Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.11.2019 o 20:16, DanPlut napisał:

Czy do Sti 2015 klocki są inne (rozmiar) niż od poprzednich Sti Gh? 

Klocki i tarcze są takie same (nie dotyczy MY'19). Polecam klocki Mintex M1155, odczuwalna różnica w porównaniu z seryjnymi (u mnie połączone z tarczami Pizza Brakes).

 

W dniu 22.11.2019 o 20:21, Lisek napisał:

ile przejechaliscie na fabrycznych klockach i tarczach?

~30kkm

 

22 godziny temu, acik666 napisał:

Jeszcze  nie załozony ;)

Czekamy :wub:

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DanPlut napisał:

Tak. Nawet jak klima wyłączona tylko sam silniczek pracuje jest takie dosyć głośne cyknie. 

Podejrzewam, że wygląda to tak samo, jak w WRX, czyli silnik dmuchawy jest bezpośrednio pod schowkiem, bez żadnego wygłuszenia od spodu. Dla porównania w Outbacku III pod wentylatorem jest plastikowa osłona z naklejonym wygłuszeniem z tkaniny i jest sporo ciszej, dlatego w WRX też ten hałas od razu zwrócił moją uwagę. Ja będę kombinował jakieś wyciszenie - obłożę czymś silnik, obkleję, albo zrobię na niego skorupę z pianki. B)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kambol napisał:

Podejrzewam, że wygląda to tak samo, jak w WRX, czyli silnik dmuchawy jest bezpośrednio pod schowkiem, bez żadnego wygłuszenia od spodu. Dla porównania w Outbacku III pod wentylatorem jest plastikowa osłona z naklejonym wygłuszeniem z tkaniny i jest sporo ciszej, dlatego w WRX też ten hałas od razu zwrócił moją uwagę. Ja będę kombinował jakieś wyciszenie - obłożę czymś silnik, obkleję, albo zrobię na niego skorupę z pianki. B)

Tak, ten dźwięk dochodzi bezpośrednio ze schowka. Czyli ten typ tak ma a nie że się coś psuje.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, DanPlut napisał:

Tak, ten dźwięk dochodzi bezpośrednio ze schowka. Czyli ten typ tak ma a nie że się coś psuje.?


To norma.... Jest na to fix - akcesoryjny plastik z poduszką wytłumiającą. Zobacz w nogach pasażera, czy widzisz bebechy i kable czy też masz wszystko zakryte plastikiem. Jak nie masz zakryte, to w ASO zamawiasz:
Cover: 66066FJ010

Clips: 99045AE020JC   
Całość jakieś 150 zł, montaż 3 min i masz ciszę. Inna sprawa, że to wstyd, że auta nie wyjeżdżały seryjnie z takim wykończeniem...

  • Dzięki! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka ISR z pięcioma przyciskami, to stary typ, nowy jest uproszczony (i mniej estetyczny) z trzema przyciskami.

 

7 godzin temu, marhof napisał:

To norma.... Jest na to fix - akcesoryjny plastik z poduszką wytłumiającą. Zobacz w nogach pasażera, czy widzisz bebechy i kable czy też masz wszystko zakryte plastikiem. Jak nie masz zakryte, to w ASO zamawiasz:
Cover: 66066FJ010

Clips: 99045AE020JC   
Całość jakieś 150 zł, montaż 3 min i masz ciszę. Inna sprawa, że to wstyd, że auta nie wyjeżdżały seryjnie z takim wykończeniem...

 

Motyla noga! Dzięki @marhof. Nie miałem pojęcia, że jest fabryczne rozwiązanie, ale nie mogę wyjść z podziwu, że "mają, a nie dają"...  :evil:

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kambol napisał:

Centralka ISR z pięcioma przyciskami, to stary typ, nowy jest uproszczony (i mniej estetyczny) z trzema przyciskami.

 

 

Motyla noga! Dzięki @marhof. Nie miałem pojęcia, że jest fabryczne rozwiązanie, ale nie mogę wyjść z podziwu, że "mają, a nie dają"...  :evil:

Dajcie foto.jak.wyglada z tym plastikiem i bez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 19:12, acik666 napisał:

 

 

W dniu 24.11.2019 o 19:05, DanPlut napisał:

To i tak na żywo 100 razy lepiej brzmi. Nie mogę tego dobrze nagrać. 

A tak oryginał brzmiał. 

 

 

 

Przesłuchałem na słuchawkach.

Meeega, idealny dźwięk! 

To jedyny aspekt kiedy żałuję, że nie mam STi ... Dźwięk boksera to najładniejsze brzmienie samochodu na świecie! 

Edytowane przez mRoZiOo
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rafacon napisał:

 

 

 

 

 

 

 

calkiem niezle wyglada ten plastik, ale jak ktos ma zmieniony wydech, to chyba nijak nie wplywa na sytuacje, bo tego silniczka tak czy siak nie slychac :P

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

 

calkiem niezle wyglada ten plastik, ale jak ktos ma zmieniony wydech, to chyba nijak nie wplywa na sytuacje, bo tego silniczka tak czy siak nie slychac :P

Mam głośny wydech ale jak stoję na światłach czy gdziekolwiek indziej to słyszę tylko ten pier.. ny silniczek. To jest jak z wypalonym pixelem w tv. Jak raz zobaczysz to tylko jego będziesz widział :-). 

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, acik666 napisał:

A tak brzmi: downpipe ze sportowym katem Mg motorsport+ tlumik srodkowy seria + wydechy mg motorsport z koncowkami ceramicznymi.           

           

 

 

brzmi agresywnie :thumbup:

moze tylko ciut brakuje basu / glebokosci (pewnie wina mikrofonu)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DanPlut napisał:

Brzmi dobrze, jest głośno faktycznie może trochę mniej basu ale jest taka fajna chropowatość wydechu. 

Brzmi świetnie bez przesadnego basu/dudnienia. Niestety jest głośny... Zaleta jest że do 2500/obr jest cicho e środku i na zewnątrz. Przekombinowalem bo w MG powiedzieli zebym zalozyl same koncowe jak chce cicho ja zeozumialem ze oprocz downpipe same koncowe...Musze pierwszy tłumik jednak zakupic :) A dzis rano testowalem w drodze dompracy : nową przekladnie, sprzegło i docueralem nowe hamulce ;)

20191127_105908.jpg

  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, acik666 napisał:

Brzmi świetnie bez przesadnego basu/dudnienia. Niestety jest głośny... Zaleta jest że do 2500/obr jest cicho e środku i na zewnątrz. Przekombinowalem bo w MG powiedzieli zebym zalozyl same koncowe jak chce cicho ja zeozumialem ze oprocz downpipe same koncowe...Musze pierwszy tłumik jednak zakupic :) A dzis rano testowalem w drodze dompracy : nową przekladnie, sprzegło i docueralem nowe hamulce ;)

20191127_105908.jpg

Super fota, podeślij mi na PM w lepszej rozdzieli, aż się prosi o obróbkę :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...