Skocz do zawartości

szarpie na rozgrzanym przy leciutko wciśniętym pedale gazu


waka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem, że było już trochę tych tematów, ale może do mojego da się coś konkretnie dopasować :lol:

Zauważyłem, że jak przejadę kilkanaście km, zgaszę silnik, a później ponownie odpalę jak jest jeszcze ciepły, to występuje dziwne szarpanie tylko przy delikatnym używaniu pedału gazu. Mam wrażenie, jakby paliwo nie dochodziło po wciśnięciu gazu na 1, 2cm, jak dalej się go wciśnie to lekko szarpnie i jedzie normalnie. Jest to szczególnie odczuwalne w jeździe w korku, przy małych prędkościach. Nie ma reguły, czasem to zjawisko nie występuje. Macie pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Igi_666, kable i świece wymieniac co 30tys? coś Ci się omyliło. Jak już to kable co 50tys a świece co 15tys.

Eeeeetaaam, bez paniki. Skąd się biorą takie wieści?

Świece co 15tys :shock: Dotychczasowy rekord wymiany świec o jakim czytałem, to było 20tys, ale 15 ????

Można na świecach z LPG spokojnie zrobić i 120tys., tylko odstęp elektrod trzeba sprawdzać. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

odgrzewam, bo dalej to mam. świece wymienione, pompa paliwa, jutro wymieniam kable.

więc dalej jest tak: jak przejadę kilkanaście km, zgaszę silnik, a później ponownie odpalę jak jest jeszcze ciepły, to występuje dziwne szarpanie tylko przy delikatnym używaniu pedału gazu. Mam wrażenie, jakby paliwo nie dochodziło po wciśnięciu gazu na 1, 2cm, jak dalej się go wciśnie to lekko szarpnie i jedzie normalnie.

czasem to ustaje jak zgaszę silnik i odpalę na nowo.

ma ktoś pomysły po tej wskazówce? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knock sensor to chyba u każdego starszego miga CELem.

 

W ogóle większość przypadłości forków jakaś taka typowa: wisko, rozszczelniona chłodnica, czujnik stukowy, zegarek w kabinie, nie wspomnę o rdzy na tylnych nadkolach, prowadnicach foteli, wytartej wykładzinie.

 

Mi przestały też ostatnio działać biegi 1 i 2 wentylatora - podobno rezystor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...