Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Oglosili ceny Golfa R, 160k PLN za 300KM + DSG i trzy poziomy wyżej jeżeli chodzi o wykończenie........

A 6 MT od 147 500 pln.Slabo to widzę w przypadku STI z silnikiem 2.5L

Panowie i Panie! Nie ten napęd, nie te systemy, nie te emocje! Subaru ma Si Drive, DCCD, wiskozę w środku, dyferencjał z tyłu, silnik niżej i wzdłużnie, sedana ze skrzydłem! Kto ma kupić STi to kupi. Cały czas wierzę w 2.0 DIT w EU.

 

W praktyce musisz być na prawdę ponad przeciętnym kierowcą żeby wyczuć różnice. Wystarczy zobaczyć co zrobił mercedes ( który pewnie tez będzie tanszy ) który zje to STI w każdych warunkach o suchym asfalcie nie wspominając. Niestety Subaru w tej klasie juz się skończyła i to jest fakt cha że zrobia prze wyjątkowy samochód w co wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turdziGT co do trzech poziomow wyżej jezeli chodzi o wykończenie to mój wspólnik kupił właśnie golfa 7 black piano alkantara sport sitze biksenon (1,6 TDI za 87k głupota w mnie ) i takie tam to porównując to do forestera nowego (zapewne podobne będzie STI) to zejdź proszę na ziemię :) golf nie robi tutaj szału wnętrzem... A45 AMG testowałem bo miał zastąpić STI...niestety pare drobiazgów i zrobilo się 247k ...natomiast moc i jazda szokuje to fakt...ale wnętrze STI jest o klasę większe!

Edytowane przez herrkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legenda STI ustała wraz z ostatnim wygranym rajdem MŚ. Jak znów to nastąpi będziemy mówić o powrocie. GC8 to była bajka. Hawk się trzymał. Lanos to zapowiedź kataklizmu. I nastał czas oczekiwania na reaktywację legendy. Chyba poczekamy długo.

 

PS.A przy okazji pytanie do statystyków.Kiedy subaru wygrało ostatni raz rundę MŚ ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A45 AMG testowałem bo miał zastąpić STI...niestety pare drobiazgów i zrobilo się 247k ...natomiast moc i jazda szokuje to fakt...

 

wiem ze OT ale mógłbyś coś więcej o wrażeniach z jazdy A45 AMG, CLA ma już bagażnik 470 l, więc coś podobnie jak STI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A45 AMG testowałem bo miał zastąpić STI...niestety pare drobiazgów i zrobilo się 247k ...natomiast moc i jazda szokuje to fakt...

 

wiem ze OT ale mógłbyś coś więcej o wrażeniach z jazdy A45 AMG, CLA ma już bagażnik 470 l, więc coś podobnie jak STI

Też chętnie bym coś więcej usłyszał. Z tymi trzema poziomami to może faktycznie przesadziłem co nie zmienia faktu ze różnica w cenie kontra R będzie ogromna.

Co do AMG to ma wejsc w tym roku Shooting Brake jest juz GLA AMG ktory wyglada rewelacyjnie wiec będzie z czego wybierać.

Herrkam rozumie ze 250 K po doposażeniu to dużo jak za kompakta ale byl taki moment ze jsk EUR bylo drogie to Lanos w wersji TOP kosztowal tez pod 240K co dla mnie było jeszcze bardziej chora cena bez znaczenia co samochód sobą reprezentowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie nowego STI bedę mógł mieć Golfa R który ma lepsze osiągi i zostanie jeszcze na zakutego hawka STI do upalania. Wybór jest chyba oczywisty.

 

A co do właściwości jezdnych Golfa R, nowe S3 ludzie chwalą a to praktycznie ten sam samochód. Wczoraj rozpoczęły się testy VW w Szwecji na śniegu, jeżdzą wszystkie duże redakcje motoryzacyjne, więc niedługo się dowiemy jak ten Golf lata na śniegu. Bo na suchym to zjada STI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie nowego STI bedę mógł mieć Golfa R który ma lepsze osiągi i zostanie jeszcze na zakutego hawka STI do upalania. Wybór jest chyba oczywisty.

