Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel
"wiele juz w swoim zyciu klamek otwieralem, ale tak cudownej jeszcze nigdy..." 

Cóż, nie widzę związku ze skeczem ( za długi, abym oglądał ).

Natomiast faktem pozostaje, że przejechałem już ponad dwa miliony kilometrów a testowaniem aut zajmowałem się zawodowo (teraz raczej już tylko okazjonalnie ).

Staram się obiektywnie ( choć każda ocena i tak jest obarczona pewnym subiektywizmem ) oceniać samochody i spostrzeżenia przekazywać Forumowiczom, którzy zazwyczaj nie mieli jeszcze okazji w ogóle, czy też równie intensywnie zapoznać się z opisywanym samochodem. 

 

 

Mam pytanie odnosnie pozycji za kierownica: jak siedzi sie w porownaniu do poprzednika? Z powodu swych gabarytow w Lanosie STI, niezaleznie od wersji siedzen, niestety nie moglem normalnie siedziec, bo kierownica parla mi w kolana w kazdym polozeniu

Nie znam Pańskich "gabarytów", więc niestety trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Przyznam też, że w poprzednim nie miałem osobiście tego rodzaju trudności, więc moja ocena nowego modelu w tym aspekcie raczej nie będzie miarodajna.

Obawiam się, że jedyną prawdziwą informacją będzie faktyczne ( nawet statyczne ) przymierzenie się do nowego STI.

 

Pozdrowienia 

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu, nowy STI ma raczej te same gabaryty co poprzednik, z tylu jest troche wiecej miejsca na nogi dzieki ksztaltowi oparc przednich siedzen, natomiast bagaznik jest mniejszy od tego w Lanosie Hatch z wiadomych powodow.  Miejsce kierowcy jest znajome, ale wykonczenie i styl deski rozdzielczej jest bardziej na czasie niz w poprzedniku, choc troszke jest zbyt duzo roznych elementow powodujacych poczucie zamieszania - ale to chyba typowe w autach tej klasy...  Wnetrze nowego STI jest przyjemne i wyglada bardziej luksusowo niz dotychczas.  Zewnatrz wciaz to samo co na zdjeciach... IMO malo ambitnie... no ale jak Dyrekcja juz wspomniala kazdy ma inne poczucie estetyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy ? Wedle info ze strony mojego importera ma 460 litrów.Lanos przecieznie mial bagażnika prawie wogle więc nie wiem jak sedan ma mieć jeszcze mniejszy. .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eddie, jeśli kierownica Cię uwierala, to ucieszy Cię fakt, ze w nowym STI dolna cześć jest spłaszczona ;)

good point, ta splaszczona kiera to chyba nie tylko kwestia wygladu, ale i ergonomii

 

bede musial zrobic przymiarke i jezeli bede sie miescil, to bede mial kandydata na dream car'a :)

bo Lanosa niestety musialem skreslic (chyba ze z innymi fotelami czy kiera)

 

 

p.s. w GT, nawet z jego autobusowa kiera, miescilem sie z zapasem, tak samo w hawku

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Eddie, jeśli kierownica Cię uwierala, to ucieszy Cię fakt, ze w nowym STI dolna cześć jest spłaszczona ;)

good point, ta splaszczona kiera to chyba nie tylko kwestia wygladu, ale i ergonomii

bede musial zrobic przymiarke i jezeli bede sie miescil, to bede mial kandydata na dream car'a :)

bo Lanosa niestety musialem skreslic (chyba ze z innymi fotelami czy kiera)

p.s. w GT, nawet z jego autobusowa kiera, miescilem sie z zapasem, tak samo w hawku

Ja mam w Audi płaska kierownicę i przyznam ze na początku bylem sceptyczny ale teraz mimo ze jestem przeciętnych rozmiarów uwazam ze na pewno wsiada i wysiada się wygodniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. To mój pierwszy post na forum Subaru i mam od razu kilka pytań, jako potencjalny użytkownik nowego STI szczególnie do osób, które miały z nim juz do czynienia

1. Forester ma długość i szerokość identyczną z nowym STI, XV bazujące na poprzedniej Imprezie jest węzszy. Jak mozna porównać szerokość wnętrza nowego STI bardziej do Forestera czy XV.

2. Czy jazda niemiecką autostradą przez powiedzmy godzinę z prędkościami 180-200 jest uciążliwa, czy jest bardzo głośno? Czy ten samochód nadaje sie do takiej jazdy?

3. Czy mozna normalnie tym autem jeździć w mieście na codzień z rodziną (z dzieckiem do żłobka)? Czy to bedzie męczące dla rodziny?

Edytowane przez Kriss40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wożenie rodziny będzie męczące - dla rodziny... HAWK STi już miał twardy zawias i rodzina narzekała więc jak w My15 jest twardziej i sztywniej to będzie hardcore na dziurach.

 

Edytowane przez slavok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2. Czy jazda niemiecką autostradą przez powiedzmy godzinę z prędkościami 180-200 jest uciążliwa, czy jest bardzo głośno? Czy ten samochód nadaje sie do takiej jazdy?

 

Do takiej jazdy STI ponoć się nie nadaje, remont silnika gwarantowany jeszcze na gwarancji ;;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slavok, to zależy od rodziny :) . Moja uwielbiala jezdzic Sti a auto było delikatnie zmodyfikowane ;). Było ciut twardsze, walilo ogniem z dupska przy każdym szybszym przyspieszeniu i miało pełen 3" przelot :mrgreen:

Najlepiej zabierz do salonu rodzinke i zróbcie sobie godzinna jazdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slavok, to zależy od rodziny :) . Moja uwielbiala jezdzic Sti a auto było delikatnie zmodyfikowane ;). Było ciut twardsze, walilo ogniem z dupska przy każdym szybszym przyspieszeniu i miało pełen 3" przelot :mrgreen:

Najlepiej zabierz do salonu rodzinke i zróbcie sobie godzinna jazdę

Nie myśl jak facet ,myśl jak kobieta w tym przypadku. ONE nie lubią jeździć STI bo im się podoba przyspieszenie, kubły czy zawiast . ONE uwielbiają ten efekt wądzących męskich oczu ,kiedy jadą tym STI-kiem.Próżność kobiet nie ma granic. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl jak facet ,myśl jak kobieta w tym przypadku. ONE nie lubią jeździć STI bo im się podoba przyspieszenie, kubły czy zawiast . ONE uwielbiają ten efekt wądzących męskich oczu ,kiedy jadą tym STI-kiem.Próżność kobiet nie ma granic.

Każdy ma taką kobietę jaką sobie wybrał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie spotkałem kobiety,która nie chciała by zwracać zainterosowania.Ale może się nie znam.

Pod tym kątem subaru jest bardzo bardzo dobre. Conajmniej jak 12 centymetrowe szpilki,ale na nich łatwiej się zabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazdę oczywiście mam zamiar wykonać. Żona na pewno sie wypowie jak sie czuje jako pasażer i jak podczas prowadzenia. Mój dwuletni synek to raczej za dużo nie powie :). Mam nadzieje, ze mu krzywdy nie zrobię wożąc go takim autem. Co do jazdy autostrada, to mam nadzieje, ze to żart i nadaje sie do szybkiej jazdy, choć niektórzy twierdza, po co kupować takie auto na autostradę. Chciałbym nim po prostu jeździć na codzień, bo spodziewam sie dużej przyjemności z jazdy i większych wrażeń jak BMW serii 5. Może Dyrekcja sie wypowie w kwestii moich pytań, wątpliwości...

Edytowane przez Kriss40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...