Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Takie krótkie porównanie, gdzie było kiedyś Subaru, a gdzie jest dzisiaj:

- połowa lat 90 ubiegłego wieku: najmocniejsza wersja Subaru Impreza (JDM) = 280 KM, najmocniejszy wtedy VW Golf (VR6) = 190 KM

- obecnie: Subaru WRX STI = 310 KM, Golf R = 300 KM

Czyli przez te 20 lat postęp w Subaru to 10%, natomiast w VW to 58%. Wiem, że moc to nie wszystko, chciałem na konkretnych, wymiernych liczbach pokazać gdzie Subaru było kiedyś, a gdzie jest dzisiaj. Jeśli dodamy do tego, że kiedyś Subaru zwyciężało w rajdach, a teraz robi to VW, to obraz sytuacji nie jest zbyt optymistyczny...

Przy tym chciałbym zaznaczyć, że sam uważam się za fana marki i posiadam Imprezę z lat, gdy Subaru odnosiło największe sukcesy. Tym bardziej więc smuci mnie obecna sytuacja

Procenty to nie wszystko. Golf startowal z nizszego poziomu. Tylko subaru. Nawet w obecnej postaci. Nie zniechecicie mnie do nabycia BRz-ta. Koszt ubezpieczenia jak mi podpowiada moj wieloletni ubezpieczyciel zalezy jak on to mowi od kosztow napraw i czesci. A subaru sie ceni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wypowiedzi Forumowiczów mających pojęcie o jeździe samochodem, którzy przejechali tym autem trochę kilometrów że jest to najlepsze STI ever. Układ kierowniczy zajebiasty, zawiecha i zestrojenie super, w zakrety można wchodzić dużo szybciej niż poprzednią generacją, limit przyczepności zdecydowanie dalej....itd. to skąd słabsze czasy na torze? Wynik wyścigu na ćwiartkę rozumiem i przegraną przyjmuję na klatę ale liczyłem że jak pojawią się zakręty to będzie srogie lanie konkurencji - a tu nie bardzo jest czym się podeprzeć. Jeszcze w zeszłym roku polski Top Gear testował to STI na fragmencie podjazdu pod Ostrą i tam też raczej tyły były obstawiane. Wiem że każdy test da się zrobić pod konkretne auto ale skad takie rozbieżności między subiektywnymi odczuciami osób które wiedzą do czego służy kierownica  a obiektywnym stoperem. Ok, dochodzi jeszcze aspekt frajdy. Może być szybko i nudno a wolniej i japa się cieszy. Ale wolałbym szybko i z bananem na twarzy. Tak sobie tylko głośno myślę bo autem nie miałem okazji jeszcze jeszcze jechać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to sie tak wydaje ale mniejsza masa i jednak szybsze auto robi swoje.Na 400m ta Rka to troche odjechała wiec widocznie różnica w zakrętach jest mniejsza niz różnica na prostej.Rka jest tez lżejsza co oznacza ze mozna pózniej hamować , na hamulce w STI z kolei juz ktoś narzekał ( Carfit ? )

Last but not least opony.Jezeli sa rożnych producentów i tak by sie zdarzyło ze zakładane na Golfa sa lepsze bedzie tez to miało znaczenie.Pamietajmy ze obecne STI znow jest cięższe od poprzednika a moc została ta sama wiec zamiast byc szybsze staje sie wolniejsze a seryjna Rka na prawdę zapitala.

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Gazik trza samemu testy zrobić. ;) 

Pisałem już to kiedyś na Forum,na torze w Kielcach seryjny STi MY15,czasowo odstawał niewiele od porobionych grubo Evek,różnica była w okolicach 2 sek. albo i mniej.W STi siedział Mateusz Lisowski czyli nie byle kto,ale w Evo kierownicy też sroce spod ogona nie wyskoczyli. ;)

Żeby te testy traktować wiarygodnie,trzeba znać dokładne warunki i inne składowe takich testów.

Jedyne na co narzekają właściciele STi MY15 to hamulce,przy szybkiej jeździe i mocnych hamowaniach robią spore "psikusy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja przez lata bardzo poszła do przodu, natomiast Subaru jeśli chodzi o osiągi, to zatrzymało się na poziomie sprzed wielu lat. W sumie to się nawet cofnęło, bo przy podobnej mocy co kiedyś wzrosła masa. Impreza JDM z końca lat 90 0-100 km/h przyspieszała w około 4,5 s, natomiast obecne WRX STI w 5,2. Za chwilę, dowiem się od Was, że parametr 0-100 km/h nie jest istotny. Zapytam więc, czy ktoś dysponuje porównaniem czasów okrążeń danego toru (np. Nurburgring) dla starej Imprezy JDM i obecnego WRX STI. Dowiedzielibyśmy się, jaki postęp zrobiło Subaru. Dla porównania ciekaw jestem takiego zestawienia czasów dla Golfa Mk3 i Mk7 ;)


 

Jeszcze poczekajmy na RSa on to dopiero zrobi rozpierduche za jeszcze mniej.

Dla mnie rozpierduchę to robi cena nowego Mustanga V8 :huh:

 

Rozpierduchę to zrobi TO: http://www.autoblog.com/2015/04/18/peugeot-308r-hybrid-shanghai-official/ pod warunkiem, że wejdzie do produkcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wybiore dalej subaru bo bo....coś sie grzebnie i dogonimy golffffa :biglol:

golfa tez mozna grzebnac i to grubo, w dodatku mniejszymi nakladami niz STI.

 

to z innej beczki wybiore subaru bo bo...juz jestem tyle lat związany z subaru ze rozwodu nie dostane :biglol:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w zeszłym roku polski Top Gear testował to STI na fragmencie podjazdu pod Ostrą i tam też raczej tyły były obstawiane.

Z tego co pamiętam, to do tego testu STI podstawione zostało na jakiejś "ekologicznej" oponie, dbającej o niskie zużycie paliwa. Zatem totalne nieporozumienie. 

Co do hamulców, to Mateusz Lisowski właśnie podczas tej wizyty na Kielcach zaliczył awarię hamulców (coś z przewodem) i podobno zmodyfikował cały układ. Ja zostawiłem seryjne (poza klockami), ale też po każdym torze auto jechało na serwis na robotę z hamulcami (zapiekające się tłoczki). 

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei jest to ostatni bastion prawdziwej motoryzacji i za to og trebarnsfar szanowac moro ze slabsze i wolniejszy ze wszystkich tych samochodow da na pewno najwiecej frajdy i prawdziwych doznan.

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Gazik trza samemu testy zrobić.  
 

Mądrze gadasz - najlepiej na jakimś Ułężu albo innych Kielcach jeno na razie egzemplarza testowego brak  ;)

Na jakiej oponie wychodzie seryjne STI? 

 

turdzi GT - najgorzej że ostatnie bastiony padają - wyśmiewany haldex okazuje się całkiem ok , nie tylko do ruszenia na śliskim a auto dla ludu łoi legendę  ;)  Boli jak cholera ;)

Wrzućcie jakiś inny test na poprawę humoru - nie musi byc obiektywny :biglol:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wcześniejszy klip leje miód w serce i muzykę w uszy ale to było  w zeszłym wieku ;)

 

No właśnie Panowie, jak już jesteśmy przy tym temacie... Jakieś słuchy aby Subaru do jakiegoś sportu zamierzało dołączyć? Bo mi tak smętno jak oglądam te wrc całe bez Subaru :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...