Jump to content
Than_Junior

Subaru WRX STI MY15

Recommended Posts

.

Edited by raju

Panowie wyciszyłem drzwi i jestem zadowolony, teraz to zupełnie inna jazda, przy 180 km/h jest całkiem przyjemnie i da się wybrać w dłuższa trasę  "autostrada"  bez zmęczenia.

Dodatkowo z odpadu który mi został pokryłem wnękę koła zapasowego. Mogę polecić zestaw Dynamat

Przy okazji wymieniłem głośniki na Kickera. Ciężar i wielkość magnesu robi wrażenie. P.S powinni  nie wkładać głośników do ST000 jeśli chcieli zaoszczedzić, wstyd.

post-23871-0-28923100-1456671091_thumb.jpg

post-23871-0-80686200-1456671169_thumb.jpg

post-23871-0-80618700-1456671241_thumb.jpg

post-23871-0-51253300-1456671293_thumb.jpg

seba to sa te oem kickery z rynku US?? tweetery tez wymieniles? Duzo lepiej gra niz seryjne papierzaki??

Co do głośników to mam mieszane uczucie,

kupiłem z EBAY, najpierw same głośniki, w skali 1-5  stare daje 2-   , Kickery 3+

potem wymieniłem twetery, minimalna różnica na plus,  myślę że w PL można znaleźć coś tańszego o podobnej jakości.

A może stacja jest słaba i trzeba ją wymienić żeby te Kickery dały lepszy dźwięk. Tego nie wiem.

Musisz dołożyć koniecznie jakiś subwoofer. Problemem jest wygłoszenie auta ale jak masz maty to powinno byc ok. Na 100% ze cene kikera zbudujesz lepsze audio w PL. Plusem kikiera jest montaż P&P.

Seba dawałeś jeszcze jakieś maty painkowe na plastikowy boczek drzwi?? Czy tylko te butylowe na drzwi i to wystarczyło?

Zastanawiam się nad Subwooferem,  ale jeszcze trochę poczekam i następny krok to wymiana stacji na jakąś z androidem, tylko nic fajnego jeszcze nie ma do modelu od  MY2015

tylko te butylowe, różnica jest naprawdę duża, najpierw dałem na drzwi, efekt był taki że hałas słyszałem z bagażnika, potem to co mi zostało dałem na wnękę koła i się wyciszyło, nie ma nadmiernego buczenia.

Tylko nie myślcie że się zrobiła jakaś limuzyna, nadal jest to STI :)

Edited by Seba77

tylko nic fajnego jeszcze nie ma do modelu od MY2015

chyba cos zle szukasz. Masz starlinka? Jezeli tak wywalasz go, kupujesz rameczke

http://www.tme.eu/pl/details/ram-40.495/ramki-radiowe/perpic/ma83004t_kit/

kupujesz stacje na androidzie lub jakiegos makrowego producenta i juz. A jak stalinka nie masz to jeszcze prosciej :)

Na 100% ze cene kikera zbudujesz lepsze audio w PL. Plusem kikiera jest montaż P&P.

Ja to doskonale wiem. Chcialem po prostu wiedzieć czy ten kicker jest cos wart. Nie oszukujemy sie ale kupno lepszych aftermarketowcyh glosnikow wiaze sie z oprocz wygluszeniem drzwi , jeszcze z kupnem wzmacniacza ( bo pod samym radiem aftermarket zagra bez rewelacji) , i nowymi kabelkami a to juz jest koszt duzo wyzszy niz glosniki kickera. A stacje multimedialna juz mam

Edited by Karas

Kicker to 300$ + przesyłka z USA + 23% vat czyli maszjuz jakieś 2000 pln wiec to kupa kasy jak za same glosniki chyba, ze ominiesz transport i vat wtedy cena jest ok. Jak masz juz inny HU to dokup dobre głośniki i subwoofer z wzmacniaczem wyjdzie to samo co za kickera a zagra lepiej. Jeżeli chcesz pozostać przy starlinku to kup kickera i aktywny subwoofer i bedzie ok.

