Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie auto ma właściwie jeden istotny minus i to pewnie najbardziej kontrowersyjny .......... nie ma porządnego automatu

 

 

 

Dziwne ale dokładnie to samo powiedziała zoui po testach   ;)

 

Wszystko super tylko szkoda że nie ma np. 8HP by ZF  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegi, chyba nie niedorzeczność tylko może niezrozumienie - ja od początku pytałem ich o szkolenie, więc na to dostałem ofertę. Jeśli organizują sami z siebie wszystkie wskazane przez Ciebie imprezy to jest ich sprawa, robią to pewnie w troche innej formule. Mnie powiedziano otwarcie, jak to wygląda. Na zlot imprez możesz jechać, na zimowy czy jakikolwiek inny również. Ale to pewnie są i inne zasady i inne wyposażenie, chociażby bramki do pomiaru czasu itd. Chyba Barteq rzucił temat jakiejś imprezy w Kielcach, podjąłem temat, coś się dowiedziałem, dostałem cenę, przekazałem Wam. Sądziłem, że chodzi o szkolenie typu 2gi poziom sjs ale w gronie właścicieli jedynie właściwego samochodu, żeby i atmosfera była inna, o jeździe nie wspominając. Jeśli nie uzbiera się grupa tych 8-10 chętnych to po prostu temat odpuszczamy i tyle, trzeba będzie jechać na 2gi stopień 1:1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dla mnie auto ma właściwie jeden istotny minus i to pewnie najbardziej kontrowersyjny .......... nie ma porządnego automatu z łopatkami :(

Z perspektywy posiadacza 300KM w Subaru z porządnym automatem z łopatkami powiem Ci, że to dylemat nie do rozwiązania.

Na zmianę uwielbiam to auto w porównaniu z MT za:

- wygodę, sprawność, komfort i niesamowitą płynność działania automatu,

- super szybkie reakcje na gaz jak na automat (znacznie lepsze niż np w 8AT BMW moim zdaniem),

- 100% powtarzalność od 0 do 100 niżej 6s drapiąc sie prawą ręką w lewe ucho;

- brak szarpania/smrodu ze sprzęgła czy to przy ostrym starcie, czy przy manewrowaniu na parkingu w śniegu po kolana;

- to, że żona się nie męczy :-)

 

I jednocześnie mnie irytuje:

- bo mimo osiągów jeździ się .... nudno;

- brakuje tego odczuwalnego kopa w plecy typowego dla MT;

- tęsknie za czynnością zmiany biegów w MT, bo daje frajdę i sprawia wrażenie, że jedzie się szybciej i więcej się dzieje, choć w rzeczywistości pewnie w 90% przypadków to nowoczesne AT jest szybsze, nawet jeśli katalog mówi co innego.

 

Nie ma tu innego rozwiązania, niż mieć kilka różnych aut.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziwne ale dokładnie to samo powiedziała zoui po testach    

 

chcesz powiedzieć że jestem baba, czy że masz świetną kobitkę bo zna się na rzeczy ;)


 

 

Nie ma tu innego rozwiązania, niż mieć kilka różnych aut.

fajnym kompromisem wydają się być łopatki. I "pomachasz" jak masz ochotę, kontrolując przy tym dokładnie bieg na którym życzysz sobie mieć auto czyli prawie jak MT, a jak potrzeba poturlać się w korku bądź leniwie na trasie to rękę masz wolną i możesz ją wykorzystać jak ci się żywnie podoba i sprzęgła nie zjeździsz itd itd ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo... lubi depnąć ale lubi też wygodę. Jeździła ostatnio troche moja Subarka, która ją dość wymęczyła w korkach i w mieście.

 

Rozglądając się nad nowym autem mieliśmy na celowniku nowe STi ale....

 

Testy na Kielcach potwierdziły że nowe STi jest super, pięknie jeździ, jest najbardziej cywilizowane i najlepiej wyposażone z dotychczasowych ale w mieście też może być bardzo absorbujące :(

 

Automat by bardzo poprawił sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W wariancie szkolenie II stopnia SJS przyjadę jeśli będzie jakaś grupa 6-8 MY15.

