Jump to content

Subaru WRX STI MY15

Recommended Posts

Tak tylko one przy mojej jeździe nie wyrabiają
A poza tym są drogie w Aso można taniej i lepiej

• Like 1
  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Cześć,   Mam to szczęście, że od czasu do czasu jeżdżę WRX STI i staram się jak mogę delektować jazdą tym "bydlątkiem" Samochód ten może nie jest idealny i nawet nie próbuje dorówny

Odbiegając trochę od temau Final Edition, przez ostatnie pół roku z hakiem szukałem dla siebie auta, miało być coś fajnego, sportowego, z pazurem. Początkowo nie brałem obecnego STI nawet pod uwagę (c

Obecnie użytkuje Outbacka MY19 i STI MY12. Używam STI po mieście po drogach lokalnych do pracy, w sumie używane jak auto na codzień.   W porowaniu do Outbacka jest - twarde, - głoś

Posted Images

4 godziny temu, mag1 napisał:

Fotki mam

Jakie chcesz to ewentualnie mogę zrobić

Myślałem o dystansach 

Do felg oemowych  z oponami zimowymi dokładam dystanse +20 i wygląda super przy letnich felgach szukałem dystansów ale +15 lub +10 montowane są ze zmianą szpilek w piaście (tego chcę uniknąć)dlatego myślę o szerszych oponach.

20190617_204727.jpg

20190617_204547.jpg

No faktycznie widac, ze felgi moglyby troszke bardziej wystawac na zewnatrz... szersza opona niewiele tu pomoze, imho

Na lato w WRX mam fele 8×18 ET40 (opony 235/40) i przy tej szerokosci felgi (i opony) oraz przy seryjnym zawieszeniu kola mozna by jeszcze smialo ciut wysunac na zewn. (o jakies 5-10 mm)

P.S. te dokladki na przednich szybach, przy lusterkach, nie ograniczaja widocznosci? Pierwszy raz takie widze :huh:

20200321_181025.jpg

Edited by eddie_gt4
W dniu 20.03.2020 o 08:45, Stefan Balon napisał:

cześć koledzy, mam pytanie: czy klapa tylna bez spoilera vs ze spoilerem różni się od siebie czymkolwiek poza otworami? mam wersję bez spoilera a mam okazję kupić go w kolorze i zastanawiam się czy będzie pasował jak go zamontuję - to znaczy czy klapa ze spoilerem nie ma jakiś wzmocnień itp. ? ASO twierdzi że jest inna - ale wg mnie ta inność może polegać tylko na otworach. Ma może ktoś wiedzę na ten temat ?

Ja wymieniałem. Z salonu Sti wyjechało ze spoilerem ale poprzedni właściciel założył całą klapę bez spoilera bo go nie chciał. Ja od niego kupiłem auto i znalazłem w kolorze klapę ze spoilerem. Wszystko pasuje p&p po 2 śruby na zawias i tyle. Na pewno sprężyny są mocniejsze bo ta klapa bez poliera leciała po otwarciu do góry bardzo mocno a teraz jest normalnie. Sama klapa się niczym nie różni.

Ale, że jak??? Masz naklejkę legalizacyjną na małą tablicę?

7 godzin temu, mag1 napisał:

..

20190617_204547.jpg

16 minut temu, Dymian napisał:

Ale, że jak??? Masz naklejkę legalizacyjną na małą tablicę?

Temat dotyczył szerokości opon;)

• Haha 2
6 minut temu, mag1 napisał:

Temat dotyczył szerokości opon;)

a mogą i dotyczyć lądowania na księżycu- pokazujesz zdjęcia swojej furki, nie masz tematu tylko dla ów wozu, a jest ciekawa, to rodzą się pytania. Jedno zadał  kolega wyżej: "P.S. te dokladki na przednich szybach, przy lusterkach, nie ograniczaja widocznosci? Pierwszy raz takie widze ", a z kolei drugie co do tablicy, bo ciekawość mnie zżera. Jak odp nie nadaje się według Ciebie do publikacji to zawsze istnieje p.w. tudzież w skrajnych przypadkach "ignoruj użytkownika"

Ja też taką małą bym przytulił. A najlepiej to wcale nie mieć, lepiej wygląda. Ale z wydechem i bez tablicy to pierwszy stopień do przypału :D

• Upvote 1
2 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

No faktycznie widac, ze felgi moglyby troszke bardziej wystawac na zewnatrz... szersza opona niewiele tu pomoze, imho

Na lato w WRX mam fele 8×18 ET40 (opony 235/40) i przy tej szerokosci felgi (i opony) oraz przy seryjnym zawieszeniu kola mozna by jeszcze smialo ciut wysunac na zewn. (o jakies 5-10 mm)

P.S. te dokladki na przednich szybach, przy lusterkach, nie ograniczaja widocznosci? Pierwszy raz takie widze :huh:

20200321_181025.jpg

Odpowiadając na pytanie odnośnie dokładkę na przednich "szybkach": po kilku dniach się przyzwyczaiłem bo niestety robi się taki "martwy punkt", żona narzeka zawsze gdy jeździ, że jej to przeszkadza

Pzdr.

6 minut temu, allu napisał:

Ja też taką małą bym przytulił. A najlepiej to wcale nie mieć, lepiej wygląda. Ale z wydechem i bez tablicy to pierwszy stopień do przypału :D

Dużą tablicę mam zawsze w bagażniku i gdy władza się "interesuje" to odpinam(bo jest na rzep)małą i przyklejam dużą.

