Skocz do zawartości

Subaru WRX STI [VA] (MY15=>MY18/MY22)


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Polemizowałbym. Ile musiała by kosztować produkcja takich form, reflektorów itp. Oczywiście od Jalopnika do Worldcarfans przez wszystkie inne portale polskie i zagraniczne przewija się jeden tekst: co oni zrobili, wtf itp. I tak od prawie piętnastu lat. Nowy model, stara śpiewka.
Nie zrozumiałeś mojego przekazu. Samochód jest ok, ale w odniesieniu do konceptu już mniej. Chojny to idealnie zobrazował :)

ale na normalnych fotkach wygląda całkiem nieźle

No tak, gdyby nie punkt odniesienia.

To tak jakbyś się umówił ze zjawiskowo piękną dziewczyną, a na randkę by przyszła jaj grubsza siostra.... niby geny ta same, a jednak :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyś się umówił ze zjawiskowo piękną dziewczyną, a na randkę by przyszła jaj grubsza siostra.... niby geny ta same, a jednak

 

Wygląd to nie wszystko :biglol: Zjawiskowo piękne dziewczyny są często puste i niezbyt rozgarnięte, grubsza siostra może mieć inne zalety :P

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc oceniając po wyglądzie oceniam, że wcale nie jest tak źle - zjawiskowo piękna dziewczyna okazała mniej urodziwa, ale nadal jest atrakcyjna, być może wystarczy ją upiększyć jakimś fajnym spojlerem i będzie znacznie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biadolenie jakby znowu po GT ujrzć Buga.

FHI nie jest wielkim koncernem i robi co może, żeby auta były konkurencyjne. Spodziewałem się, że będzie bardziej "cywilny" w porównaniu do konceptu bo patrzą również na koszty produkcji i tu wcale nie dziwi podobieństwo do Imprezy oferowanej w USA, nawet te same felgi malnięte na czarno.

Przecież posłuchali Waszych głosów (wiem, nie każdemu dogodzi):

-2,5L Turbo? Bleah... i jest 2.0L!!

-Hatchback? Bleah... i jest sedan!!

-Nagłośnienie? Bleah... i jest Harmon Kardon

Plus:

6 MT

S AWD w najlepszym połączeniu z Boxer Engine

 

Moja wizja nowego STI to:

-Wysoki spoiler

-Zmienione "plastiki"

-Odpowiednia moc i parametry.

 

Nie łudzę się, że będzie wyglądało diametralnie inaczej niż WRX!!!. No chyba, że kryzys momentalnie zniknie albo zarządzający w FHI zadecyduje coś po wciągnięciu "kreski" :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopuję moje buuuuuuczenie na temat WRX 2014 tutaj. Bo mój topic na jego temat JUŻ ZAWARTY!

BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

SEDAN WRX DLA DZIADKA !!!!!!

A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE!!!!

CZEKAŁEM KASA JUŻ PISZCZAŁA ŻE ZOSTANIE GODNIE WYDANA A TU TAKIE ROZCZAROWANIE !!!!

BUUUUUUUUUUUUUUUU!!

CONCEPT A TO CO POKAZALI TO JAKIEŚ NIEPOROZUMIENIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopuję moje buuuuuuczenie na temat WRX 2014 tutaj. Bo mój topic na jego temat JUŻ ZAWARTY!

BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

SEDAN WRX DLA DZIADKA !!!!!!

A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE!!!!

CZEKAŁEM KASA JUŻ PISZCZAŁA ŻE ZOSTANIE GODNIE WYDANA A TU TAKIE ROZCZAROWANIE !!!!

BUUUUUUUUUUUUUUUU!!

CONCEPT A TO CO POKAZALI TO JAKIEŚ NIEPOROZUMIENIE!!!

40.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie się jeszcze bardziej różniło niż WRX, będzie miało spoiler :P :

 

w_WRXsti_track_cdauto_41613_8.jpg

O ile dobrze widzę to ma miekszy rozstaw kol z tyłu co ca tym idzie bardziej na dmuchane błotniki. Widoc dokładnie dodatkowe przetloczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecej zdjec i dodatkowy opis - fajnie ze silnik ma lancuszek rozrzadu...

 

http://subiesport.tv...s-mega-gallery/

ok, wyglada na to, ze 6MT to zwykla skrzynia, zaadaptowana z poprzednich n/a (a nie ta legendarna 6MT z poprzednich STI), nic nie pisza o tylnym czy przednim dyfrze... natomiast dibry news dla milosnikow AT jest taki, ze CVT nareszcie otrzymal VTD (takiej skrzyni, afaik, to nie ma nawet obecny Forek 2.0XT :idea: )

 

kolejny dobry news to przednie heble - wygladaja na 2-tloczek z tarcza 316mm

 

 

 

p.s. "wykladziny" bagaznika jak przed 20 laty w GC8 :facepalm::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecej zdjec i dodatkowy opis - fajnie ze silnik ma lancuszek rozrzadu...

 

http://subiesport.tv...s-mega-gallery/

ok, wyglada na to, ze 6MT to zwykla skrzynia, zaadaptowana z poprzednich n/a (a nie ta legendarna 6MT z poprzednich STI), nic nie pisza o tylnym czy przednim dyfrze... natomiast dibry news dla milosnikow AT jest taki, ze CVT nareszcie otrzymal VTD (takiej skrzyni, afaik, to nie ma nawet obecny Forek 2.0XT :idea: )

 

kolejny dobry news to przednie heble - wygladaja na 2-tloczek z tarcza 316mm

 

p.s. "wykladziny" bagaznika jak przed 20 laty w GC8 :facepalm::mrgreen:

A gdzie to wyczytałeś, że "zwykła" 6MT?

Fakt, nie piszą również, że to ta sama co w sti, ale jasno nie podano nic, poza tym: "Buyers will have a choice of either a six-speed manual transmission (!!) with carbon synchronizers on first and second gears for added durability" i tym, że wiskoza na centralnym i rozdział mocy 50:50.

Swoją drogą karbonowe synchronizatory brzmią intrygująco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A gdzie to wyczytałeś, że "zwykła" 6MT?

wnioskuje/zgaduje z tego, ze nie napisali nic o przednim i tylnym dyfrach... no i te wzmocnione synchro to pewnie nie tak sobie - gdyby skrzynia byla rodem z STI, to nie byloby potrzeby nic wzmacniac i pewnie bylby dostepny SI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.

Co prawda obawiam się, że masz rację, ale równie dobrze może być to zabieg celowy, pogłębiający różnicę między wrx a sti.

Spec B też ma skrzynię z sti, a jednak przedni dyfer jest otwarty. SI jeszcze o niczym nie świadczy ;)

 

Wzmocnione synchro to bardzo dobry zabieg.

Zakładając, że będzie można tym autem poganiać, to wbijanie 1. i 2. to pierwszy krok to zarżnięcia synchronizatorów tych biegów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...