehe- zawsze mnie skroją bez względu na markę a powinni dolać klientowi gratis, koszt żaden a i niesmak nie pozostaje.

Ja też zawsze zapominam i też zawsze mi ręce opadają jak widzę tę pozycję na rachunku...

 

Nie wiem, ale dla mnie to jakaś odmiana Choroby Wściekłych Krów wśród dealerów - zarabiają 18PLN, a wkur***** za 1000...:mrgreen:

 

No widzisz Gal 18zł cię z równowagi wyprowadza, a ojciec kilka lat temu ? w serwisie bmw-rover za dolanie płynu na fakturze widniała cena około 200zł. Oczywiście kazał żeby sobie ten płyn odessali bo nie zamierza kupować płynu w takiej cenie i usunęli tą pozycje z rachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Hondę Jazz zapłaciłem nie wiele taniej tylko że co 20.000 Km

Tez wkrótce mam serwis w Jazz'ie po 20kkm :(

 

Wydaje się, że jest nas conajmniej 3 osoby które oprócz Subaru posiadają Honde.

 

ALEX - Jazz

 

Intakwrx - Jazz

 

Thorgal - Civic

 

Wydaje się to być dobrą kombinacją?

 

Ja w Civic mam przejechane 7600 kilometrów i najprawdopodobniej pojadę na przegląd po 10 000 kilometrów - wyczytałem o ciężkich warunkach eksploatacji - dużo krótkich przejazdów poniżej 15 kilometrów. W moim przypadku tak właśnie jeździłem.

 

Zresztą olej ma już trochę ciemny kolor.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja napiszę. NIe był to pierwszy przegląd Forestera 2.0 X, ale mój pierwszy z nim 8)

Filtr pyłkowy - 190 brutto - bez zniżek :shock: Następnym razem sam kupię i dam do założenia

 

Filtro powietrza - też coś około 150 - bez zniżek

 

Filtr oleju - około 40 zł

+ płyny itp

 

Usługa serwisowa 260 zł. W jej skład weszły badanie hamulców, kontrola i regulacja zbieżności. W serwisie spędziłem dzień cały

Co do oleju - miałem swój. Myślałem, że drogi był, ale jak zobaczyłem Wasze ceny Valvoline, to zmieniłem zdanie. Weszły 4 litry, czyli zgodnie z książką serwisową

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Thorgal zapłacił za filtr powietrza 68zł oleju 30 a inż_mamon odpowiednio 150 i 40?

Żeby nie kłamać poszedłem po rachunek. I widzę, że:

Filtr pyłkowy Forester 198,01

Filtr oleju 36,00

Filtr powietrza 106,99

Płyn chłodniczy 0,5 l 10,00

Płyn spryskiwacz 3,5 l 17,08

 

Wszystko MY'03

Jak pisałem olej miałem własny, ale oni go wlewali. Jak widać filtr oleju i powietrza to tylko w Krakowie 8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój foryś ma 3000 km. W Bielsku powiedzieli mi, że po 5000 km proponują wymianę oleju na Castrol'a TWS 0W 60 -> ponoć ze względu na parametry tego oleju i słabą dostępność Valvoline'a w polsce....

Myślicie, że warto pozostać przy Valvoline ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój foryś ma 3000 km. W Bielsku powiedzieli mi, że po 5000 km proponują wymianę oleju na Castrol'a TWS 0W 60 -> ponoć ze względu na parametry tego oleju i słabą dostępność Valvoline'a w polsce....

ROTFL :) I to powiedział dealer który ma mieć ten olej w swojej ofercie :) Hehe, ciekawe na czym problem w tej dostępności w Polsce polega, bo już 100km dalej (w Krakowie) nie ma z nim problemów :)

 

Myślicie, że warto pozostać przy Valvoline ?

Każdy leje to co uważa za stosowne, było już trochę opinii o olejach tutaj na forum, dobrze poszukaj. Są tacy co Castrola nie chca na oczy widzieć, są tacy co go leją wielką chęcią. Tak naprawdę to ważne jest by olej trzymał parametry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Hondę Jazz zapłaciłem nie wiele taniej tylko że co 20.000 Km

Tez wkrótce mam serwis w Jazz'ie po 20kkm :(

 

Wydaje się, że jest nas conajmniej 3 osoby które oprócz Subaru posiadają Honde.

 

ALEX - Jazz

 

Intakwrx - Jazz

 

Thorgal - Civic

 

Wydaje się to być dobrą kombinacją?

 

 

Pozdrawiam,

 

TomekEl - Jazz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...