Skocz do zawartości

No to zaczynamy zabawę z wymianą glośników na lepsze :-)


ParaYasio

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

 

Jako, że nie lubię jak coś mnie męczy czas włączyć orkiestrę w moim klekocie na początek idzie zestaw nowych glośnikow do testowania

Przód

1. HERTZ DSK 165 2-WAY w drzwi na gorę tweeter zwrotnica gdzieś nie wiem jeszcze gdzie dodatkowo maty w drzwi oraz piana pod plastiki pojeżdżę tydzień zobaczymy czy jest na plus

Tył

Hertz DCX 165 2 way oczywiście maty i piana pod plastiki :-)

 

Jestem ciekaw efektu o ile zestaw mnie zmęczy wymiankę strzelę na JBL niemniej zaczynamy Panowie i Panie od Hertz`a ato dlatego, że miałem doskonałe doświadczenia właśnie z nimi także niech orkiestra gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasiu,

Co dla Ciebie znaczy orkiestra? z tego co pamiętam plejady montują fabrycznie głośniki Clariona (do 2003) albo Matsushita (Panasonic - od 2003) w outback'u - zmianę głośników rozumiem, ale po kiego... na gorsze? wielkim znawcą sprzętu nie jestem, choć kiedyś się w to bawiłem - teraz już czas nie pozwala.

Gdybyś napisał, że zmieniasz na coś pokroju Brax, DLS, Dego - to bym zrozumiał

Jak założysz maty na drzwi i piankę - to nie sądzę żebyś zauważył różnicę pomiędzy fabrycznymi a tym co chcesz zamontować (skory jestem twierdzić, że fabryczne zagrają lepiej - bo dobrane do auta)

Jak już coś poprawić to poprawić... założ piankę i maty i będzie rewela - to wystarczy, sam się zdziwisz różnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ParaYasio, zgadzam się z przedmówcą: po co taką popelinę wkładasz - nie szkoda czasu?

Ja przymierzam się do DLS - dwa auta temu pięknie grały.

Do tyłu nie pchałbym tweeterów. IMO jedna parka wystarczy, ale z małą modyfikacją - u siebie chcę umieścić je na słupkach, żeby "patrzyły mi" na uszy.

Wytłumienie też trzeba przemyśleć. Przydałby się też jakiś zacny sub - zabudowa z tylu? Może coś w koło (półśrodek wprawdzie, ale jak się towary wozi...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja mam to na PRÓBĘ nie na zawsze, niemniej staruje z tej półki, z założenia wychodzę, że owe okrzyczane marki niestety pachną popeliną i do tego chińską, dlatego też wolę popelinę za mniejszą kasę jakby co, co do wytłumienia oczywiście koniecznie i bezwarunkowo i to w profesjonalnej firmie :-)

 

Co do reszty to się zobaczy

 

P.S Znawcą głośników nie jestem jednak słuch to chyba jakiś tam mam Ci co mnie znają wiedzą o czym mówię :-)

P.S2 Jak do OTB 2010 wkładają "takie Clariony" to ja chyba jednak wolę coś innego

 

-- Śr lip 20, 2011 6:43 am --

 

DLS w drodzę zobaczymy posłuchamy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu rozmawiałem z fachowcami o moim OBK i powiedzieli jedno ni można przesadzić z mocą głośników bo seryjny wzmacniacz jest niezbyt mocny i "nie ruszy" membrany bez ostrego odkręcenia. Potwierdził to kolega, który założył Focal 165KR.

Innymi słowy należy starannie dobrać głośniki. Sama moc i "pierwsza liga" to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu rozmawiałem z fachowcami o moim OBK i powiedzieli jedno ni można przesadzić z mocą głośników bo seryjny wzmacniacz jest niezbyt mocny i "nie ruszy" membrany bez ostrego odkręcenia. Potwierdził to kolega, który założył Focal 165KR.

Innymi słowy należy starannie dobrać głośniki. Sama moc i "pierwsza liga" to nie wszystko.

 

I mieli 100% racji, co nie zmienia faktu że sama wymiana głośników daje OLBRZYMIĄ poprawę i jest najtańszym i najprostszym sposobem.

