Skocz do zawartości

No to zaczynamy zabawę z wymianą glośników na lepsze :-)


ParaYasio

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem wymiana głośników coś da ale tylko wtedy gdy zainwestujesz we wzmacniacz tak jak pisałes oryginał nadaje się do tego szajsu co mamy w standardzie poza standardowe lepsze jakiekolwiek głośniki potrzebują więcej prądu tutaj zaś nasze radia są chciwe albo powiem lepiej skąpe dlatego wymiana głośników owszem ale wzmachol też.

 

U mnie bass wygląda tak :-)

http://caraudio.basser.pl/product.php?id_product=193

 

Moze mamy inne radia, z racji innych MY, ale racja bez wymiany radia/dolozenia wzmacniacza nie ma to wiekszego sensu. Zreszta podobnie pisalo mi kilka osob w watku o car audio, ja jednak wolalem przekonac sie sam. W sumie mial to byc etap przejsciowy, ale jako brak checi nastal.

 

 

Różnica polega na tym, że u Ciebie jest słabsze. W nowych modelach wzmacniać ma chyba 2x20W nominalnie. Co nie zmienia faktu, że zewnętrzny wzmacniać byłby najlepszym ale znacznie droższym rozwiązaniem. Niemniej dobranie odpowiednich głośników za stosunkowo nieduże pieniądze znacznie poprawi jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem wymiana głośników coś da ale tylko wtedy gdy zainwestujesz we wzmacniacz tak jak pisałes oryginał nadaje się do tego szajsu co mamy w standardzie poza standardowe lepsze jakiekolwiek głośniki potrzebują więcej prądu tutaj zaś nasze radia są chciwe albo powiem lepiej skąpe dlatego wymiana głośników owszem ale wzmachol też.

 

U mnie bass wygląda tak :-)

http://caraudio.basser.pl/product.php?id_product=193

 

Moze mamy inne radia, z racji innych MY, ale racja bez wymiany radia/dolozenia wzmacniacza nie ma to wiekszego sensu. Zreszta podobnie pisalo mi kilka osob w watku o car audio, ja jednak wolalem przekonac sie sam. W sumie mial to byc etap przejsciowy, ale jako brak checi nastal.

 

 

Różnica polega na tym, że u Ciebie jest słabsze. W nowych modelach wzmacniać ma chyba 2x20W nominalnie. Co nie zmienia faktu, że zewnętrzny wzmacniać byłby najlepszym ale znacznie droższym rozwiązaniem. Niemniej dobranie odpowiednich głośników za stosunkowo nieduże pieniądze znacznie poprawi jakość dźwięku.

 

 

Adaś co Ty gadasz mam najbardziej wypasionego Outbacka MY10 i radio z wielką nawigacją wykazywało 5W czyli zajebiście aby rozpędzić głośniczek z Nokii E6 także wbicie obojętnie jakichkolwiek głośników niestety skazany jesteś na porażkę owszem możesz kupić chińczyka tylko po co skoro już go masz....

 

Jak chcesz naprawdę poczuć coś czego teraz nie czujesz (pomijając puszczanie bąków) to niestety inwestycje czekają o ile nie masz ochoty na inwestycje nie marnuj pieniędzy bo dużo sobie nie poprawisz samą wymianą głośników to jak placebo niektórych leczy bo tak chcą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica polega na tym, że u Ciebie jest słabsze. W nowych modelach wzmacniać ma chyba 2x20W nominalnie. Co nie zmienia faktu, że zewnętrzny wzmacniać byłby najlepszym ale znacznie droższym rozwiązaniem. Niemniej dobranie odpowiednich głośników za stosunkowo nieduże pieniądze znacznie poprawi jakość dźwięku.

 

Widzisz ja nie teoretyzuje tylko pisze o faktach. Glosniki byly dobierane przez jeden z polecanych pkt car audio w wawie (wyciszalem tez drzwi), zalezalo mi na czyms ze sredniej polki. W sumie moglbym napisac, ze skoro mam to jest to najlepsze i polecam, ale tak nie robie.

 

Zgodze sie teraz z kolegami z watku o car audio, ze taki zabieg nie ma sensu bez wzmacniacza. Dodatkowy problem w My04-06 jest, ze radia nie maja wyjscia na wzmacniacz (te podstawowe).

 

Max moc radia (mojego) to 4x14W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica polega na tym, że u Ciebie jest słabsze. W nowych modelach wzmacniać ma chyba 2x20W nominalnie. Co nie zmienia faktu, że zewnętrzny wzmacniać byłby najlepszym ale znacznie droższym rozwiązaniem. Niemniej dobranie odpowiednich głośników za stosunkowo nieduże pieniądze znacznie poprawi jakość dźwięku.

