Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

No to jedziemy dalej - moje 2015 STi odebrałem dokładnie 5 maja 2015. Do dziś, czyli przez 4 tygodnie zrobiłem nim nieco ponad 5tyś km, z czego auto stało przez 2 tygodnie (jeden tydzień wakacji, drugi tydzień ceramika) - ale jak to mówił Wołoszański "nie uprzedzajmy faktów"... Tydzień temu postawiłem auto na położenie powłoki ceramicznej zabezpieczającej lakier (cały lakie plus lampy, felgi i szyba przód). Po dwóch dniach dzwoni do mnie koleś i mówi, że muchy są tak "wgryzione w lakier", że trzeba polerować cały przód... Generalnie dziś auto odebrałem, jest okej, ale to, co usłyszałem nie napawa mnie optymizmem - generalnie niby lakier na nowych japończykach jest super miękki... Więc generalnie jeśli kupujecie nowe STI i chcecie zakładać jakąś powłokę typu ceramic pro czy inną to róbcie to na NOWYM NOWYM samochodzie najlepiej przywiezionym na lawecie, schowanym pod kocem... Moje po 5 tys km, z czego dość dużo po autostradach (ani raz ponad 200kmh)  niestety już wymagało korekty lakieru na zderzaku, masce, lusterkach i dachu :( P.S. Spalanie wzrosło do równych 12L/100km, tryb SI drive Sport czuć, że już robi różnicę... :)

https://www.facebook.com/myCARisOK/photos/a.610294069069298.1073741900.288393354592706/753608041404566/?type=1&theater

Edytowane przez jimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lakiery na wszystkim obecnie to dramat.Ja juz zdecydowałem ze moje przyszłe auto bez znaczenia co to bedzie bedzie białe bo przynajmniej nie widac rys i odpryskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koło 1,5-2k.
Lakier faktycznie jest miękki, ale taki był chyba zawsze w japończykach, najgorszy chyba w Hondach.
Jak ktoś chce dobrze dbać o swoje auto wizualnie to polecam zainteresować się kosmetyką aut, autodetailingiem ;)
Na regularne, porządne mycie schodzi niewiele więcej czasu, a przynajmniej samochód cały czas lśni i błyszyczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy to jest chyba w nowych mazdach.Polecam zarzucic jakas powloke ochronna typu Gtechniq czy cos w ten desen,porzadna firma detailingowa dobietze odpowiedni srodek do typu/marki lakieru.Widzialem nie raz efekty nawet po kilku miesiacach jest lakier chroniony,a mycie to przyjemnosc-brud doslownie splywa z auta.Ja kiedys wygralem taki zabieg w wersji szybkosciowej,warty ok 400zl i jak odbieralem auto to szczena do ziemi spadla,a przez kolejne 3miesiace auto mylem 5min dwoma zetonami na bezdotykowce.Wystarczylo splukac woda destylowana.

Jak co to moge dac namiar na PW tej firmy,maja oddzialy w Poznaniu i Warszawie,maja profil na FB i mozna dostac oczopląsu jakie tam bolidy przywracaja do swietnosci.

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z amerykańskiego forum ;)

 

2015 STI BBS
Size: 18x8.5"
Offset: +55
Bolt Pattern: 5x114
Wheel Weight: 22.1 lbs (forged)
OEM-equipped tire size: 245/40-18
Available in silver and gold.

 

2015 STI Non-BBS (Enkei)
Size: 18x8.5"
Offset: +55
Bolt Pattern: 5x114
Wheel Weight: 24.25
OEM-equipped tire size: 245/40-18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas się przyznać. To cudo poniżej stoi jeszcze u Pana Andrzeja  w salonie ale jak cała papierkologia leasingowa pójdzie dobrze to w sobotę będzie już ze mną. Szczegóły oczywiście dogadane z @raju za co dziękuję również i tutaj :D

 

2reo6wy.jpg

 

Oczywiście szpojler zamówiony również  :P

Edytowane przez Ayu
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowała ceramika jeśli to nie sekret?

w Kaliszu kolesie robią to po dobrych promocjach za 3000pln netto. W tym liczone są wszystkie blachy, przednia szyba, felgi i fotele/kanapa. I rzeczywiście nazbierałem much, popadał deszcz - much ni ma :)

 

 

Chyba czas się przyznać. To cudo poniżej stoi jeszcze u Pana Andrzeja  w salonie ale jak cała papierkologia leasingowa pójdzie dobrze to w sobotę będzie już ze mną. Szczegóły oczywiście dogadane z @raju za co dziękuję również i tutaj :D

 

2reo6wy.jpg

 

Oczywiście szpojler zamówiony również  :P

oooo - patrz taki jak mój... I też u tego samego dilera... Również pozdro Raju! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

o a jeszcze niedawno nim jeździłem :D gratuluję  B)  B)

 

@@Ayu, tak żem czuł! Gratuluję, jedyny słuszny kolor B)

 

Dzięki. No jakoś niebieski najbardziej mnie przekonuje. Tylko później złote felgi trzeba będzie zrobić ;)

 

A propos złotych felg - szukam czegoś ładnego, ale jak na razie nie trafiłem na nic, co by w tej budzie wyglądało ładnie - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

przy okazji - czy ktoś z właścicieli 2015 STI ma już jakieś doświadczenia z zakupami aftermarketowego wyposażenia wnętrza? Chodzi mi konkretnie o taką małą pierdółkę - arm rest extension, takie coś:

http://www.subispeed.com/2015-subaru-sti/interior/arm-rests/subaru-jdm-dual-console-arm-rest-extension-2015-wrx-2015-sti#.VXgZbUayDEY

 

Ktoś to może w subispeed zamawiał, samodzielnie montował? Zdaje się, że to może być dobry patent, bo ten oryginalny podłokietnik nadaje się jedynie do zbierania faktur za paliwo, bo do podparcia łokcia to już nie bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...