Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, taxus napisał:

Jestem drugi w kolejce :D

 

 

Panowie. Jak bardzo pragniecie mogę swojego wykupić z leasingu :)

20 godzin temu, Izotom napisał:

Jakby komuś WRX STI wersja 2015 palił zbyt dużo, był zbyt głośny, zbyt twardy w zawieszeniu, miał zbyt mało wodotrysków i był za mało volkswagenowski, to ja z chęcią przygarnę, nawet zamian za jakąś kwotę pieniężną.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2018 o 12:26, Adam12 napisał:

Zrobił mi się zbyt duży tłok na parkingu ze względu na konieczność dokupienia autostradowego dupowozu i jestem zmuszony mocno przebudować "inwentarz" na czterech kołach.

Na pierwszy "ogień" niestety musi pójść wychuchana zabawka :( 

....

....

W rozliczeniu mogę przyjąć Forka XT od MY13 w górę. Może być w leasingu.

 

 

pzdr.

 

OK, STi na sprzedaż logiczne jak szukasz czegoś na autostrady, ale dlaczego zamiana na Forka pasuje, to też autostradowy inwalida :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 18:53, carfit napisał:

Jeszcze chwila i będzie piękny biały do sprzedania STI MY15 w wersji TOP z dużym spoilerem . Jak wrócę z urlopu , to będzie wykupywany z leasingu :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to proszę o informację co do ceny, przebiegu, pochodzenia, modyfikacji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę o informację co do ceny, przebiegu, pochodzenia, modyfikacji itd.

Calkowita seria , w 100% bezwypadkowy , jedynie szkoda parkingowa na prawym błotniku ( wymieniony na nowy oryginalny ) mam zdjęcia ,ASO EMIL FREY , przebieg 96 tys . Silnik przy 60k wymieniony w całości na gwarancji u Marka w ASO , nowy blok , turbo , Glowice etc. , po gwarancji serwisowany cały czas u mnie , serwis co 7,5 kkm , cenę dokładnie podam jak skalkuluje wykup z leasingu , ale myśle ok 100k .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 17:18, Karas napisał:

czy ty właśnie napisałeś że sportowy z założenia samochód nie nadaje się do sportowej jazdy ? :blink:

Jak sprinty , upalanie czy cisniecia na maxa .

Jeżeli nie nadaje się on do sportowej jazdy to do czego stania w garażu? Nie no w szoku jestem przez to co tu napisałeś

szkoda potencjału tego auta na takie coś...

 

Cześć,

 

Uwierz mi lub nie - WRX STI nawet jak stoi w garażu to jest :wub:

No cóż, jest jak jest i uważam lepiej mieć tego świadomość, że w pewnych warunkach nie powinno się wykorzystywać potencjału tego wozu albo w porę się ulepszy fabrykę, bo.... prędzej czy później będzie po seryjnym silniku. Chciałbym Ci napisać inną wersję bardziej Tobie pasującą, nie szokującą, no, ale cóż jest jak jest i dziele się m.in z Tobą tym co zaobserwowałem.

 

Zwróć uwagę na jeden fenomen tych samochodów i ich pozytywnie zakręconych właścicieli jak i sympatyków. 

Nie raz, nie dwa możesz m.in tu na the forum przeczytać o remontach, modyfikacjach, renowacjach itp. tych samochodów, bardzo często przekraczających ich wartość rezydualną kilku krotnie.

Motoryzacja ta prawdziwa to moja pasja odkąd pamiętam i imho mało jest takich aut które dostają tyle szans, żyć. Właściciele walczą o nie w imię pasji bo wiedzą, że to coś więcej, niż środek transportu itp. Pozwolę sobie przytoczyć bardzo piękne i mądre słowa kolegi TurdizGT wręcz clou wyrażającego dokładnie również moją dewizę życiową, tok myślenia o motoryzacji i posiadaniu jednego z takich aut:

image.thumb.png.cbe6eafd8ae816c8d54373d82a9785d7.png

 

To jest dokładnie to co ja sam staram się praktykować. Taki właśnie samochód z marzeń jest dla mnie najlepszą odskocznią od problemów i zmartwień dnia codziennego.

I jazda nim zgodnie z przepisami już sprawia mi moc przyjemności , wtedy to ładuje baterie, jest uśmiech na twarzy. Fajne jest to, że nie tylko mojej, ale i innych kierowców czy przechodniów. To jest SUPER!

 

Naprawdę nie wypada takim autem łamać przepisów drogowych i jeździć jak by się dostało "małpiego rozumu". Ja już chyba jestem w takim wieku, że nic ni komu w tej materii nie muszę i nie chce udowadniać :)

Swego czasu Panowie instruktorzy z SJS pokazali mi, że jeździć samochodem trzeba umieć i się szkolić ew. bawić możliwościami samochodu w miejscach do tego dostosowanych:thx: 

 

Więc spalanie 11l w cyklu mieszanym z pominięciem korków i dużych miast jest realne jak najbardziej;)

 

P.S.

image.thumb.png.4e324e6d1cd89d91e707a157f670ae16.png

I kto to pisze :P

image.png.397153c273fd823024ee58720f3263e0.png

 

Edytowane przez OWOC
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, allu napisał:

47k R.I.P

tak szybko? :cry:

12 godzin temu, OWOC napisał:

Więc spalanie 11l w cyklu mieszanym z pominięciem korków i dużych miast jest realne jak najbardziej;)

Ja mam takie obserwacje, że VA pali generalnie mniej niż GR/GV

Nie jest to jakoś szokująco mniej, ale jednak mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47k wrx sti my15. Panewka... Silnik ani drgnie. 

Jedyne co poza seria to chłodnica mishimoto.

 

A myślałem, że pojeżdże ze 150k, jak nie upalam ani nie biorę na tor tylko zwykłe Daily. 

Edytowane przez allu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciek Majin napisał:

ale jak co, jechałeś i jebło czy przy odpalaniu?, naprawiasz ?

Muszę naprawić, czymś muszę jeździć. Jechałem do mechanika, bo były ciche stuki (na yt znalazłem ten sam dźwięk czyli panewka)i pomyliłem ulice. Skręciłem w uliczkę dałem wsteczny i koniec. Stanął jak dąb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Luke Skywalker napisał:

Cześć!

A jeśli można zapytać, po co montowałeś większą chłodnicę? Do fabrycznego softu i jeżdżenia jako daily?

 

Pozdrowienia!

Ł.

I tak i nie. Dziś właśnie miałem jechać na zakładanie wydechu i dp, a potem umówić się założenie dolotu i na strojenie. 

Edytowane przez allu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Luke Skywalker napisał:

Cześć!

A jeśli można zapytać, po co montowałeś większą chłodnicę? Do fabrycznego softu i jeżdżenia jako daily?

 

Pozdrowienia!

Ł.

Czy daily czy nie, lepsze chłodzenie nie zaszkodzi.

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allu, wyrazy wspolczucia

 

wczesniej byly szkolenia i kursy jazdy dla posiadaczy SBD z MT (co to byli niekompatybilni z dizlowymi promami kosmicznymi spod znaku Plejad), teraz SIP powinien dac szkolenia z zakresu wysluchiwania i wychwycania - na wczesnym etapie - podejrzanych dzwiekow dla posiadaczy STI... ups, zapomnialem, STI wycofano ze sprzedazy, wiec SIP pewnie stracil zainteresowanie tematem...

Edytowane przez eddie_gt4
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...