Skocz do zawartości

No to zaczynamy zabawę z wymianą glośników na lepsze :-)


ParaYasio

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak nie będziesz żałował kolejny Outback będzie grał tak jak trzeba nie zaś tak jak życzą sobie tego KSIĘGOWI
Najważniejsze, żeby boczki przestały burczeć. ;)

 

Co do tylnych glośników zostaw je fajne tło dają także też jest oki :-)
W sumie racja, w razie potrzeby można będzie je przecież faderem wyciszyć. Dzięki za wszystkie informacje! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, w razie potrzeby można będzie je przecież faderem wyciszyć.

U mnie spece od audio podłączyli przód i tył pod kanał wyjściowy na tył właśnie, więc nic faderem już nie pokręcę. Twierdzili, że z ich doświadczenia z tymi radiami wynika, że ten tylni kanał jest najlepszy. Ile w tym prawdy -- nie wiem, nie znam się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klops, będzie trzeba się nad tym fantem zastanowić.

Ale dobra informacja jest taka, że brak fadera mi nie przeszkadza i pasażerowie z tyłu też nie narzekają że im za głośno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do JBL, bo miałem w poprzednim samochodzie i byłem zadowolony, nadal chcę wymienić tylko głośniki bez dodawania wzmacniacza.

Podsumowując:

1.Tył, przód, średnica 165 mm, nie wiem jakiej mocy powinny być głośniki?

2. Czy wymieniać wysokotonowe? Jeśli tak to również poproszę o parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem wymiana głośników coś da ale tylko wtedy gdy zainwestujesz we wzmacniacz tak jak pisałes oryginał nadaje się do tego szajsu co mamy w standardzie poza standardowe lepsze jakiekolwiek głośniki potrzebują więcej prądu tutaj zaś nasze radia są chciwe albo powiem lepiej skąpe dlatego wymiana głośników owszem ale wzmachol też.

 

U mnie bass wygląda tak :-)

http://caraudio.basser.pl/product.php?id_product=193

 

u mnie chyba trochę schludniej wygląda ;-)

zdoon poczytaj trochę ten wątek co? nie wyrzucaj kasy, bo pewnie trochę na nią pracujesz. Uzbieraj, a potem zrób wyciszenie drzwi, porządne głośniki (chociażby wspomniane tu DLSy), wzmacniacz i sub. Oddaj auto w ręce ludzi którzy się na tym znają i tyle.

wymiana głośniczków w drzwiach - to niech sobie właściciele matizów robią - ja jestem po przerobieniu auta w porządnej firmie - takiego dźwięku nie mają auta z systemem BOSE - więc o czymś to świadczy

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz w porządnej firmie - to sami zwrócą Ci uwagę, żebyś do nich z tym przyjechał, bo wolą sami go rozłożyć i złożyć i wymienić żarówkę - dla zachowania parametrów dźwięku. Ja się sam rozłożenia nie podejmę - a daleko do nich nie mam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam serdecznie...jestem tu nowy... chcialbym jakis namiar w stolicy lub okolicy na zalozenie lub poprawienie muzyczki w moim OBK MY08... POZDRAWIAM

Wysyłam na pw namiar, gdzie ja robiłem. Ogarnięci ludzie i nie wciskają audiofilskiego kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniłem głośniki na Hertzy DSK i wyciszyłem drzwi. Jestem zadowolony ale czegoś mi brakuje... Podejrzewam, że wzmacniacza. W tej chwili korekcję sopranów i basów mam na maxa a mogłoby być więcej :lol:

Znalazłem Blaupunkta EMA 455, który ma Hi Level Input. Mam jednak małą wątpliwość, spotkałem się z opinią, że powstaną zakłócenia (gwizdy, trzaski jak w starym polonezie). Czy będę muszę wstawiać kondesatory antyzakłóceniowe? Czy są to uzasadnione obawy, czy kupować wzmachol i montować bez strachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja przedstawię swoje doświadczenia w tej materii w ujęciu chronologicznym:

1. MY11 z firmowym radiem - jak gra można przeczytać wyżej, ja nie bardzo pamiętam swoje odczucia, bo praktycznie od razu wymieniłem na stację multimedialną

2. stacja ROF-1611S (opis tutaj: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=16&t=146235&view=unread#unread) - mimo że chińszczyzna, to nie miałem wrażenia pogorszenia jakości "odsłuchu", co nie zmienia faktu, iż był on ogólnie kiepski

