Jump to content

Subaru WRX STI MY15

Recommended Posts

STI nie próbuje być najszybszym najlepszym hothatchem. W wielu konkurencjach sprawnościowych przegrywa. Ale za to w jednej konkurencji od zawsze było najlepsze - radość z jazdy. Tego nie da 2 litrowa rzędówka, z automatem i elektrycznym ręcznym (fuuj). W stanach tak promowane jest STI, bo takich aut oldschoolowych już nie ma. Więc to że Skoda jest szybsza od STI nie robi na mnie i wielu innych wrażenia. Tu chodzi o Fun.

Podobne porównanie miałem ostatnio jeżdżąc Ferrari F430 i Ariel Atomem. W Ferrari wszystko dzieje się samo, łatwo i przyjemnie myślałem że to jest mega póki nie wsiadłem do Atoma - wrażenia z jazdy miażdżą Ferrari.

• Like 3
  • Thanks 1
  • Upvote 4
  • Replies 9.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Cześć,   Mam to szczęście, że od czasu do czasu jeżdżę WRX STI i staram się jak mogę delektować jazdą tym "bydlątkiem" Samochód ten może nie jest idealny i nawet nie próbuje dorówny

Odbiegając trochę od temau Final Edition, przez ostatnie pół roku z hakiem szukałem dla siebie auta, miało być coś fajnego, sportowego, z pazurem. Początkowo nie brałem obecnego STI nawet pod uwagę (c

Czytam i czytam to forum od jakiegoś czasu... Chciałem sobie na jego podstawie wyrobić jakieś tam zdanie na temat WRX STI MY2015... Dodatkowo przeczytałem wszystkie chyba dostępne artykuły z testami/p

Posted Images

3 minuty temu, EDDIE napisał:

STI nie próbuje być najszybszym najlepszym hothatchem. W wielu konkurencjach sprawnościowych przegrywa. Ale za to w jednej konkurencji od zawsze było najlepsze - radość z jazdy. Tego nie da 2 litrowa rzędówka, z automatem i elektrycznym ręcznym (fuuj). W stanach tak promowane jest STI, bo takich aut oldschoolowych już nie ma. Więc to że Skoda jest szybsza od STI nie robi na mnie i wielu innych wrażenia. Tu chodzi o Fun.

Podobne porównanie miałem ostatnio jeżdżąc Ferrari F430 i Ariel Atomem. W Ferrari wszystko dzieje się samo, łatwo i przyjemnie myślałem że to jest mega póki nie wsiadłem do Atoma - wrażenia z jazdy miażdżą Ferrari.

Polejcie mu! :)

• Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 1
7 godzin temu, EDDIE napisał:

W Ferrari wszystko dzieje się samo, łatwo i przyjemnie myślałem że to jest mega póki nie wsiadłem do Atoma - wrażenia z jazdy miażdżą Ferrari.

Oj tam, oj tam a jechałeś kiedyś Fiatem 126p (maluchem) 125 km/h z górki a dywanik podłogowy zasłaniał  asflalt i to bez pasów ?  To to było przeżycie -_-.

• Like 1
12 godzin temu, Bobej napisał:

STi w tej chwili (...), potrzebne jest więcej mocy i momentu + multum wcześniejszych narzekań

Podsumowując, krótko i na temat:

Ślimak_STI.jpg

• Haha 5
  • Sad 1
  • Upvote 1
3 godziny temu, EDDIE napisał:

Niestety nie jechałem :(

To i tak 2:1 dla Ciebie bo Ja nigdy nie jechałem Ferrari czy Atomem bo Gran Turismo na Playstation nie liczy się ;)

Jest jeszcze kwestia wyglądu auta...
Jak jedzie STI to wiesz, że jedzie STI a jak jedzie niemiecka konkurencja to nie wiesz czy to mocne auto czy 1.6 tdi przez te wszystkie r dizajn, m luk, s pakiet, turbo burbo mega... Wszystkie te auta wyglądają tak samo.

Komukolwiek powiesz niebieskie ze złotymi felgami to wiedzą, że Subaru...

Mówisz niemieckie szybkie? Golf 1.9 tdi :)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

• Haha 2
  • Upvote 1
3 minuty temu, BartoszN napisał:

Jest jeszcze kwestia wyglądu auta...
Jak jedzie STI to wiesz, że jedzie STI a jak jedzie niemiecka konkurencja to nie wiesz czy to mocne auto czy 1.6 tdi przez te wszystkie r dizajn, m luk, s pakiet, turbo burbo mega... Wszystkie te auta wyglądają tak samo.

Komukolwiek powiesz niebieskie ze złotymi felgami to wiedzą, że Subaru...

Mówisz niemieckie szybkie? Golf 1.9 tdi :)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Oj tam.. Na pewno gdzieś w którymś odcinku F&F Gulf był. Jakiś statysta nim przyjechał ;)

• Like 1

Za miesiąc mi się kończy OC i AC. Gdzie najlepiej albo najtaniej ubezpieczyć? Obecnie link4 i 4.3k.

