Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.01.2019 o 20:36, tamer9 napisał:

 

 

 

2020 SUBARU WRX STI S209 DRIVETRAIN AND PERFORMANCE

  • EJ257 engine, turbo 2.5-liter flat-four
  • 209 creates upwards of 341 horsepower
  • Likely a few tenths quicker to 60 mph ( 4.4 seconds)

 

https://www.topspeed.com/cars/subaru/2019-subaru-wrx-sti-s209-ar184284.html

 

 

 

i dla porównania:

 

 

Subaru Impreza WRX Type-RA STi Version V 

Power / weight 229 ps (226 bhp) / t
Torque / weight 285 Nm (210 lb-ft) / t
  • 0 - 60 mph 4,4s
 

 

https://fastestlaps.com/models/subaru-impreza-wrx-type-ra-sti-version-v

 

 

 

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, chojny napisał:

 

 

2020 SUBARU WRX STI S209 DRIVETRAIN AND PERFORMANCE

  • EJ257 engine, turbo 2.5-liter flat-four
  • 209 creates upwards of 341 horsepower
  • Likely a few tenths quicker to 60 mph ( 4.4 seconds)

 

https://www.topspeed.com/cars/subaru/2019-subaru-wrx-sti-s209-ar184284.html

 

 

 

i dla porównania:

 

 

Subaru Impreza WRX Type-RA STi Version V 

Power / weight 229 ps (226 bhp) / t
Torque / weight 285 Nm (210 lb-ft) / t
  • 0 - 60 mph 4,4s
 

 

https://fastestlaps.com/models/subaru-impreza-wrx-type-ra-sti-version-v

 

 

 

;)

 

nie samymi osiągami człowiek żyje:huh:

 

 

 

 

 

 

 

ale też UPG w EJ257:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tamer9 napisał:

w którymś wątku już kilka lat temu zrobiłem porównanie postępu w Subaru (moc, przyspieszenie) i wyszło, że niewiele przez te 20 lat poszło do przodu...

w odróżnieniu od konkurencji...

Do przodu?.... chyba kpisz, może w kwesti wygody i wykonczenia, nigdzie wiecej postepu nie widze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kukson napisał:

Za taką cenę jeszcze długo będzie na sprzedaż.

 

To chyba najdroższe konie mechaniczne na rynku, w dodatku kapryśne cena jak za używkę kosmiczna.. dla pasjonata :D

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.07.2018 o 00:20, kamilgt napisał:

Ostatnio przyszło kilka rzeczy ze wschodu, ale najlepszym zakupem okazały się te wkłady lusterek:

 

https://www.japanparts.com/parts/detail/51857

 

to link do wersji z podgrzewaniem, bez blind spot. 

 

Z przesyłką wyszły niecałe 400 zł, a różnica w nocy kolosalna :thumbup::superhero: W końcu nie oślepiają samochody z tyłu :)

 

Co ciekawe, mają nawet napisy subispeed z tyłu :biglol: na ich stronie kosztują teraz w promocji 154$ + przesyłka do PL... 

 

Mają kierunkowskazy, ale ich nie podłączałem, bo w moim WRX nie ma kierunkowskazów na lusterkach i musiałbym kombinować z wiązką :rolleyes:

 

Dzięki za tego posta kamilgt :drinks:  - właśnie zamontowałem wkłady i jest niebo a ziemia. PS. Wiązkę do kierunkowskazów masz doprowadzoną do kostki w drzwiach (przynajmniej ja miałem - wersja Premium; na Subiespeed jest filmik montażowy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @Maverick i @kamilgt - kupowaliście te wkłady lusterek z tego sklepu: https://www.japanparts.com/parts/detail/51857  ?

Jeśli tak, to jak tam jest z płatnością i jaką przesyłkę braliście?

Dokładaliście może kierunkowskazy na lusterka, bo chciałbym dołożyć i zrobić składane, ale nie wiem, czy jest sens bawić się w upgrade, czy lepiej (taniej) szukać używek ze składaniem i kierunkami...

A te wkłady z powyższego linka to są rzeczywiście takie niebieskie, czy można wziąć zwykłe bezbarwne? I rozumiem, że one są z tą migającą strzałą (notabene niezbyt estetyczną) kierunku na szybce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wkłady z tego sklepu. Płatność standardowa kartą kredytową albo paypalem, już nie pamiętam. 

 

Przesyłkę brałem najtańszą i całkiem szybko doszło. 