3. stacja multimedialna FlyAudio 8054 - tutaj małe zaskoczenie, bo po sprzedaży ROF-a miałem wrażenie bardziej "głuchego" odbioru, mimo iż Flyaudio wygląda na znacznie lepszy jakościowo sprzęt i ma wbudowany korektor DSP (obie stacje miały nominalnie moc 4x45W, ale nie wiem na ile wiarygodne są te dane, zwłaszcza jeżeli chodzi o ROFa)

4. niezadowalającą jakość odbioru upatrywałem w zbyt słabych głośnikach firmowych - niedostosowanych do parametrów stacji, dlatego założyłem na przód JBL GTO 6508, a na tył JBL GTO 6528, oczywiście zlecając jednocześnie wytłumienie drzwi - poprawa była zdecydowana i wyraźna, choć nadal nie powalała na kolana

5. dodatkowo dołożyłem subwoofer - firmowy Subaru H630SAJ000, który zakupiłem razem z lusterkiem fotochromatycznym i niewymagającymi lakierowania chlapaczami (to tematy na inną rozmowę) w amerykańskim sklepie wysyłkowym - pasował pod fotel kierowcy bez żadnych przeróbek (oczywiście z wyjątkiem wejścia, które wymagało dostosowania do wyjścia Flyaudio, ale to nie stanowiło żadnego problemu dla fachowców z firmy zajmującej się montażem nagłośnienia samochodowego) - poprawiło się zdecydowanie przenoszenie niskich tonów w stopniu, który mnie zadowalał

6. i tutaj dochodzimy do kluczowego posunięcia - koledzy wyżej podkreślali zalety montażu wzmacniacza, ale ja nie bardzo miałem już ochotę na przeciąganie nowych kabli oraz dokładanie takiego ustrojstwa do bagażnika, bo niestety wstępna przymiarka wykluczała montaż w wolnym jeszcze miejscu pod prawym przednim fotelem (przynajmniej czegoś o rozsądnych parametrach, co przekładało się niestety na rozmiary). Wtedy zaproponowano mi to:

http://www.arat.pl/index.php/helix-pp50-dsp (na dole strony katalog w pdf)

http://www.helixhifi.com/downloads/assets/HELIX%20PP50%20DSP%20Bedienungsanleitung_instruction%20manual.pdf

http://www.automelodia.pl/helix-pp50-p-1793.html

zanim zdecydowałem się na zakup poprosiłem o demonstrację, co było wyjątkowo łatwe, bo jest to sprzęt plug&play - podpina się go przez stosowny adapter między stację a głośniki, a jego zaawansowany korektor i procesor DSP wzmacnia i "podrasowuje" wejściowy sygnał dobierając właściwe opóźnienia osobno dla każdego głośnika z uwzględnieniem rozmiarów kabiny (! - sprzęt wymaga dopasowania parametrów do konkretnego pojazdu, a właściwe dane pobiera się ze strony producenta lub tworzy własny profil w programie na PC-cie i następnie wgrywa za pomocą karty SD do urządzenia).

Byłem sceptycznie nastawiony do takiego wynalazku (chociaż zebrał jakieś nagrody w tzw. branży), ale próba rozwiała moje wątpliwości - przy włączaniu/wyłączaniu korekcji różnica była KOLOSALNA na poziomie nieosiągalnym uprzednio przy próbie korygowania pasma za pomocą korektora wbudowanego we Flyaudio

 

mogę więc z czystym sumieniem polecić ten sprzęt (Helix PP50 DSP - moc 4x35W przy 4 omach lub 4x50W przy 2 omach, dodatkowo osobne wyjście na subwoofer, z którego ja akurat nie skorzystałem, bo H630SAJ000 ma wbudowany własny wzmacniacz).

pozostaje oczywiście problem wysokiej ceny tego sprzętu, ale jest warty rozważenia jeżeli weźmie się pod uwagę to, że odpadają koszty zakupu i ciągnięcia nowych kabli do głośników, a sprzęt nie wymaga też czasochłonnego montażu, co też swoje kosztuje (można go podpiąć rzeczywiście w kilka minut) i mieści się swobodnie pod przedni fotel (na upartego dałoby radę go schować za radiem, ale już miałem tam włożony tuner dvb-t)

innym argumentem na rzecz zakupu jest to, że urządzenie pasuje praktycznie do każdego innego auta i można go sobie "zabrać" po zmianie samochodu - ew. potrzebna będzie tylko nowa kostka (adapter) - producent reklamuje ten sprzęt jako najłatwiejszy sposób poprawy jakości firmowych zestawów audio (nawet bez konieczności wymiany głośników) oferując gotowe pliki konfiguracyjne do ściągnięcia przez internet do różnych modeli aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,

Mam zagwozdkę.