 

Widzisz ja nie teoretyzuje tylko pisze o faktach. Glosniki byly dobierane przez jeden z polecanych pkt car audio w wawie (wyciszalem tez drzwi), zalezalo mi na czyms ze sredniej polki. W sumie moglbym napisac, ze skoro mam to jest to najlepsze i polecam, ale tak nie robie.

 

Zgodze sie teraz z kolegami z watku o car audio, ze taki zabieg nie ma sensu bez wzmacniacza. Dodatkowy problem w My04-06 jest, ze radia nie maja wyjscia na wzmacniacz (te podstawowe).

 

Max moc radia (mojego) to 4x14W

Spoko zgodzę się z mocą max Twojego radia niemniej brak wyjścia na wzmachol nie stanowi problemu przynajmniej w większości przypadków także jeżeli ktoś stwierdził że się nie da to dał ciała albo popularnie mówiąc dupy, bo się da i to wcale nie jest drogie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica polega na tym, że u Ciebie jest słabsze. W nowych modelach wzmacniać ma chyba 2x20W nominalnie. Co nie zmienia faktu, że zewnętrzny wzmacniać byłby najlepszym ale znacznie droższym rozwiązaniem. Niemniej dobranie odpowiednich głośników za stosunkowo nieduże pieniądze znacznie poprawi jakość dźwięku.

 

Widzisz ja nie teoretyzuje tylko pisze o faktach. Glosniki byly dobierane przez jeden z polecanych pkt car audio w wawie (wyciszalem tez drzwi), zalezalo mi na czyms ze sredniej polki. W sumie moglbym napisac, ze skoro mam to jest to najlepsze i polecam, ale tak nie robie.

 

Zgodze sie teraz z kolegami z watku o car audio, ze taki zabieg nie ma sensu bez wzmacniacza. Dodatkowy problem w My04-06 jest, ze radia nie maja wyjscia na wzmacniacz (te podstawowe).

 

Max moc radia (mojego) to 4x14W

Spoko zgodzę się z mocą max Twojego radia niemniej brak wyjścia na wzmachol nie stanowi problemu przynajmniej w większości przypadków także jeżeli ktoś stwierdził że się nie da to dał ciała albo popularnie mówiąc dupy, bo się da i to wcale nie jest drogie :-)

 

Wiem, ze sie da bo mi nawet mowili, ze juz instalowali do takich aut, ale jak to sie mowi, lepiej po niskopradowym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ParaYasio - mam taką samą wersję jak Ty i będę się upierał, że jest tam więcej niż 2x5W :mrgreen:

Ile było w poprzednim modelu już wiesz a w obu przypadkach siedzi wzmacniacz Kenwood'a więc można poszperać w sieci i sprawdzić ile ma obecny.

W każdym razie seryjne głośniki to atrapa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ParaYasio - mam taką samą wersję jak Ty i będę się upierał, że jest tam więcej niż 2x5W :mrgreen:

Ile było w poprzednim modelu już wiesz a w obu przypadkach siedzi wzmacniacz Kenwood'a więc można poszperać w sieci i sprawdzić ile ma obecny.

Adam12, pisałem o tym tutaj. Subaru od wielu lat bazuje na Kenwoodzie i nie sądzę, aby w nowych modelach użyto znacząco lepszych komponentów (wzmacniacz).

 

Realnie można się spodziewać około 4*5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ParaYasio - mam taką samą wersję jak Ty i będę się upierał, że jest tam więcej niż 2x5W :mrgreen:

Ile było w poprzednim modelu już wiesz a w obu przypadkach siedzi wzmacniacz Kenwood'a więc można poszperać w sieci i sprawdzić ile ma obecny.

W każdym razie seryjne głośniki to atrapa. :)

 

Sprawdzcie sobie w serwisowce radia, ile Wasze ma mocy. GX-201LH z poprzedniej gen ma:

Maximum Output Power...................................14W x 4 (4Ω)

GX-201LHF2/RHF2

PWR DIN45324....................................................11W x 4

 

Moze sie komus przyda service manual:

http://www.scribd.com/doc/65171363/Kenwood-Gx-Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączał ktoś dodatkowy wzmacniacz przez takie ustrojstwo

[ http://www.sklep.axel2.pl/_var/gfx/99ad26994749182a5154f0fac9cfaa3b.jpg ]

http://www.sklep.axel2.pl/index.php?products=product&prod_id=911

Jak to się sprawuje i czy bezproblemowo daje sie zamontować?

 

Siema

 

Miałem tak w Accordzie działało choć przez chwilę też się wahałem, niemniej działa też się dziwię :-)

 

P.S Adaś idę o litra z dużą rudą grzywką że Twoje/Moje radio dostanie zadyszki przy innych głośnikach niż te fajansy co masz w oryginale, tylko dlatego że ono chciałoby mieć 20W zaś naprawę ma 5 i tylko 5 no może po przecinku też coś jeszcze ma ale to już szczegół :-)

P.S 2 Apropo Kenwooda wydaje mi się że flagowym produktem tej firmy jest:

 

uwaga uwaga uwaga

http://www.okazje.info.pl/ceny/kenwood/

 

Robot kuchenny :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się spierał, nie moja dziedzina a z doświadczenia wiem, że "papier wszystko zniesie". :D

Wzmacniacz słaby dlatego trzeba dobrze dobrać głośniki.