Ja wziąłem niebieskie, w dzień w ogóle to nie przeszkadza, za to w nocy nie oślepiają inne samochody (nie są czarne jak samościemniające, ale jest :thumbup: ) 

 

tak, strzałka jak nie miga to jest niewidoczna (jest pod szkłem) ja na razie jej nie podłączałem, ale może w któryś wolny weekend się tym zajmę. 

 

Ja chciałem kupić całe lusterka - taki miałem plan, kupiłem nawet plastik na boczek z wycięciem na przycisk do składania lusterek. W sumie wychodzi okolo 2000zł za dwa lusterka, plastik i przyciski na boczek plus potem jeszcze pół dnia, żeby to poskładać i odpuściłem... 

 

 

Edytowane przez kamilgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kamilgt napisał:

(nie są czarne jak samościemniające,

To one nie są samościemniające?  Bo myślałem, że taka właśnie jest idea... :unsure:

 

13 godzin temu, kamilgt napisał:

kupiłem nawet plastik na boczek z wycięciem na przycisk do składania lusterek

Gdzie taki znalazłeś? Z STi?

 

Czy lusterka od Levorga nie są identyczne, jak w WRX/Sti? Bo gdyby tak, to używki składane można by wyrwać w przyzwoitej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyjaśnijcie mi jednoznacznie, bo mam zamęt - to są samościemniające wkłady lusterek (jak to wewnętrzne), czy po prostu na stałe przyciemnione na niebiesko.

I przy okazji, czy one są po europejsku asferyczne, czy lewe jest proste (jak oryginał US)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło niebieskie nieco ogranicza odblaski światła. Tu masz to pokrótce opisane http://poznan.thomasss.pl/szkla-i-wklady-do-lusterek-samochodowych.html

Są europejskie i to był główny powód dla którego zdecydowałem się na wymianę - wcześniej pojazd na sąsiednim pasie ruchu, będąc kilka metrów za mną, sprawiał wrażenie jakby był na wysokości klapy mojego bagażnika. W zatłoczonym mieście trochę mnie to paraliżowało. Może kwestia przyzwyczajenia, ale ponieważ to nie jedyne auto jakim jeżdżę to preferuję wszędzie ten sam standard. 

 

Nie kupowałem dla ledów, ale jak już były to podłączyłem i jest bardzo ok (a też nie lubię wiochy ;) ). Przy wyłączonych kierunkach normalne lusterko; przy włączonych w dzień ledów i tak prawie nie widać ;), a w nocy jest bajer na który i tak szybko przestajesz zwracać uwagę...

 

Demontaż starego wkładu od strony pasażera trochę mnie wkur...bo dojście do zacisków plastikowych (uwalniających wkład) oczywiście musiało być inne niż od strony kierowcy / bardziej utrudnione (w porze zimowej można trochę podgrzać plastikowe zaciski - choćby suszarką do włosów aby ograniczyć ryzyko uszkodzeń). Jak masz podgrzewane to oznacz sobie kabelki co by nie odwrócić plusa z minusem przy montażu nowego wkładu. Jeśli będziesz podłączał leda to kabelki są nieco krótkawe i może nie styknąć na komfortowe przyłączenie do wiązki w drzwiach (warto się przygotować na taką ewentualność).  

 

Z przesyłką kosztowało mnie to 11tyś jenów /409PLN przy płatności Visą.

Edytowane przez Maverick
Sorry literówka w kwocie. 11k jenów to 409 a nie 490
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kamilgt dają taki sam efekt jak przyciemnione lusterko ( + mają większe pole widzenia) kosztem niebieskiego zabarwienia jasność jest bez zmian, poza tym to oryginalny produkt STI jak nie czujesz potrzeby mieć wszystkiego co ma na sobie znaczek STI to nie jesteś prawilnym fanem :D

 

Wkłady lusterek normalne ze 70 kosztują, do tego barwienie zmienia cenę na ~250, znaczek STI to kolejne 100+, wkład LED migacza ( na ali za 12 pln :P ) .....no i to że jest to magiczna część japońska JDM + cło/przesyłka wypluwają taką cenę.. IMO cena za tą akurat część jest rozsądna. np. kalosze sti kosztują 508 zł + cło+przesyłka :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko - podjarałem się, że to samościemniające, takie jak są dostępne do zdaje się Forestera.

Niebieska szybka - może kiedyś, ale na razie mam poważniejsze potrzeby - jak np. składanie el. lusterek. Będę próbował od Levorga i mam w związku z tym kolejną wątpliwość - czy monitorowanie martwego pola to kompletny system znajdujący się w lusterku (i jest szansa na zadziałanie po założeniu takich lusterek), czy też do zadziałania wymaga jeszcze jakichś składowych od ES lub innego sterownika z samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...