A ci co piszą że fabryczne są ok, to chyba ich z bliska nie widzieli, bo usłyszeć ich nie można :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ni można przesadzić z mocą głośników bo seryjny wzmacniacz jest niezbyt mocny i "nie ruszy" membrany bez ostrego odkręcenia

 

jest na to prosty sposób 8) dołożyć wzmacniacz :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz maty na drzwi i piankę - to nie sądzę żebyś zauważył różnicę pomiędzy fabrycznymi a tym co chcesz zamontować (skory jestem twierdzić, że fabryczne zagrają lepiej - bo dobrane do auta)

Jak już coś poprawić to poprawić... założ piankę i maty i będzie rewela - to wystarczy, sam się zdziwisz różnicą

 

Kolega ma tu sporo racji. Kiedyś robiłem nagłośnienie w Accordzie,spece od audio wsadzili mi jakieś super drogie głośniki które ... no właśnie zagrały bardzo kiepściutko .Chłopaki wytłumaczyli mi że pomimo że za te stockowe głośniki w Hondzie(które wcześniej wywalili) nie dali by 100 zł to są one jednak dobrane to kabiny tego auta i dlatego nieźle grają :!: Finał był taki że musieli wygłuszyć auto , dodać 2 wzmacniacze , subwoofer i oczywiście kosztowało to masę pieniędzy a efekt dopiero był profi 8)

 

Wniosek z tego taki że albo zostawiamy fabryczne nagłośnienie (ew. wygłuszając tylko drzwi) i cieszymy się tym co jest albo inwestujemy duże pieniądze dodając kilkanaście kilo gratów aby osiągnąć naprawdę dobrą jakość dźwięku :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki już mam teraz się zastanawiam nad wzmacniaczem tyle, że chciałbym aby to było MAŁE i pochowane może ktoś ma już gotowca czy też muszę wybijać drzwi :-)

 

Także odliczanie trwa :-)

 

-maty

-dystanse MDF

-Głośniki

To już leży w garażu reszta dojeżdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz maty na drzwi i piankę - to nie sądzę żebyś zauważył różnicę pomiędzy fabrycznymi a tym co chcesz zamontować (skory jestem twierdzić, że fabryczne zagrają lepiej - bo dobrane do auta)

Jak już coś poprawić to poprawić... założ piankę i maty i będzie rewela - to wystarczy, sam się zdziwisz różnicą

 

Kolega ma tu sporo racji. Kiedyś robiłem nagłośnienie w Accordzie,spece od audio wsadzili mi jakieś super drogie głośniki które ... no właśnie zagrały bardzo kiepściutko .Chłopaki wytłumaczyli mi że pomimo że za te stockowe głośniki w Hondzie(które wcześniej wywalili) nie dali by 100 zł to są one jednak dobrane to kabiny tego auta i dlatego nieźle grają :!: Finał był taki że musieli wygłuszyć auto , dodać 2 wzmacniacze , subwoofer i oczywiście kosztowało to masę pieniędzy a efekt dopiero był profi 8)

 

Wniosek z tego taki że albo zostawiamy fabryczne nagłośnienie (ew. wygłuszając tylko drzwi) i cieszymy się tym co jest albo inwestujemy duże pieniądze dodając kilkanaście kilo gratów aby osiągnąć naprawdę dobrą jakość dźwięku :!:

 

 

co to za fachowcy co nie potrafili dobrać głośników ? :mrgreen:

Ja słuchałem OBK po zmianie na jakieś oem ok. 50 - 60W i jak dla mnie było super. Dźwięk był czysty i dość głęboki, nareszcie były i niskie i wysokie tony.

Podobno właściciel zapłacił 1.000pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem OBK po zmianie na jakieś oem ok. 50 - 60W i jak dla mnie było super. Dźwięk był czysty i dość głęboki, nareszcie były i niskie i wysokie tony.

Podobno właściciel zapłacił 1.000pln.

 

Głośników jest na rynku od ciorta , załozyli mi do Acc najlepsze jakie mieli ale efekt był mizerny. Oczywiście zgadzam się że mozna dobrać głośniki do budy pod warunkiem że :

- montażysta już wie co konkretnie zamontować czyli robił już dane auto i ma doświadczenie

-metoda prób różnych głośników

 

W związku z powyższym mam już kontakt do firmy która zna i robiła nagłośnienie w OBK. Mam nadzieję że chłopaki dadzą radę i będą w stanie zrobić porządny upgrade audio w moim OBK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że chciałbym aby to było MAŁE i pochowane może ktoś ma już gotowca

 

 

hmmm.. głośniki infinity kappa 65.9, wygłuszenie dynamatami, wzmacniacz audison sxr 2.1 (chyba :P ) pod siedzeniem pasażera

 

na przykład :twisted: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi hi już po próbach z Hertzami niestety odpadają teraz montujemy JBL oraz wzmachol idzie pod siedzisko tak więc niech żyje bal :-)

 