No i dodać wzmacniacz :-)

Bez wzmacniacza można popróbować z głośnikami o wysokiej skuteczności/efektywności, rzędu 93 dB i więcej (ważne wg jakiej normy mierzone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się spierał, nie moja dziedzina a z doświadczenia wiem, że "papier wszystko zniesie". :D

Wzmacniacz słaby dlatego trzeba dobrze dobrać głośniki.

No i dodać wzmacniacz :-)

Bez wzmacniacza można popróbować z głośnikami o wysokiej skuteczności/efektywności, rzędu 93 dB i więcej (ważne wg jakiej normy mierzone).

 

Odpada nie uchroni Ciebie przed rozdarciem "ryja" powyżej 10-13 oczek (chodzi o przestery), powyżej progu gdzie zapotrzebowanie na prąd będzie coraz większe zaś twój wzmacniacz będzie ledwo zipał, będzie spocony i gorący jak dziewucha zaś twoje głośniki będą wołały o więcej prądu wtedy właśnie wyjdzie, że nie to chcesz usłyszeć co właśnie słyszysz:-) niemniej jak chcesz słuchać po cichutko to fakt jest to jakieś rozwiązanie niemniej skutecznością braku prądu nie nadrobisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpada nie uchroni Ciebie przed rozdarciem "ryja" powyżej 10-13 oczek (chodzi o przestery)

Jeśli ustawisz korekcję basu na '0' i powierzysz jego odtwarzanie subwooferowi, to poziomy dźwięku bez zniekształceń (głośniki o skuteczności 93dB) są jak dla mnie zupełnie satysfakcjonujące do słuchania wewnątrz auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slesz no co Ty wszystko PANIE wszystko!!! Kupisz suba świetnie tylko po co wiem można wbić to do radia powinno być dobrze niemniej wydaje mi się że takie półśrodki prędzej czy później owocują wizytą np w Basserze i wydaniem kolejnych paru stówek tylko po co skoro można raz a dobrze :-). Powiem tak po moich perypetiach nigdy więcej nie oddam auta ludziom którzy się znają na audio z katalogów a takich pseudo firm jest sporo.....wolę wyrzygać raz kasę i mieć to naprawdę dobrze zrobione :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ParaYasio, kierując się Twoimi pozytywnymi doświadczeniami z BASSER-em, sam rozważam montaż u nich przedniego systemu w OBK My '05. Na jakiej konfiguracji u Ciebie aktualnie stanęło i jak odbierasz wpływ dołożonego subwoofera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja Bakkz moja opinia bazuje na tym co zobaczyłem, i mam porównanie z innymi firmami gdzie robili mi auto żony i uwierz mi, że przepaść jest duuuża bo:

1. Basser robi tylko nagłośnienia o ile wiem nie montuje alarmów, nie naprawia centralnych zamków itp czyli musi robić to dobrze bo z tego, żyje

2. Nie łamią plastików mają cudowne łapki breszki i takie tam, żeby nic nie połamać tylko to rozebrać

3. Całe audio mają na miejscu nie czekasz na sprzęt bo on czeka na Ciebie

4. Nie są elastyczni cenowo tylko mówią, ile to będzie kosztować i tyle. Nie ma zamienników tańszych chińskich jest tak i tak albo pasuje albo nie

5. Robią zajebistą kawę

6. Znają się na robocie

 

Ponadto auto najlepiej oddać na 2 dni wtedy naprawdę masz zrobiona jak trzeba wszystko po kolei bez tarmoszenia się z czasem tylko spokojnie zrobione także moje zdanie jest takie, że polecam.

Co do suba cóż ie wyobrażam sobie, żeby go nie było :-) w podłokietniku masz pokrętło którym kierujesz ile ma basu być poza tym oczywiście wzmachol i dobrre głośniki w moim przypadku ostatecznie wylądował zestaw JBL power zaś sub to też JBL niestety nie pamiętam symbolu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były dokładane głośniki z przodu, sub z tyłu i wzmacniacz. Różnica jest kolosalna, a bałem się że ten Kenwood będzie za słaby i nic nie da dokładanie wzmacniacza do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ParaYasio, rozmawiałem już wstępnie z chłopakami z BASSER-a na temat montażu i tak jak mówisz, raczej wskazywali na zostawienia auta na 2 dni. Obecnie biję się myślami w kwestii sposobu montażu tweeterów, bo z jednej strony wolałbym, aby były w miejscach montażowych ze względu na dyskrecję, a z drugiej strony wysokie dźwięki są kierunkowe i raczej powinny być ustawione na słuchacza. Ze względu na urlop nie umawiają montaży od ok. 6-20 sierpnia, więc mam czas na zastanowienie się.