 

A co do właściwości jezdnych Golfa R, nowe S3 ludzie chwalą a to praktycznie ten sam samochód. Wczoraj rozpoczęły się testy VW w Szwecji na śniegu, jeżdzą wszystkie duże redakcje motoryzacyjne, więc niedługo się dowiemy jak ten Golf lata na śniegu. Bo na suchym to zjada STI.

 

w dodatku jak komuś Golf R i S3 to za mało to przecież będzie mógł kupić Golfa R Evo lub S3 Plus lub RS3 a to już będzie przepaść na nad STI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legenda STI ustała wraz z ostatnim wygranym rajdem MŚ. Jak znów to nastąpi będziemy mówić o powrocie. GC8 to była bajka. Hawk się trzymał. Lanos to zapowiedź kataklizmu. I nastał czas oczekiwania na reaktywację legendy. Chyba poczekamy długo.

 

PS.A przy okazji pytanie do statystyków.Kiedy subaru wygrało ostatni raz rundę MŚ ???

Rozumiem ze to przejaw "Win on Sunday, sell on Monday" tyle ze to jest taktyka sprzedazy aut stosowana przez producentow, ktora bazuje na naiwnosci kupujacych ktorzy mysla ze jak kupia auto z ta sama nazwa co zwycieski model to maja to samo auto. To tak jak bym lecial do salonu po Mini Countrymana bo wygral Dakar. Wlasciwosci jezdne subaru WRX i STI sa same w sobie legendarne i wiadomo ze sa to auta ktore swietnie sie zachowuja na drodze bez wzgledu na wyniki rajdowe aut ktore startuja pod ta sama nazwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie nowego STI bedę mógł mieć Golfa R który ma lepsze osiągi i zostanie jeszcze na zakutego hawka STI do upalania. Wybór jest chyba oczywisty.

 

A co do właściwości jezdnych Golfa R, nowe S3 ludzie chwalą a to praktycznie ten sam samochód. Wczoraj rozpoczęły się testy VW w Szwecji na śniegu, jeżdzą wszystkie duże redakcje motoryzacyjne, więc niedługo się dowiemy jak ten Golf lata na śniegu. Bo na suchym to zjada STI.

Poprzednia generacja Rki byla zesrojona o wiele bardziej sportowo niz poprzednie S3 jak będzie tym razem zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie nowego STI bedę mógł mieć Golfa R który ma lepsze osiągi i zostanie jeszcze na zakutego hawka STI do upalania. Wybór jest chyba oczywisty.

 

A co do właściwości jezdnych Golfa R, nowe S3 ludzie chwalą a to praktycznie ten sam samochód. Wczoraj rozpoczęły się testy VW w Szwecji na śniegu, jeżdzą wszystkie duże redakcje motoryzacyjne, więc niedługo się dowiemy jak ten Golf lata na śniegu. Bo na suchym to zjada STI.

Poprzednia generacja Rki byla zesrojona o wiele bardziej sportowo niz poprzednie S3 jak będzie tym razem zobaczymy.

Chdziło mi że silnik/skrzynia/napędy/zawieszenie są te same :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem sti 03, 04 teraz mam sti '11. Wszystkie byly niebieskie i w sedanie. Jak zawsze chodzi o to" coś". Sti to ma. Reszta nie. To prawda , są szybsi, pakowniejsi , oszczedniejsi, tańsi w zakupie, ale w moim, smutnym, jak narzedzie plciowe starej k....wy, miescie takie sti jest tylko jedno. ( przynajmniej innego nie widzialem). I to mi sie podoba. Oczywiscie bez zadnej magii, czy nadprzyrodzonych mocy:-) Charakterystyczne , fajne, stosunkowo szybkie auto. Acha ... I auto zwykle budzące sympatie:-) w przeciwienstwie do wspomnianych"furaczy".