 

 

..przypominam, że taki był zamiar...:) chcemy zorganizować spotkanie użytkowników STI-MY15...i o tym pisaliśmy wcześniej...;)

 

Widzę, że pomysły już "się rozwinęły za bardzo"...a nie o to chodzi. Oczywiście możemy zrobić kolejnego spota...jak zlot STI w Kielcach z SJSem...

 

ale po co?? przeciez zaraz SJS będzie robił taką imprezę, co do innych tematów pojeżdżawek... jest przecież w kwietniu impreza....

 

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/86925-wielkie-starcie-iii-subaru-impreza-vs-mitsubishi-lancer-23-kwietnia/

 

i wiele innych podobnych w krótkim czasie.... 

 

Chcemy zebrać się w jakimś fajnym miejscu w skaldzie:  użytkownicy STI MY15....i o to pytamy?????

 

jest ktoś chętny....???

 

jak nie ma 6-8 osób min...to odpuszczamy na razie temat w Kielcach - powrócimy za jakiś czas...;)

 

i widzimy się na zlotach..."starciach"...plejadach... bednarach...i tp....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to może Sopot, Grand Hotel i subaring boxering na plażingu? :)

 

 

O...to to to...:) ....ciekawe miejsce....będziemy kręcić 8ki....na plaży... :biglol: .....i opony będą całe.... a potem fan do końca..

 

czyli zawody STI MY15 na 1/4 mili po molo.... :thumbup:...tylko jakiegoś sponsora musimy znaleźć żeby nam kamizelki i koła ratunkowe zamontowali ... :superhero: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje :) A na serio - może w takim razie mniejsze grono? Ja mogę wpaść z Kalisza, jest też kolega z Konina a Wrocław miasto dobre pod balet a i spota jest gdzie zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie o żadne zawody ani mega upalania chodziło, a o luźny trening pod okiem SJS, który bardziej sprzyja atmosferze spotowej niż posłuszne jazdy w ogonku między słupkami i wykonywanie kolejnych ćwiczeń z harmonogramu szkolenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mnie nie o żadne zawody ani mega upalania chodziło, a o luźny trening pod okiem SJS

 

...i taki był zamiar....Ayu...też chyba o czymś takim myślał....ale w zestawieniu STI MY15.... ten sam model...w szerszym gronie...

można pojeździć razem , pogadać...pośmiać się i wymienić się spostrzeżeniami..  i opiniami co jest fajne a co nie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie brałem udziału w jakiejkolwiek pojeżdżawce/treningu innym niż SJS 1:1, więc jestem świeżak :) Jeśli potraficie rozmawiać z SJS inaczej to proszę załatwcie to i ja się też piszę. Komunikat, który od nich dostałem jest dla mnie jasny - są inne imprezy na tego typu spotkania. Rozumiem, że chcielibyśmy w węższym gronie, same my15 - dla mnie okej. Nie musimy się przecież trzymać Kielc. Są te nowe Pszczółki przecież - może tam coś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie nie o żadne zawody ani mega upalania chodziło, a o luźny trening pod okiem SJS

 

...i taki był zamiar....Ayu...też chyba o czymś takim myślał....ale w zestawieniu STI MY15.... ten sam model...w szerszym gronie...

można pojeździć razem , pogadać...pośmiać się i wymienić się spostrzeżeniami..  i opiniami co jest fajne a co nie... :)

 

 

Dokładnie tak, główny motyw to spotkanie z Wami, użytkującymi to auto a ewentualnie przy okazji coś tam może by pojeździli, dlatego ponieważ szkoleń nigdy za mało ja chętnie przyjadę do Kielc na program II stopnia SJS idąc jakoby na ustępstwo bo najchętniej to bym  sobie o prostu pojeździł po torze :D

 

Więc zastanówmy się wspólnie czy nie zorganizować spota w jakieś fajnej lokalizacji np z jednym noclegiem,  z jakimś dobrym jedzeniem. Posiedzieć, poweselić się, wymienić się doświadczeniami.