Przymierzam się do zmiany fabrycznych głośników w Legacy IV, na HERTZ DSK 165.3, i tu pojawia się mój problem.

W zestawie są 2 zwrotnice, po 1 na parę/stronę. W instrukcji napisane, aby podłączyć zwrotnicę do wzmacniacza przez IN +/-, a do OUT zwrotnicy tweeta i suba. Teraz moje pytanie, do czego i jak podłączyć zwrotnicę, skoro w drzwiach wychodzą mi już po 2 kable (czyli już "odseparowane" sygnały)? Czy muszę się dogrzebać bliżej radia, do samego radia, czy odpuścić już zwrotnice?

Z góry dzięki za info.

Edytowane przez michalmx3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz troche do góry, wsadzenie dsk bez dodatkowego wzmacniacza nie ma sensu. Nie wiem czy sygnał oryginalnie jest separowany na gwizdek i dół, ale założenie filtrów w momencie gdy separacja jest raczej nic nie zmieni, a jak nie ma separacji, to pomoże. (filtr od gwizdka wycina dół i środek, a drógi na odwrót)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jestem po...sygnał jest separowany "w gwizdkach". Wyciąłem stare połączenia i wstawiłem Hertza DSK + wytłumienie drzwi. Robiłem to sam, pierwszy raz w życiu, i nie zgodzę się z przedmówcą - Basmanek - ma sens/ miało sens. Wydanie 250 zeta za ten zestaw + kilka godzin zabawy, a efekt? O niebo lepszy od tego co było... Szału nie ma - tu się zgadzam, ale jest przyjemnie. Zdecydowaną różnicę było słychać po wymianie jednej strony i testach z balansem. Dla zwykłego śmiertelnika - Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Od jakiegoś czasu próbowałem poprawić jakość dźwięku w swoim samochodzie z minimalną lub odwracalną ingerencją w plastiki (biorę pod uwagę wymontowanie głośników kiedyś i wykorzystanie w następnym aucie) bez wymiany sprzętu grającego ( outback wersja z navi).

Oczywiście w pierwszej kolejności poszło wygłuszenie drzwi i zmiana głośników(z przodu Rainbow Germanium , do tyłu Jbl dwudrożne) , dołożyłem do tego procesor HelixPP50 pod siedzenie pasażera. Różnica była ale mimo wielu nocy spędzonych na kalibracji procesora efekt był daleki od "dobrego". Moim zdaniem sam procesor to mało. Po jakimś czasie dołożyłem dedykowany do Outbacka , oryginalny subwoofer pod siedzenie kierowcy i mogę o nim powiedzieć tylko tyle , że nadaje się do kiepskiego masażu dolnej części ciała spoczywającej na fotelu- to taka "podskakiwajka" . W końcu zdecydowałem się na wyjęcie w bagażniku prawego boczka i zainstalowanie subwoofera ( bez straty wielkości bagażnika) oraz wzmacniacza do niego i do przednich głośników. No i to dopiero dało lepszy efekt.

post-11504-0-53834200-1386276751_thumb.jpgpost-11504-0-86385300-1386276763_thumb.jpgpost-11504-0-59254500-1386276774_thumb.jpg

W firmie , która mi to robiła pokazali mi wykresy odsłuchu poszczególnych częstotliwości przy oryginalnym umieszczeniu głośników wysokotonowych w desce i po wyciągnięciu ich na deskę - byłem zaskoczony bo okazało się, że nie tylko (co oczywiste) są duże straty w odsłuchu i gorsza dynamika ale są częstotliwości , które zostają pod plastikami - po prostu znikają, nie wydostają się na zewnątrz mimo maksymalnych podbić w korektorze. Poprosiłem więc o przerobienie tych plastikowych maskownic i umieszczenie na nich tweeterów,( nie chciałem niszczyć słupków przy szybie, zakup oryginalnych maskownic to jakieś 80 zł ).