 

Natomiast co do cen sprzętu, to bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli, cena montażu z okablowaniem, tłumieniem i akcesoriami też jest do przełknięcia.

 

Najprawdopodobniej wybiorę głośniki DLS R6A ze wzmacniaczem 4-kanałowym u-Dimension RM V 41, żeby zostawić sobie okienko na podłączenie suba w przyszłości, tylnych głośników raczej w ogóle nie będę ruszał, zastanawiam się, czy ich po prostu nie odłączyć.

 

 

viru, właśnie też się trochę boję, że seryjne radio sobie nie poradzi, ale jednak alternatywa związana z wymianą jednostki głównej łączy się z dużo większymi kosztami. Że też jakiś myśliciel wykoncypował, że połączenie sterowania klimatyzacją z radiem jest dokładnie tym, czego życzą sobie użytkownicy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były dokładane głośniki z przodu, sub z tyłu i wzmacniacz. Różnica jest kolosalna, a bałem się że ten Kenwood będzie za słaby i nic nie da dokładanie wzmacniacza do niego.

Co to znaczy za słaby :?: Przy dodatkowym wzmacniaczu i wykorzystaniu wyjść głośnikowych Kenwooda sygnał trzeba osłabić. Przecież w takim systemie Kenwood pełni jedynie rolę urządzenia do odtwarzania. Im mniejsze wzmocnienie Kenwooda tym mniejsze THD, tym lepsza jakość dźwięku.

 

Kenwood niestety nie posiada wyjścia niskosygnałowego. Użyty jest tam bodajże wzmacniacz TB2904HQ:

 

showoriginal-11537.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subleo, mnie głównie chodzi o zakłócenia sygnału. Każdy element ścieżki wnosi jakieś zakłócenia i wiadomo, że lepiej wykorzystać wyjście niskoprądowe, aby zakłóceń było jak najmniej. Zastanawiam się natomiast, jaka jest rzeczywista dokuczliwość tego problemu przy wykorzystaniu wyjścia wysokoprądowego? Byłbym bardzo wdzięczny za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subleo, mnie głównie chodzi o zakłócenia sygnału. Każdy element ścieżki wnosi jakieś zakłócenia i wiadomo, że lepiej wykorzystać wyjście niskoprądowe, aby zakłóceń było jak najmniej. Zastanawiam się natomiast, jaka jest rzeczywista dokuczliwość tego problemu przy wykorzystaniu wyjścia wysokoprądowego? Byłbym bardzo wdzięczny za wyjaśnienie.

Akceptowalny adapter sygnału wysokoprądowego na niskoprądowy to koszt min. 150-200 PLN. Przy takim adapterze i tak będzie niestety słychać różnicę. Najlepszym sposobem jest wyprowadzenie wyjścia niskosygnałowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ParaYasio, rozmawiałem już wstępnie z chłopakami z BASSER-a na temat montażu i tak jak mówisz, raczej wskazywali na zostawienia auta na 2 dni. Obecnie biję się myślami w kwestii sposobu montażu tweeterów, bo z jednej strony wolałbym, aby były w miejscach montażowych ze względu na dyskrecję, a z drugiej strony wysokie dźwięki są kierunkowe i raczej powinny być ustawione na słuchacza. Ze względu na urlop nie umawiają montaży od ok. 6-20 sierpnia, więc mam czas na zastanowienie się.

 

Natomiast co do cen sprzętu, to bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli, cena montażu z okablowaniem, tłumieniem i akcesoriami też jest do przełknięcia.

 

Najprawdopodobniej wybiorę głośniki DLS R6A ze wzmacniaczem 4-kanałowym u-Dimension RM V 41, żeby zostawić sobie okienko na podłączenie suba w przyszłości, tylnych głośników raczej w ogóle nie będę ruszał, zastanawiam się, czy ich po prostu nie odłączyć.

 

 

viru, właśnie też się trochę boję, że seryjne radio sobie nie poradzi, ale jednak alternatywa związana z wymianą jednostki głównej łączy się z dużo większymi kosztami. Że też jakiś myśliciel wykoncypował, że połączenie sterowania klimatyzacją z radiem jest dokładnie tym, czego życzą sobie użytkownicy. ;)

Powiem tak nie będziesz żałował kolejny Outback będzie grał tak jak trzeba nie zaś tak jak życzą sobie tego KSIĘGOWI którzy bez mrógnięcia okiem tną koszty wszędzie i na wszystkim :-)

 

Co do tylnych glośników zostaw je fajne tło dają także też jest oki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...