Może i te Hertze dałyby radę przy innych ustawieniach niestety bas jak u kolesi z łokciami na wierzchu i otwartym szyberdachem skutecznie mnie zniechęciły teraz znaczy jutro kończymy wygłuszenie i wrzucam JBL cały set posłuchamy na ścianie grały FANTASTYCZNIE niestety nie wiem co to za model niemniej są drogie także pewnie dobre :-) Nie pytaj ile bo moja żona też czytuje forum :-)

 

-- Cz lip 21, 2011 8:05 pm --

 

co to za fachowcy co nie potrafili dobrać głośników ? :mrgreen:

Ja słuchałem OBK po zmianie na jakieś oem ok. 50 - 60W i jak dla mnie było super. Dźwięk był czysty i dość głęboki, nareszcie były i niskie i wysokie tony.

Podobno właściciel zapłacił 1.000pln.

 

Za 1000 to można se głośniki dobrać i chyba na nic więcej nie starczy niestety próbowałem to zrobić metodą oszczędnościową i robię to 2 raz teraz już nie sępię bo nie che mi się znów dopłacać

 

Coś ostatnio zaliczam wtopę za wtopą jak to możliwe kurna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

 

Jako, że nie lubię jak coś mnie męczy czas włączyć orkiestrę w moim klekocie na początek idzie zestaw nowych glośnikow do testowania

Przód

1. HERTZ DSK 165 2-WAY w drzwi na gorę tweeter zwrotnica gdzieś nie wiem jeszcze gdzie dodatkowo maty w drzwi oraz piana pod plastiki pojeżdżę tydzień zobaczymy czy jest na plus

Tył

Hertz DCX 165 2 way oczywiście maty i piana pod plastiki :-)

 

Jestem ciekaw efektu o ile zestaw mnie zmęczy wymiankę strzelę na JBL niemniej zaczynamy Panowie i Panie od Hertz`a ato dlatego, że miałem doskonałe doświadczenia właśnie z nimi także niech orkiestra gra

Mam ten zestaw. Poczujesz niesamowita roznice. ale przydaloby sie wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalone oryginalne głośniki magnesy nie dużo większe aniżeli 2PLN niestety to fakt na magnesach dużym pięknym tłustym drukiem Made in CHINA cóż kryzys dotknął każdego subaru też, gwizdki to raczej średnio udany średnio-tonowy oczywiście z garażu azjatyckiego, co do wygłuszenia tu akurat miłe zaskoczenie wszystko ładnie spasowane nic nie lata nie brzęczy cóż spodziewałem się czegoś innego a tu masz :-) Ogólnie na plus

 

Na spód poszła mata bitumiczna ( w sumie chyba niepotrzebnie) zaś od strony tapicerki profesjonalna plaster miodowy (nie wiem jak się nazywa dokładnie ta mata)do tego w dziury wędrują dystanse MDF robione na zamówienie zaś w dystanse wchodzą JBL modelowo to jest chyba P6560C (nie jestem na 100% pewny niemniej 6 z przodu byla)oraz zwrotnice i gwizdki d okno w miejsce średniotonowcow

W drugą dziurę z tyłu lądują także JBL GTO 6528 system 2-drożny oczywiście wszystko na dystansach z MDF dodatkowo lakierowane. Sam jestem ciekaw efektu końcowego

 

Wszystko to napędza wzmachol pod siedzeniem pasażera niestety nie pamiętam nazwy nie jest to JBL niestety był za długi i wystwał poza siedzenie wzmacniacz 4 kanalowy dodatkowo robi się SUB w miejsce prawej wnęki w bagażniku nie chcę aby przestrzeń bagażowa byla czymkolwiek ograniczana (hobby dzieci itd) także dzieje się oj dzieje co kosztów podam na końcu niemniej nie ma się to nijak do np świateł dziennych tj: zestawu 12 diód w serwisie które są "dedykowane" do outbacka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spód poszła mata bitumiczna ( w sumie chyba niepotrzebnie) zaś od strony tapicerki profesjonalna plaster miodowy (nie wiem jak się nazywa dokładnie ta mata)
I to jest dokładnie powód, dla którego najlepiej jest robić to samemu :roll:

Wyszło pewnie z 2kg dodatkowej masy na drzwi...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło pewnie z 2kg dodatkowej masy na drzwi...

 

uuu.. to teraz będzie dopiero rył przodem :P chyba nie ma przesady nawet jak to faktycznie po 2kg :?: :wink:

 

Wszystko to napędza wzmachol

 

i o to chodziło od początku :wink:

 

W drugą dziurę z tyłu lądują także JBL

 

zdań tyle co specjalistów :P ale często słuchasz muzyki z tylnych głośników? :wink:

choć oczywiście najważniejsza jest twoja decyzja w sprawie twojej kasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło pewnie z 2kg dodatkowej masy na drzwi...