Przerobienie wyszło moim zdaniem estetycznie ale najważniejszy odsłuch i jakość dźwięku - dla mnie dopiero teraz jest bardzo ok, może nie powala na kolana ale jestem zadowolony.

post-11504-0-23710400-1386276792_thumb.jpgpost-11504-0-82792400-1386276806_thumb.jpgpost-11504-0-93983300-1386276815_thumb.jpg

Jest problem dwóch częstotliwości w midbasach( są ścięte) też zostają pod tapicerką drzwi ale nie chcę jej ciąć ani montować dodatkowych głośników średniotonowych.

No to sobie popisałem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo estetycznie zamontowane są te tweetery. Mówisz, że wymiana głośników z wytłumieniem i zastosowanie samego tego procka (jak rozumiem ma zintegrowany wzmacniacz) daje efekt taki sobie? Też go ostatnio wyszperałem i z chęci nie pakowania radia w górny schowek myślałem, żeby zastosować właśnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jestem po...sygnał jest separowany "w gwizdkach". Wyciąłem stare połączenia i wstawiłem Hertza DSK + wytłumienie drzwi. Robiłem to sam, pierwszy raz w życiu, i nie zgodzę się z przedmówcą - Basmanek - ma sens/ miało sens. Wydanie 250 zeta za ten zestaw + kilka godzin zabawy, a efekt? O niebo lepszy od tego co było... Szału nie ma - tu się zgadzam, ale jest przyjemnie. Zdecydowaną różnicę było słychać po wymianie jednej strony i testach z balansem. Dla zwykłego śmiertelnika - Polecam

Cieszę się, ze jakość dźwięku się poprawiła u Ciebie, sam mam pozytywne wspomnienia z DSK w forku i radiem 4x45W. Znam natomiast pzypadek, że montarz ich w legacy h6 my04 pod ori radio przyniosło wrecz pogorszenie, byc moze cos było nie tak podłaczone - nie wiem.

A tak z innej beczki, zaskoczony jestem jak fajnie gra mi obk, a nie sadze aby cos było dłubane, ale przy jakiejs okazji sprawdze bo aż ciekawy jestem co tam w drzwiach siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam wszystkich ponownie z "innym uchem".

Sprawa nie jest taka prosta. Być może zmieniłem przednie głośniki na za zbyt dobre i Helix nie dał im rady, gdyby zmienić na mniej wymagające głośniki to może było by ok .Na dzień dzisiejszy jedyna rzecz , którą bym zmienił w swoim nagłośnieniu to wymiana procesora dźwięku na taki bez wzmacniacza bo i tak użyłem dodatkowy piec. Jeżeli ktoś chce zachować oryginalny odtwarzacz to moim zdaniem procesor i tak jest nieodzowny i kropka. Nie tylko słyszałem ale i widziałem na wykresach komputerowych rozkład różnych częstotliwości dźwięku firmowego odtwarzacza CD i uważam , że samym wzmacniaczem nie da się ich poprawić. Jeżeli bym nie miał wersji z navi zapewne zmienił bym radio na jakieś inne, co mogło by zdecydowanie polepszyć odsłuch.

Nie jestem specjalistą w sprawach technicznych jeżeli chodzi o dźwięk , natomiast oceniam efekt końcowy i dla mnie procek z własnym wzmacniaczem nie był wystarczający.

Bardzo ale to bardzo jakość dźwięku poprawiło wyciągnięcie z "kazamatów" tweeterów i to proponuje zrobić każdemu kto ma „wrażliwe ucho”.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Szanowni...

Odgrzeję wątek.. :)

Ktoś coś ostatnio? Jakaś wymiana głośników + stacji multimedialnej w MY05?

Służbowy 308 SW to istna loża audiofilska przy tym co popierduje w fabrycznym wyposażeniu OKB III :-/

Przymierzam się do tematu i wszelki nowe opinie, doświadczenia mile widziane :)

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotorelacja Sorevella tutaj mnie zmotywowała i zrobiłem identycznie u siebie.

 

Szału nie ma (to pewnie nadal przez brak wzmacniacza, być może dołożę w kolejnym etapie) - ale jest o niebo lepiej niż na oryginalnych głośnikach. Do dobrego się człowiek  przyzwyczaja ale szczególnie czuć różnicę przy zabawie faderem bo z tyłu zostały oryginalne (szok jakie są kiepskie). Przy czym ja słucham głównie radia, niemniej dla prób po wymianie głośników usłyszałem dlaczego MP3 to format stratny w porównaniu z CD. Ogólnie polecam kilkaset złotych i ładnych kilka godzin dłubania w stosunku do efektu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...