Skocz do zawartości

wymiana uszczelek pokrywy zaworów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poci mi się silnik przy pokrywie zaworów, na to przynajmniej wygląda ... bo już trochę tego oleju "nakapało". Przy dłużsej jezdzie zaczyna czuć smród palonego oleju ,a przy deptaniu dym spod maski.

Mam pytanie.

Czy w przypadku wymiany uszelki pokrywy zaworów należy wymienić również podkładki pod śróby te gumowe i te przy świecach , czy też wystarczy sama duża na pokrywę zaworów.

Pytam bo jeden sprzedawca zasugerował mi że trzeba wymienić wszystkie

 

PS. Dla onformacji :

W subaru za wymiene uszczelek chcą ponad 700 zł samej robocizny, a w 4-turbo 6500 tys bo kompleksowo wymieniają wszystkie uszczelki łącznie z tą pod głowicą i wymieniają wszystkie płyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku wymiany uszelki pokrywy zaworów należy wymienić również podkładki pod śróby te gumowe i te przy świecach , czy też wystarczy sama duża na pokrywę zaworów.

Pytam bo jeden sprzedawca zasugerował mi że trzeba wymienić wszystkie

 

Słusznie zasugerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

PS. Dla onformacji :

W subaru za wymiene uszczelek chcą ponad 700 zł samej robocizny, a w 4-turbo 6500 tys bo kompleksowo wymieniają wszystkie uszczelki łącznie z tą pod głowicą i wymieniają wszystkie płyny

 

może niech jeszcze w 4T wymienią kompleksowo panewki, korby tłoki i wał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Dla onformacji :

W subaru za wymiene uszczelek chcą ponad 700 zł samej robocizny, a w 4-turbo 6500 tys bo kompleksowo wymieniają wszystkie uszczelki łącznie z tą pod głowicą i wymieniają wszystkie płyny

 

 

Piłeś, nie pisz. Nie piłeś...lepiej się czegoś napij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 4-5 stówach spokojnie powinieneś się zmieścić ze wszystkim... :)

 

 

Potwierdzam. Robiłem ostatnio w takim jednym przybytku (a może przytułku dla zagubionych duszyczek), no znaczy na Mysiadle. Zmieściłem się, chyba nawet w dolnej strefie (4 stówy z jakimś kawałeczkiem) za komplet uszczelek pod dekiel (jest ich od diabła i ciut, ciut a nie jak niektórzy sądzą jedna), czyli uszczelki właściwe plus uszczelki śrubunku. A i robocizna w tej cenie również .Jest git ;-)

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...