Jump to content
Than_Junior

Subaru WRX STI MY15

Recommended Posts

13 minut temu, DanPlut napisał:

Narazie tak ale w przyszłym roku może bym coś dłubną. 

Ps: strasznie głośno pracuje mi silniczek od nawiewu. To normalne? 

Hmm od ogrzewania/klimy?  U mnie cicho tzn. Normalnie

Jeżeli zależy Ci na wydobyciu prawdziwego głośnego bulgotu boxera to to jest właściwy wybór a jeszcze jak by było 3 cale od turbo to musi być masakra. 

4 minuty temu, acik666 napisał:

Hmm od ogrzewania/klimy?  U mnie cicho tzn. Normalnie

Tak. Nawet jak klima wyłączona tylko sam silniczek pracuje jest takie dosyć głośne cyknie. 

W dniu 22.11.2019 o 20:16, DanPlut napisał:

Czy do Sti 2015 klocki są inne (rozmiar) niż od poprzednich Sti Gh? 

Klocki i tarcze są takie same (nie dotyczy MY'19). Polecam klocki Mintex M1155, odczuwalna różnica w porównaniu z seryjnymi (u mnie połączone z tarczami Pizza Brakes).

W dniu 22.11.2019 o 20:21, Lisek napisał:

ile przejechaliscie na fabrycznych klockach i tarczach?

~30kkm

22 godziny temu, acik666 napisał:

Jeszcze  nie załozony ;)

Czekamy :wub:

• Like 1

2 godziny temu, DanPlut napisał:

Tak. Nawet jak klima wyłączona tylko sam silniczek pracuje jest takie dosyć głośne cyknie. 

Podejrzewam, że wygląda to tak samo, jak w WRX, czyli silnik dmuchawy jest bezpośrednio pod schowkiem, bez żadnego wygłuszenia od spodu. Dla porównania w Outbacku III pod wentylatorem jest plastikowa osłona z naklejonym wygłuszeniem z tkaniny i jest sporo ciszej, dlatego w WRX też ten hałas od razu zwrócił moją uwagę. Ja będę kombinował jakieś wyciszenie - obłożę czymś silnik, obkleję, albo zrobię na niego skorupę z pianki. B)

• Thanks 1

5 minut temu, Kambol napisał:

Podejrzewam, że wygląda to tak samo, jak w WRX, czyli silnik dmuchawy jest bezpośrednio pod schowkiem, bez żadnego wygłuszenia od spodu. Dla porównania w Outbacku III pod wentylatorem jest plastikowa osłona z naklejonym wygłuszeniem z tkaniny i jest sporo ciszej, dlatego w WRX też ten hałas od razu zwrócił moją uwagę. Ja będę kombinował jakieś wyciszenie - obłożę czymś silnik, obkleję, albo zrobię na niego skorupę z pianki. B)

Tak, ten dźwięk dochodzi bezpośrednio ze schowka. Czyli ten typ tak ma a nie że się coś psuje.?

Ten silnik halasuje w STI i XT.Oba klepniete przez ASO do wymiany gwarancyjnej.

10 godzin temu, DanPlut napisał:

Tak, ten dźwięk dochodzi bezpośrednio ze schowka. Czyli ten typ tak ma a nie że się coś psuje.?

To norma.... Jest na to fix - akcesoryjny plastik z poduszką wytłumiającą. Zobacz w nogach pasażera, czy widzisz bebechy i kable czy też masz wszystko zakryte plastikiem. Jak nie masz zakryte, to w ASO zamawiasz:
Cover: 66066FJ010

Clips: 99045AE020JC   
Całość jakieś 150 zł, montaż 3 min i masz ciszę. Inna sprawa, że to wstyd, że auta nie wyjeżdżały seryjnie z takim wykończeniem...

• Thanks 3
  • Upvote 1

W dniu 23.11.2019 o 15:16, DanPlut napisał:

U mnie w Sti tak to wygląda. 

IMG_20191123_120927.jpg

U mnie w SH jest dokładnie tak samo.

Centralka ISR z pięcioma przyciskami, to stary typ, nowy jest uproszczony (i mniej estetyczny) z trzema przyciskami.

7 godzin temu, marhof napisał:

To norma.... Jest na to fix - akcesoryjny plastik z poduszką wytłumiającą. Zobacz w nogach pasażera, czy widzisz bebechy i kable czy też masz wszystko zakryte plastikiem. Jak nie masz zakryte, to w ASO zamawiasz:
Cover: 66066FJ010

Clips: 99045AE020JC   
Całość jakieś 150 zł, montaż 3 min i masz ciszę. Inna sprawa, że to wstyd, że auta nie wyjeżdżały seryjnie z takim wykończeniem...