 

uuu.. to teraz będzie dopiero rył przodem :P chyba nie ma przesady nawet jak to faktycznie po 2kg :?: :wink:

 

Wszystko to napędza wzmachol

 

i o to chodziło od początku :wink:

 

W drugą dziurę z tyłu lądują także JBL

 

zdań tyle co specjalistów :P ale często słuchasz muzyki z tylnych głośników? :wink:

choć oczywiście najważniejsza jest twoja decyzja w sprawie twojej kasy :)

 

Spoko slesz masz 100% racji niemniej jak się bawić to na całego :-) To jest tak jakby na imprezie wódki zabrakło bo myślałeś że ktoś będzie sączył browara i słuchał muzyki poważnej ;-)

 

Tak serio naprawdę duuuza różnica już subaryna na rzęzi tylko gra mam foty oryginalnych głośników przecież to można dostać palpitacji serca jak można tak robić ludzi w balona magnesy nie są dużo większe od monety 2Pln niestety true....Syczki wygladają jakby były wyciągnięte z jakiegoś bambino dosłownie żenada oczywiście wszystko chińskie bo i jakże wyrzygujesz grubo ponad 100kPln na japoński samochód a tu masz technologię.....cóż

 

wygłuszenie cóż ja zrobiłem dodałem dystanse na głośniczki do przodu i tyłu także zaczęło to grać tak jak chciałem

 

Na koniec cóż to jeszcze nie koniec mojej przygody w planach jest sub we wnękę ładnie obszyty dodatkowy wzmachol na woofer chyba, że ten co mam sobie poradzi zobaczymy, oraz wymiana tapicerki dlatego, że ta pseudo skóra która powoduje u mnie potliwość w sezonie letnim oraz marźnięcie dupy w zimie zaczyna mnie męczyć....a ja jak już pisałem nie lubię się męczyć

 

Cóż teraz czeka mnie wyprawa na wakacje z rodziną a potem wypad do Jesuska na latanie do naprawdę ciepłych krajów tam gdzie papaye rosną koło hotelu zaliczasz tour de bar i wogóle żyje się na pewno weselej :-)

 

fotki i opis całego procederu pod koniec tygodnia u mnie na stronce zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu.. to teraz będzie dopiero rył przodem :P chyba nie ma przesady nawet jak to faktycznie po 2kg :?: :wink:
Hmm, dla mnie różnica między matą bitumiczną ważącą ponad 3kg/m2 a matą z gumy butylowej (ponad 2kg/m2) wynosi 50% (lub 30% w drugą stronę :wink: ). Dla mnie dużo. Ale to może wypaczone inżynierskie spojrzenie :mrgreen:

Poza tym maty asfaltowe są toksyczne. Do tego źle znoszą większe drgania oraz wyższe temperatury (miałem kiedyś kawałek w bagażniku i wiem niestety z autopsji).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu.. to teraz będzie dopiero rył przodem :P chyba nie ma przesady nawet jak to faktycznie po 2kg :?: :wink:
Hmm, dla mnie różnica między matą bitumiczną ważącą ponad 3kg/m2 a matą z gumy butylowej (ponad 2kg/m2) wynosi 50% (lub 30% w drugą stronę :wink: ). Dla mnie dużo. Ale to może wypaczone inżynierskie spojrzenie :mrgreen:

Poza tym maty asfaltowe są toksyczne. Do tego źle znoszą większe drgania oraz wyższe temperatury (miałem kiedyś kawałek w bagażniku i wiem niestety z autopsji).

 

Pozdr.

 

Tak się składa, że jestem toksykologiem i ciekawe rzeczy Pan prawisz ciekawe....:-) odnośnie butylowych mat (z zawartością butadienu oczywiście) ale pewnie ja też jestem zboczony z dwojga złego chyba lepsze te moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że jestem toksykologiem i ciekawe rzeczy Pan prawisz ciekawe....:-) odnośnie butylowych mat (z zawartością butadienu oczywiście) ale pewnie ja też jestem zboczony z dwojga złego chyba lepsze te moje
Chemia to grząski dla mnie grunt ale powszechnie to jednak asfalt jest uważany za szkodliwy. Np. TUTAJ ktoś wskazał konkretne źródła.

Co do toksyczności gumy butylowej niestety nic nie znalazłem. Poza tym, że wykonuje się z niej rękawice ochronne przed... substancjami toksycznymi ;-)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...