A, ze na papierze wypada źle to jasne. Juz 10 lat tez nie bylo naj, a teraz to juz wogóle:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A45 jest szybsze ma fantastyczna skrzynie automat i dzwiek, zawieszenie twardsze niz sti kierowalnosc podobna. Piszac o Golfie w porownaniu do STI to tak jak byscie pisali o porsz911 i nissanie gtr. GTR jest tanszy tak samo szybki i ma podobne osiagi. Fani porsza kupia porsze...bo GTR to samochod dla ludu..VW Golf rowniez jest tylko VW. Mi STI daje to czego nie daje mi focus RS (jezdze teraz autem mojej zony ;)), daje mi to czego czego nie dal mi A45. Dlatego kupie STI. AMG rowniez jest fantastyczne...ale tylko E kombi samg 4matic...takie rodzinne w uzupelnieniu do STI :>

 

Nie da rady - w WRX jest pcd 5x100, a w STi 5x114,3.

Nowy WRX tez ma 5x114,3.

To super, nie wiedziałem tego. Coraz mniej tych przewag STi na WRX;-)

coraz mniej przewag STI nad WRX??? Z calym szacunkiem...jezdziles obiema? Prawie...robi wielka roznice :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bawi to,że bardziej mi się podoba koncept STI w coupecie i BRZ w budzie 5-cio drzwiowej. A subaru robi dokładnie odwrotnie. :D

 

Poza tym technika subaru zawsze uchodziła za innowacyjną innowacji nie ma od skrzyni 6mt.A i to była progresja a nie rewolucja.

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A45 AMG testowałem bo miał zastąpić STI...niestety pare drobiazgów i zrobilo się 247k ...natomiast moc i jazda szokuje to fakt...

 

wiem ze OT ale mógłbyś coś więcej o wrażeniach z jazdy A45 AMG, CLA ma już bagażnik 470 l, więc coś podobnie jak STI

A45 i cla to raczej dwa rozne auta a45 to hothatch twardy dobrze skreca natomiast cla jest troche bardziej miekko zestrojoony takie bardziej grantourismo dla dziewczyn ;)

 

Mnie bawi to,że bardziej mi się podoba koncept STI w coupecie i BRZ w budzie 5-cio drzwiowej. A subaru robi dokładnie odwrotnie. :D

 

Poza tym technika subaru zawsze uchodziła za innowacyjną innowacji nie ma od skrzyni 6mt.A i to była progresja a nie rewolucja.

JackyX noo koncept wrx kosa jest. 6mt w STI podobno jest calkiem nowa w launch edition z short shifterem nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie da rady - w WRX jest pcd 5x100, a w STi 5x114,3.

Nowy WRX tez ma 5x114,3.

To super, nie wiedziałem tego. Coraz mniej tych przewag STi na WRX;-)

coraz mniej przewag STI nad WRX??? Z calym szacunkiem...jezdziles obiema? Prawie...robi wielka roznice :)

Z całym szacunkiem - widziałeś emotikona na końcu mojego posta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani porsza kupia porsze...bo GTR to samochod dla ludu

szkoda, tylko że w stolicy można co 20 minut spotkać 911, a GTRa już ze 2 miesiące nie widziałem. Które więc auto dla ludu? :)

Nie doczytałem ale WRX będzie w końcu w EU czy nie? bo silnik 2.0 to jednak przewaga, a wszystko wskazuje na to, że STI dostanie obecny "niezawodny" silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani porsza kupia porsze...bo GTR to samochod dla ludu

szkoda, tylko że w stolicy można co 20 minut spotkać 911, a GTRa już ze 2 miesiące nie widziałem. Które więc auto dla ludu? :)

Nie doczytałem ale WRX będzie w końcu w EU czy nie? bo silnik 2.0 to jednak przewaga, a wszystko wskazuje na to, że STI dostanie obecny "niezawodny" silnik

nawiazujac do tego co napisales STI rowniez widuje wiecej niz golfow R...daje do myslenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herrkam, masz na mysli cla że dla dziewczyn czy cla 45 amg ? bo w Top Gear chyba czytałem że te dwie wersje różnią się praktycznie pojemnością bagażnika no i ceną a reszta ta samą co w A45 amg albo coś mylę...

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem ale WRX będzie w końcu w EU czy nie? bo silnik 2.0 to jednak przewaga, a wszystko wskazuje na to, że STI dostanie obecny "niezawodny" silnik

 

Na razie nie ma zdaje się takich planów. Może pojawi się Levorg z 2.0DIT ale wówczas pewnie z CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...