 

Jak się nie uda w kwietniu to w maju już mamy zlot Plejad a potem latem zlot Imprez i też okazję do spotkania. Nie starajmy się też sobie narzucić jakiegoś ciśnienia bo to zupełnie luźny pomysł jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja chętnie przyjadę do Kielc na program II stopnia SJS

 

ja również...:)

 

To ustalmy sobie jakiś termin we wspólnym gronie użytkowników STI MY 15 na II stopień - beż ciśnienia aby te 6-8 osób zebrać...przyjedziemy dzień wcześniej....

posiedzimy...pogadamy...na drugi dzień od 9tej rano pojeździmy...przy okazji się czegoś nauczymy....wymienimy doświadczenia i będzie git!:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułęż? Jastrząb?

 

miejsca mogą być rożne ...ale uważam, że Kielce...to mimo wszystko dobry pomysł... :)

 

rozmawiałem ostatnio z kolega z SJSu...i ustalmy wspólnie jakiś termin ...????

 

 

19-go jakoś po 17:00 i 20.04 się szkolić od rana

 

ok. mi pasuje - czyli robimy listę i czekamy na resztę...???   (+ 1 Maciek - kolega z Wrocławia)

 

II Stopień  (STI MY15) - 20.04.2016r. - Tor Kielce... :)

 

1. Ayu

2. Jimi

3. Barteq

4. Macięty

Edytowane przez Barteq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ułęż? Jastrząb?

 

miejsca mogą być rożne ...ale uważam, że Kielce...to mimo wszystko dobry pomysł... :)

 

rozmawiałem ostatnio z kolega z SJSu...i ustalmy wspólnie jakiś termin ...????

 

 

19-go jakoś po 17:00 i 20.04 się szkolić od rana

 

ok. mi pasuje - czyli robimy listę i czekamy na resztę...???   (+ 1 Maciek - kolega z Wrocławia)

 

II Stopień  (STI MY15) - 20.04.2016r. - Tor Kielce... :)

 

1. Ayu

2. Jimi

3. Barteq

4. Macięty

 

No wreszcie sie ruszyło :) Kaman chłopy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mnie przyjmiecie w MY15 ale bez STI i będzie można wykorzystać voucher to ja się też piszę :)

 

1. Ayu

2. Jimi

3. Barteq

4. Macięty

5. kamilgt (jeśli można :)

to jak chłopaki - chyba wrx dla porównania może być co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mnie przyjmiecie w MY15 ale bez STI i będzie można wykorzystać voucher to ja się też piszę :)

 

jak dla mnie nie ma problemu:) , natomiast co do voucher'a....sam mam taki ale w przypadku naszego spotkania 20 kwietnia , kiedy wynajmujemy tor i sjs...jest określona kwota, która płacimy za cały dzień szkolenia - wszyscy razem i dzielimy tą kwotę przez ilość uczestników..

(więc proponuję voucher zamienić indywidualnie umawiając się bezpośrednio z SJSem na szkolenie 1/1, czy 2 stopnia)

 

..co do spotkania użytkowników STI MY15 - jedna osoba zbiera kasę od osób zainteresowanych - i robi przelew do SJSu, wtedy mamy termin zarezerwowany...

Uważam,że osoby zainteresowane spotkaniem i wzięciem udziału przy okazji w szkoleniu 2 stopnia z SJSem... swoje uczestnictwo potwierdzą

przelewem w kwocie którą ustalimy jak będzie min 6-8 osób, (kwotę za szkolenie/dzielimy przez ilość osób )

 

Nie chciałbym takiej sytuacji, ze ktoś nie dojedzie, nie zapłaci, z różnych względów...ok, rozumiem

Ale nikt nie będzie za nikogo dopłacał i aby uniknąć takiej sytuacji..zbieramy kwotę za szkolenie,

uzbieramy, robimy przelew i czekamy na spotkanie 20.04 - :)

 

Co do noclegu dzień wcześniej...można zadzwonić i zarezerwować pokoje na Torze...wtedy od rana

jesteśmy na miejscu, 20.04 wspólne śniadanie i na dól do aut...) - to rozliczane będzie indywidualnie.

 

chyba,że ktoś ma inną propozycję.... :) i wszystko załatwi sam .....

Edytowane przez Barteq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może udałoby się zrobić przelew a nasze vouchery przesłać do sjs. Voucher kosztował około 550zł, jeśli wyjdzie mało osób to w razie czego dopłacimy różnice ;)

 

ok, zobaczymy co się da zrobić...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...