Musisz dołożyć koniecznie jakiś subwoofer.

niekoniecznie  ;)

Dodatkowo z odpadu który mi został pokryłem wnękę koła zapasowego. Mogę polecić zestaw Dynamat

Jedyny sluszny wybor! Dynamat Extreme robi robote - i latwo sie zaklada.

Jedyny sluszny wybor! Dynamat Extreme robi robote - i latwo sie zaklada.

Gladen 

http://www.gladen.com/dampingmaterial.html

wychodzi taniej jak Dynamat Extrem

lub Silent Coat

do tego tez świetna "gąbka" z tej samej firmy http://www.silentcoat.co.uk/collections/sound-absorber

lekka, niesamowita sprężystość bez użycia dużej siły (brak odkształceń np. plastiku poszycia drzwi) 

Panowie wyciszyłem drzwi i jestem zadowolony, teraz to zupełnie inna jazda, przy 180 km/h jest całkiem przyjemnie i da się wybrać w dłuższa trasę "autostrada" bez zmęczenia.

...coś w Tym jest... zastanawiam się właśnie na wytłumieniu drzwi...bo jak jadę autostradą i chce pogadać przez zestaw głośnomówiący..to muszę dużo zwolnić albo najlepiej się zatrzymać, bo inaczej się nie da... ;)

Edited by Barteq

jeszcze mogli ta skode seryjnie wyposazyc w zlote felgi :)

phi, niebieski taki wyblakły, poza tym nie ma porządnej lotki z tyłu, do luftu ta skoda, pomijając oczywiście fakt, że jest lepsza od subaru :P

nie ma się co śmiać ze Skody, posiada "ofertę środka" której niestety nie ma w ofercie EU marki Subaru jakim mógłby być WRX 

STI jest rodzynkiem, jak w obecnej formie zniknie z rynku już takich aut nie będzie 

Skoda nie musi być lepsza od STI (w żaden sposób do tego nie aspiruje) musi być tylko wystarczająco dobra i taka jest

Edited by ketivv

Uważam, że Octavia RS-ka to wcale niegłupia fura. Nie to że bym chciał, ale w sumie bym nie pogardził :)

nie ma się co śmiać ze Skody,

toć to dyszel, zamiast "ogieeeeeń" kierowcy tej parodii samochodu krzyczą "sadzaaaa"

• Upvote 2

nie ma się co śmiać ze Skody,

toć to dyszel, zamiast "ogieeeeeń" kierowcy tej parodii samochodu krzyczą "sadzaaaa"

to jest największa wada tej wersji Skody, gdyby pojawiła się wersja RS z sinikiem z Superba 2.0 TSI 280 KM to juz tak śmiesznie by nie było (wciąż było by to całkiem inne auto jak STI ale bez wątpienia szybkie na asfalcie)

spokojnie koledzy nie napinajmy się - trochę szydery ze Skody być musi - w końcu to forumowa tradycja - jestem pewien, że Octavia RS znajdzie sobie wierne grono użytkowników :)

• Upvote 2

To koniec, SIP może wycofać STI z oferty :D :D

"...prawie jak STI"...podobnie jak z reklamą Żywca............... :biglol: :biglol: :biglol:

Mamy osobny wątek na temat Skody, proszę Was, nie tutaj... :P (Nie mam nic do tych aut, jeździłem dwiema Octaviami - w dyszlu i TSI, ale nie chciałbym mieć ich ponownie) 

Myślał ktoś o zamontowaniu natrysku na intercooler? ;)

• Upvote 2

Myślał ktoś o zamontowaniu natrysku na intercooler?

Jak ja się cieszę, że przecierasz nam wszystkim szlak. :D Myślisz o dedykowanym z grupy N  86660ZR000? (LINK)

Na razie szyby do przyciemnienia :) i zaczynam myśleć o rozpórkach Cusco.