Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Tym bardziej cieszą nawet takie, pozornie niewielkie sukcesy, jak choćby to, że w roku 2013 najwidoczniej staliśmy się europejskim liderem sprzedaży Forestera Turbo

 

A czy są jakieś oficjalne dane kto i ile sprzedał Foresterów XT w poszczególnych krajach Europy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat od początku to napiszę coś od siebie.

 

1. Porównanie zapowiedzi a tego co się otrzymało rzeczywiście można uznać za rozczarowujące, ale mam nadzieje że to jest opis polityki FHi względem marki jaką jest impreza a to rokuje już naprawdę fajnie (i jakoś tak wydaje mi się że STi po nowemu to byłoby coś czym mogłoby być P2)

 

2. Oj specjaliści każdy szuka podobieństwa do jakiś Hond i innych Toyot albo tego EVOka, a w historii marki nie warto poszukać ? Jak dla mnie to, w MY15 widać podobieństwo przodu (najbardziej grill) do Prodrive P2 co mnie cieszy, tak samo jak i nawiązania do GT 99,00 w zderzaku (kierunek i wlocik+halogenik poniżej) i podłużnych lampach. Światła tylne zachodzące na bok auta to jak dla nie od początku imprez jest taki styl w każdym sedanie, a w MY15 jak dla mnie widać nawiązania do poprzedniego modelu, a klosze nie przezroczyste kojarzą mi się z tylnymi lampami buga.

 

3. Nie dziwię się że FHI przerzuca się na rynek gdzie może więcej i łątwiej zarobić, przecież FHi produkuje auta bo chce zarobić, tak jak ja chodzę do pracy bo chcę zarobić na swoje fanaberie, a nie bo uwielbiam albo chodzenie do pracy to moje hobby (takich ludzi to jest moim zdaniem na świecie mały procent). Jakby mówili że produkcja aut to dla nich hobby i nie muszą zarabiać to by chyba dla nikogo nie byli wiarygodni, (jeden taki Pan co warsztat subarowy u mnie w mieście prowadzi powiedział mojemu Ojcu że robi to dla hobby, a nie żeby zarobić :rolleyes: i nawet jeśli tak jest to nie jestem w staniu mu w to uwierzyć). Niestety jest to ze szkodą dla nas jako potencjalnych kupujących, może jak zmienią się zasady wylicznia CO2 o czym pisaliście przez ostanie 5 stron to FHi będzie się opłacało tutaj wejść znowu ostrzej, na co szczeże liczę (łatwiej będzie kupić wtedy używaną imprezę kilkuletnią :biglol: )

 

Btw.1.

STi MY15, (WRX też zresztą) ma wreszcie w serii wskaźniki które każda impreza powinna mieć, boost, cisnienie i temp oleju ?

Edytowane przez Corax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to są dosyć wytrzymałe i w miarę lekkie (przynajmniej na tle innych saab'owych felg) :D

 

a kto jest producentem tych felg w przypadku Saab'a, tez BBS?

 

Tak, dla Saab'a te felgi robi BBS. W Saab'ie są one w rozmiarze 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX miałby nieco większe wzięcie bo byłby przedsionkiem do STI. Co prawda cena musiałaby być od 140 do 160 tys maks. żeby się dobrze sprzedawał. Nie sądze żeby nowy STI był tańszy niż 200 tys zł.

:huh:

 

Nie mam mozliwosci przeczytac calego topicu, wiec szybkie pytanie - czy kwoty tu podawane sa chociaz troche bliskie rzeczywistosci ?

WRX w cenie bliskiej Golfa R/A45 amg ? 50% drozszy od STI w USA ?

 

STI w Polsce jeden egzemplarz za cene 2 z USA ?

Edytowane przez michalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis u lokalnego dealera no I juz wiem że choć by nie wiadomo jak wspaniały by ten nowy STI to raczej nie zaparkuje w moim garażu gdyż ze względu na wysokie CO2 I pojemność 2.5 cena będzie z kosmosu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX miałby nieco większe wzięcie bo byłby przedsionkiem do STI. Co prawda cena musiałaby być od 140 do 160 tys maks. żeby się dobrze sprzedawał. Nie sądze żeby nowy STI był tańszy niż 200 tys zł.

:huh:

 

Nie mam mozliwosci przeczytac calego topicu, wiec szybkie pytanie - czy kwoty tu podawane sa chociaz troche bliskie rzeczywistosci ?

WRX w cenie bliskiej Golfa R/A45 amg ? 50% drozszy od STI w USA ?

 

STI w Polsce jeden egzemplarz za cene 2 z USA ?

 

No, do tej pory tak było więc nie sądzę żeby było inaczej tym razem - i staram się być minimalistą. STI cenowo dobija akcyza za pojemność i teraz jeszcze wariactwa za emisję. WRX, jak był w UE, kształtował się w takich cenach. No i najważniejsze, co na pewno uspokoi Twoje sumienie przy zakupie Golfa R/A45 AMG: WRX nie będzie w UE!!! Huuuurraaaaa!!!

No i co najważniejsze, są to tylko moje wydumki... :rolleyes:

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mi szkoda bo chcialbym kiedys jeszcze kupic Subaru. Mialem nadzieje, ze moze bedzie okazja.

 

I widze ze silnik zostal stary ej25... eh

 

No nic, pozostaje czekac na zmiany kadrowe w FHI i moze kolejne STI wreszcie zrobia troche porzadniej. B)

 

Kup, kto Tobie broni, a cena i tak nie bedzie nizsza nawet gdyby zaczeli STI robic z papieru i kleic guma arabska. Oczywiscie po zatrudnieniu innych inzynierow itd. Nie pisze tego zlosliwie, po prostu STI to STI, kojarzy sie z rajdami i czyms nietypowym, a to zobowiazuje ... takze do odpowiedniej ceny bo na drogich "gadzetach" zarabia sie najlepiej. Patrz Ryyyy i AMG.

A jak to powiedzial baca o psie ktorych nie chcial jesc kawy: jak nie chca niech nie zra, sami sobie te kawe wybijemy! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moga przestac jej robic, bo serwis nie mialby na czym zarabiac

 

te z UE maja gwarancje nawet do 5 lat , te 2x tańsze z US ..? jest to jakis pomysł.. :)

 

Rozumiem, ze w gwarancji STi nie ma zapiskow typu, nie ruszac dynamicznie, nie zmieniac biegow szybko, nie sprawdzac ile to robi do 100, etc.

 

Panie Andrzeju, jak Pan pisze zawsze posty w ten sam sposob, ze nawet jakby Subaru robili z dziura w srodku karoserii to i tak by Pan stwierdzil, ze jest najlepssiejsze.

 

Uwielbiam STi i wiem jakie ma wady. Krucjaty nie prowadze,aha - nie pracuje w salonie Subaru.

 

WOW, mozna byc obiektywnym.

Edytowane przez ponton500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...