Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód dopieszczony, uszanowany. Obchodzę się z nim bardzo ostrożnie aby mi długo służył.

przebieg 6750km i pierwsze problemy:

Wczoraj usłyszałem podejrzany stuk przy wjeździe na osiedle. Coś stuka czasami, najczęściej na progu zwalniającym ale nie zawsze. Nie jestem pewien skąd słychać dźwięki ale raczej lewe przednie koło.

Czasami słychać na dziurawej drodze ale nie zawsze. Ostatnia obserwacja jest taka że coś stuka przy mocnym ruszeniu oraz przy zmianie biegu z 1 na 2. Na wyższych biegach zjawisko nie występuje. Mam nadzieję ,że coś się poluźniło (stabilizator? przegub?) Samochód na gwarancji itd itp ale i tak sporo ze wcześnie aby miało prawo coś się stać. Pora na wymianę oleju i zerknę jak od spodu to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎12‎.‎06‎.‎2017 o 21:33, Than_Junior napisał:

Pamietam jak w STI SPRT MY07 stukało przy dynamicznej zmianie biegów: wał napedowy o tunel, jeśli mnie pamięć nie myli

 

belka mocowania dyfra o karoserie w miejscu mocowań do karoserii...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2017 o 13:26, Vapor napisał:

Samochód dopieszczony, uszanowany. Obchodzę się z nim bardzo ostrożnie aby mi długo służył.

przebieg 6750km i pierwsze problemy:

Wczoraj usłyszałem podejrzany stuk przy wjeździe na osiedle. Coś stuka czasami, najczęściej na progu zwalniającym ale nie zawsze. Nie jestem pewien skąd słychać dźwięki ale raczej lewe przednie koło.

Czasami słychać na dziurawej drodze ale nie zawsze. Ostatnia obserwacja jest taka że coś stuka przy mocnym ruszeniu oraz przy zmianie biegu z 1 na 2. Na wyższych biegach zjawisko nie występuje. Mam nadzieję ,że coś się poluźniło (stabilizator? przegub?) Samochód na gwarancji itd itp ale i tak sporo ze wcześnie aby miało prawo coś się stać. Pora na wymianę oleju i zerknę jak od spodu to wygląda.

 

Wczoraj po tygodniu czekania na miejsce w serwisie w końcu udało się odstawić samochód do ASO.

3 godziny czekania i co? I nic!

Podobno zostało gruntownie sprawdzone zawieszenie i wszystko jest OK. Amortyzatory oraz ich mocowanie także OK. Zaciski OK.

Ponownie oddam samochód do ASO a panowie sprawdzą napęd- przeguby.

 

Pojadę jeszcze na zaprzyjaźnioną stację diagnostyczną bo amortyzatory nie dają mi spokoju.

 

Stuka coraz częściej i utwierdzam się w przekonaniu ,że stuki pochodzą z lewego przodu.

 

Podczas ostrych skrętów ala test łosia nic się nie dzieje. Luzów na kierownicy nie ma. Bicia na kierownicy przy stukaniu także więc chyba kolumna ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Vapor z calym szacunkiem ale jestes nieco przewrazliwiony:) U mnie przebieg 8300 w 3 miesiace wiec auto nie ma lekko. Sa dokladnie te same stuki z lewej strony , przekladnia jak w wiekszosci Subaru stuka na kostce czy parkingu brukowanym. Skrzypi mi tez fotel, cos tam w drzwiach i cos na styku przedniej szyby i drzwi a tylna polka tez lubi zagrac jak tył dobije mocno. 

Jest twardy ,drogi mamy jakie mamy wiec tak to juz bedzie ze cos tam stuknie tam puknie. Taki urok tego auta. Jedzić,tankować,obserwować i cieszyć się jazdą:) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vapor napisał:

Stuka coraz częściej i utwierdzam się w przekonaniu ,że stuki pochodzą z lewego przodu

U mnie po plejadach (turystyczna) stukanie (w 2008) również się nasiliło i okolice te same.

Proszę daj znać jaka diagnoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lisek napisał:

Kolego Vapor z calym szacunkiem ale jestes nieco przewrazliwiony:) U mnie przebieg 8300 w 3 miesiace wiec auto nie ma lekko. Sa dokladnie te same stuki z lewej strony , przekladnia jak w wiekszosci Subaru stuka na kostce czy parkingu brukowanym. Skrzypi mi tez fotel, cos tam w drzwiach i cos na styku przedniej szyby i drzwi a tylna polka tez lubi zagrac jak tył dobije mocno. 

Jest twardy ,drogi mamy jakie mamy wiec tak to juz bedzie ze cos tam stuknie tam puknie. Taki urok tego auta. Jedzić,tankować,obserwować i cieszyć się jazdą:) 

Jestem przewrażliwiony :) Jak dbasz, tak masz. Jak coś stuka to sprawdź co to bo zlekceważone małe stukanie może rozwinąć się w większy problem. Problemy trzeba rozwiązywać w zarodku.

Wróciłem ze stacji kontroli pojazdów. Zawieszenie w perfekcyjnym stanie. Łączniki stabilizatorów także OK. Układ kierowniczy także. Mimo usilnych starań na stacji nie udało się wydobyć niepokojącego dźwięku.

Szukam dalej :) Najwyraźniej to nic poważnego, może jak się rozwinie będzie łatwiejsze do diagnostyki.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, Crazy_Ivan napisał:

minimalnie szybsze od FSO

Czy "nasza" "polska" chuałchujra jednak ostatecznie nie była szybsza? Słabo szukałem, ale nie wpadły mi ostateczne wyniki tegorocznego hill climbu w ręce.

(nie w wchodzą już w dyskusję czy chułajura w ogóle jest czymś więcej niż wieloletnim konceptem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze polska i to nawet bez "". Ostatecznie Higgins Imprezą urwał 0,03sek z czasu Reid'a w Hussary'i.

Ja nadal trochę sceptycznie patrzę na to przedsięwzięcie, ale mimo wszystko Goodwood mocno zmieniło moją opinię. Polecam.

 

Edytowane przez Crazy_Ivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...