Edited by allu
3 godziny temu, _adi napisał:

Oj tam.. Na pewno gdzieś w którymś odcinku F&F Gulf był. Jakiś statysta nim przyjechał ;)

w pierwszej części była Jetta, europejskie Vento

3 minuty temu, fulcrum napisał:

w pierwszej części była Jetta, europejskie Vento

Faktycznie coś tam jeździło. W kolejnych już chyba nie wygłupiali się z przednią ośką?

48 minut temu, allu napisał:

Za miesiąc mi się kończy OC i AC. Gdzie najlepiej albo najtaniej ubezpieczyć? Obecnie link4 i 4.3k.

Nie ten wątek

• Like 1

Ostatnio przyszło kilka rzeczy ze wschodu, ale najlepszym zakupem okazały się te wkłady lusterek:

https://www.japanparts.com/parts/detail/51857

to link do wersji z podgrzewaniem, bez blind spot. 

Z przesyłką wyszły niecałe 400 zł, a różnica w nocy kolosalna :thumbup::superhero: W końcu nie oślepiają samochody z tyłu :)

Co ciekawe, mają nawet napisy subispeed z tyłu :biglol: na ich stronie kosztują teraz w promocji 154$ + przesyłka do PL... 

Mają kierunkowskazy, ale ich nie podłączałem, bo w moim WRX nie ma kierunkowskazów na lusterkach i musiałbym kombinować z wiązką :rolleyes:

• Like 1
8 godzin temu, kamilgt napisał:

Co ciekawe, mają nawet napisy subispeed z tyłu :biglol: na ich stronie kosztują teraz w promocji 154$ + przesyłka do PL... 

bo subispeed kupuje w axis-parts, a japońce mają rzut kamieniem , a amerykańce też mają cło+przesyłkę+zysk+wysyłkę i wychodzi drożej, trzeba by jakiś wątek założyć też biorę z japan partsów zawsze było by taniej.

• Upvote 1
17 minut temu, Maciek Majin napisał:

subispeed kupuje w axis-parts

i z aliexpress :D

18 minut temu, Maciek Majin napisał:

trzeba by jakiś wątek założyć też biorę z japan partsów zawsze było by taniej.

:thumbup:

Już próbowałem, najlepiej kupować na japanparts po jednej sztuce, bo jakoś dziwnie przelicza wysyłki za dodatkowe produkty w koszyku (tak jakby wysyłali kilka paczek), ale można próbować indywidualnie przy każdym zamówieniu sprawdzać

Szukałem, szukałem i aż dwie oferty dostałem na STI :thumbup:

A, że fajnie jest się dzielić z tego co ustaliłem do SIP trafiło 10 sztuk Final Edition.

9 szt w kolorze niebieskim, 1 szt czarna.

I to ta czarna z numerkiem 7 jest wolna:

image.thumb.png.b5eb02d4d2e2947b90d394916b8a0a45.png

Więcej na priv ;)

• Like 1

Nie wiem czy było gdzieś podawane ale może przeoczyłem. Duża jest różnica w cenie miedzy zwykłym STI, a tym limitowanym ?

@Kukson

IMO, praktycznie żadna.

Wg cennika STI 2018, Final Edition wyszło ok 1000 euro więcej.

Liczyłem na nr 7 ale widzę, że nic z tego bo to będzie ten czarny "skurczybyk".

Trudno, jakoś przeżyję :P

• Upvote 1

Różnice są subtelne, więc chyba warto było brać dla tych dodatków:

Spojler przód, progi, spojler tył i nakładki wydechu - wszystko z katalogu akcesoriów.

Felgi standard - pomalowane na złoto

kierownica, gałka zmiany biegów i czerwony (JDMowy) start-stop

+pasek w stylu S207

+ta dziwna plakietka z numerem :)

Edited by MDsuperstar
4 minuty temu, MDsuperstar napisał:

Różnice są subtelne.

Spojler przód, progi, spojler tył i nakładki wydechu - wszystko z katalogu akcesoriów.

Felgi standard - pomalowane na złoto

kierownica, gałka zmiany biegów i czerwony (JDMowy) start-stop

+pasek w stylu S207

+ta dziwna plakietka z numerem :)

Tyle.

Czemu dziwna ?:blink:

@lukaswoj też :)

Nie chcę narzekać (bo i nie ma na co i po co), ale liczyłem że będzie to coś w tym stylu:

2018-subaru-wrx-sti-type-ra-27.jpg

2018-subaru-wrx-sti-type-ra-28.jpg

A nie plakietka z punktu grawersko-poligraficznego :)

W dniu 27.07.2018 o 15:18, Andrzej Koper napisał:

Właściciel STI Final Edition nr 4 proszony jest o odbiór swojego samochodu:)

20ACF9A1-F4CE-455D-B5C2-584254E272D7.jpeg

Doceniam natomiast, że jest bo to fajny smaczek dla nowych właścicieli :)

• Upvote 2

A nr 1/10 jest w Rzeszowie, ale nie zostaje :(