Motyla noga! Dzięki @marhof. Nie miałem pojęcia, że jest fabryczne rozwiązanie, ale nie mogę wyjść z podziwu, że "mają, a nie dają"...  :evil:

• Like 2

4 godziny temu, Kambol napisał:

Centralka ISR z pięcioma przyciskami, to stary typ, nowy jest uproszczony (i mniej estetyczny) z trzema przyciskami.

Motyla noga! Dzięki @marhof. Nie miałem pojęcia, że jest fabryczne rozwiązanie, ale nie mogę wyjść z podziwu, że "mają, a nie dają"...  :evil:

Dajcie foto.jak.wyglada z tym plastikiem i bez :)

W dniu 24.11.2019 o 19:12, acik666 napisał:

W dniu 24.11.2019 o 19:05, DanPlut napisał:

To i tak na żywo 100 razy lepiej brzmi. Nie mogę tego dobrze nagrać. 

A tak oryginał brzmiał. 

Przesłuchałem na słuchawkach.

Meeega, idealny dźwięk! 

To jedyny aspekt kiedy żałuję, że nie mam STi ... Dźwięk boksera to najładniejsze brzmienie samochodu na świecie! 

Edited by mRoZiOo
  • Thanks 1

Dajcie foto.jak.wyglada z tym plastikiem i bez

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 2
  • Thanks 1

8 godzin temu, rafacon napisał:

calkiem niezle wyglada ten plastik, ale jak ktos ma zmieniony wydech, to chyba nijak nie wplywa na sytuacje, bo tego silniczka tak czy siak nie slychac :P

• Like 2

7 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

calkiem niezle wyglada ten plastik, ale jak ktos ma zmieniony wydech, to chyba nijak nie wplywa na sytuacje, bo tego silniczka tak czy siak nie slychac :P

Mam głośny wydech ale jak stoję na światłach czy gdziekolwiek indziej to słyszę tylko ten pier.. ny silniczek. To jest jak z wypalonym pixelem w tv. Jak raz zobaczysz to tylko jego będziesz widział :-). 

• Like 1
  • Haha 2

Jak coś to sprawdziłem i FXT ma tą osłonę w standardzie. :yahoo:

• Upvote 1

A tak brzmi: downpipe ze sportowym katem Mg motorsport+ tlumik srodkowy seria + wydechy mg motorsport z koncowkami ceramicznymi.                       

20191126_212022.jpg

20191126_212018.jpg

• Like 5
  • Upvote 1

3 godziny temu, DanPlut napisał:

U mnie w Sti jest tak

IMG_20191126_184433.jpg

Czyli osłony brak... :) Wydaje mi się, że STI seryjnie wychodziły bez tego, podobnie jak z gołą blachą w suficie bagażnika. Taka domyślna redukcja masy :)

• Like 1

8 godzin temu, acik666 napisał:

A tak brzmi: downpipe ze sportowym katem Mg motorsport+ tlumik srodkowy seria + wydechy mg motorsport z koncowkami ceramicznymi.           

brzmi agresywnie :thumbup:

moze tylko ciut brakuje basu / glebokosci (pewnie wina mikrofonu)

• Upvote 1

Brzmi dobrze, jest głośno faktycznie może trochę mniej basu ale jest taka fajna chropowatość wydechu. 

11 godzin temu, DanPlut napisał:

Brzmi dobrze, jest głośno faktycznie może trochę mniej basu ale jest taka fajna chropowatość wydechu. 

Brzmi świetnie bez przesadnego basu/dudnienia. Niestety jest głośny... Zaleta jest że do 2500/obr jest cicho e środku i na zewnątrz. Przekombinowalem bo w MG powiedzieli zebym zalozyl same koncowe jak chce cicho ja zeozumialem ze oprocz downpipe same koncowe...Musze pierwszy tłumik jednak zakupic :) A dzis rano testowalem w drodze dompracy : nową przekladnie, sprzegło i docueralem nowe hamulce ;)

20191127_105908.jpg

• Like 4
  • Upvote 1

14 godzin temu, acik666 napisał:

Brzmi świetnie bez przesadnego basu/dudnienia. Niestety jest głośny... Zaleta jest że do 2500/obr jest cicho e środku i na zewnątrz. Przekombinowalem bo w MG powiedzieli zebym zalozyl same koncowe jak chce cicho ja zeozumialem ze oprocz downpipe same koncowe...Musze pierwszy tłumik jednak zakupic :) A dzis rano testowalem w drodze dompracy : nową przekladnie, sprzegło i docueralem nowe hamulce ;)

20191127_105908.jpg

Super fota, podeślij mi na PM w lepszej rozdzieli, aż się prosi o obróbkę :)

• Like 1