• Confused 1
20 godzin temu, polak900 napisał:

Witam

Jakie klocki i tarcze do użytkowania na codzień

Najważniejsze żeby nie piszczały i za bardzo brudziły felg ? Znalazłem zestaw Powerstop ale nie do dostania na razie

Pozdrawiam wszystkich

Ja będę nudny ale polecę Pizzabrakes i Mintex M1155. Zestaw w dobrej cenie, hamuje wyraźnie  lepiej niż seria. Co do pisku, to na początku był, teraz nie ma w ogóle. Co do pylenia - akceptowalne.

20 godzin temu, polak900 napisał:

Dzięki za odpowiedź , skąd te Mintexy wziąść, w Polsce do dostania

Tarcze tak do 1000 złoty za jedna , bardziej mi na nich zależy w tej chwili

Tarcze PizzaBrake + M1155 komplet około 1600 zł na przednią oś
Wpisz w gogle pizzabrake i masz kontakt do dystrybutora w PL

Dużo się dzieje na tym STi. 

Wykupiłeś już wszystkie dodatki chyba :)

p.s. podstawki spoilera mamy takie same

coś poszło nie tak - proszę o usunięcie mojego poniższego Spamu :)

IMG_20191208_123748_393.jpg

Edited by mRoZiOo

Ja polecam tarcze Pizzabrakes nacinane plus klocki DS2500. Jeśli budżet większy tarcze DBA.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, baki napisał:

Ja polecam tarcze Pizzabrakes nacinane plus klocki DS2500. Jeśli budżet większy tarcze DBA.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

DBA do ceny pizza brakes +/- 20-30 % droższe są na tej samej półce jakościowej...

Dzięki wszystkim za porady

Myśle że te tańsze mi wystarczą

• Like 1
W dniu 21.03.2020 o 19:54, allu napisał:

do przypału

przede wszystkim do blokowania dystrybutorów na stacjach.

• 3 weeks later...
W dniu 21.03.2020 o 10:00, mag1 napisał:

Dzień dobry wszystkim

Czy na felgi 18" z et45 szerokość 8" w STI MY16 można założyć szersze opony niż 245mm 

Myślę o 255/45/18 obecnie mam 245/45/18

20190617_204627.jpg

Zastosowałem dystanse 15mm do felg 8" i ET45 no i myślę ,że jest ok

received_2701671389962254.jpeg

received_244664150227333.jpeg

received_2701671389962254.jpeg

received_244664150227333.jpeg

• Like 2
  • Upvote 1

Pozdrówka dla kierownika niebieskiego STi MY15, którego wystraszyłem dzisiaj mruganiem i kiwką na rogatkach Olsztyna.

Widziałem ze zwolnił mocno, Policji nie było. 

4 minuty temu, chojny napisał:

którego wystraszyłem dzisiaj mruganiem i kiwką na rogatkach Olsztyna.

mówisz, że obesrał zbroje? ;)

Cześć,
Planuję dołożyć tylny spoiler do WRX-a. Jaka jest Wasza opinia na temat spoilerów z laminatu?
Zastanawiam się nad kupieniem zamiennika z ABS-u albo kompletnej klapy ze spoilerem z wersji STI.
Może ktoś z posiadaczy STI chciałby się zamienić klapami w tym samym kolorze z moją dopłatą. Posiadam białego WRX-a Limited z małą lotką, klapa w idealnym stanie.

new-2019-subaru-wrx-limitedmanual-13446-18356096-2-640.jpg

W dniu 22.03.2020 o 12:46, mRoZiOo napisał:

Dużo się dzieje na tym STi. 

Wykupiłeś już wszystkie dodatki chyba :)

p.s. podstawki spoilera mamy takie same

coś poszło nie tak - proszę o usunięcie mojego poniższego Spamu :)

IMG_20191208_123748_393.jpg

Trudno się instaluje te podstawki pod spoiler?Bo chcę takie zamówić.

23 godziny temu, Michal123 napisał:

Cześć,
Planuję dołożyć tylny spoiler do WRX-a. Jaka jest Wasza opinia na temat spoilerów z laminatu?
Zastanawiam się nad kupieniem zamiennika z ABS-u albo kompletnej klapy ze spoilerem z wersji STI.
Może ktoś z posiadaczy STI chciałby się zamienić klapami w tym samym kolorze z moją dopłatą. Posiadam białego WRX-a Limited z małą lotką, klapa w idealnym stanie.

Część. Szukaj możę uda Ci się znaleźć. Ja swoją klapę ze spoilerem znalazłem na olx i to nawet pod kolor się udało. Zapłaciłem 2300zł. Moja płaska leży w garażu ciężko będzie sprzedać.

Spoiler z laminatu może z  czasem pękać powłoka lakieru, lepiej szukać oryginału.

23 godziny temu, Michal123 napisał:

Cześć,

Wiem, że to kwestia gustu, ale mi osobiście podoba się tak jak jest. Tym bardziej, że to WRX a nie WRX STI. Tak jest bardziej dyskretnie. 

• Upvote 1
Godzinę temu, DanPlut napisał:

Trudno się instaluje te podstawki pod spoiler?Bo chcę takie zamówić.

Banalnie proste. 5 min roboty albo i mniej. Ja idealnie równo na środku chciałem przykleić to dłużej.

_20200418_195319.JPG

_20200418_195305.JPG

• Like 1
  • Thanks 1