Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Seba77 napisał:

kogo i co mi polecasz?, jestem totalnie zielony w tym temacie, początkowo szukałem program-era COBB ale nie będzie działał w autach EU.

Opony zamówiłem Federale miękka mieszanka w rozmiarze 225

Polecam Mapteka z Poznania. Modyfikowali i stroili mi wieloktrotnie hawka, który przerodził się w rajdówkę oraz później STI MY11 i zawsze wyjeżdżałem mega zadowolony. COBB jako wydech to bardzo dobry kierunek, sam zamontowałem pełny komplet. Może nie jest tani, ale jakość wykonania i dźwięk rekompensuje wszystko :thumbup:. Jak ten zestaw gra u mnie możesz posłuchać tutaj:

 

 

Proponuję zrobić wydech Cobba i udać się do Poznania. Z efektów będzie w pełni zadowolony ;).

 

Co do opon, to nie wiem jakie Federale kupiłeś, ale one nie mają podziału mieszanek i z tego co pamiętam to opona jest dość twarda i sprawdza się na szorstkim asfalcie. Ja dawno temu jeździłem na 595 RS-R. Na pewno zaletą jest, że wolno schodzą i starczają na długo, ale w kwestii trakcji są o wiele lepsze opony od Federala ;).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pencilpaul napisał:

Tych mustangów to jak psów ostatnio :D U mnie na rejonie też ich tyle ostatnio jeździ, że zastanawiam się czy jakaś promocja na nie była - chociaż i tak drogie nie są w sumie :) 

 

cena jest promocyjna 200 tys. za auto z V8 i 450 KM to chyba raczej konkurencja znacznie gorsza. Teraz wszedł mocniejszy nowy model, który  podobno znacznie lepiej jeździ od poprzednika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem jakimś specem czy kierowcą, ale moim zdaniem dobrze jest jeśli amator stopniowo przesiada się na coraz to lepsze gumy.. W federalu dużo łatwiej jest wyczuć moment graniczny kiedy chce puścić, z przyczepności w poślizg przechodzi dość łagodnie i można się o wiele więcej nauczyć taka jazda niż na gumie która klei i zrywa bardzo późno.. Do tego nad slickiem jest o wiele trudniej zapanować w podbramkowej sytuacji  (często właśnie widać jak początkujący zakładają takie właśnie gumy a później: bandy, krawężniki, krzaczory itp)..

Ale to tak z moich obserwacji amatorskich..

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Simon WRC napisał:

Proponuję zrobić wydech Cobba i udać się do Poznania. Z efektów będzie w pełni zadowolony ;).

 

 

potwierdzam :)

Poznań ma duuuuuże doświadczenie.

 

PS. Zmiany są robione w konkretnym trybie SI  Drive?

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Adam12 napisał:

PS. Zmiany są robione w konkretnym trybie SI  Drive?

Tak, mapy zmieniasz pokrętłem i można auto wystroić na 3 sposoby ;). Działa bardzo dobrze :thumbup:.

 

42 minuty temu, Mateusz22 napisał:

Może nie jestem jakimś specem czy kierowcą, ale moim zdaniem dobrze jest jeśli amator stopniowo przesiada się na coraz to lepsze gumy.. W federalu dużo łatwiej jest wyczuć moment graniczny kiedy chce puścić, z przyczepności w poślizg przechodzi dość łagodnie i można się o wiele więcej nauczyć taka jazda niż na gumie która klei i zrywa bardzo późno.. Do tego nad slickiem jest o wiele trudniej zapanować w podbramkowej sytuacji  (często właśnie widać jak początkujący zakładają takie właśnie gumy a później: bandy, krawężniki, krzaczory itp)..

Ale to tak z moich obserwacji amatorskich..

Ja też jestem amatorem a nie specem, ale mogę powiedzieć coś od siebie w tym temacie ;). Przerobiłem sporo opon, bo swego czasu trochę się ścigałem. Od seryjnych poprzez RE070, Federale, Dmacki, nalewki RaceGC, Extreme do profi rajdowych slicków Michelina i Pirelli w różnych mieszankach i bieżnikach. Były z homo, były też bez. Mogę powiedzieć, że jeżeli kogoś stać na dobre opony, to nie ma sensu kupować półśrodków tylko od razu zainwestować z markowego slicka. Daje on naprawdę świetne wyczucie auta i pewność w prowadzeniu. Są o wiele bardzie przewidywalne niż taki Dmack czy Federal, który na "syfie" potrafi nie wiadomo kiedy stracić przyczepność. Tam gdzie na Dmacku auto tańczyło i jazda momentami była już wręcz niebezpieczna, po zmianie na RK5 na zimnej oponie schodziłem 2-3s na okrążeniu a na rozgrzanej był już kosmos. Wtedy wiesz, że opona nie jest ograniczeniem, bo brakuje umiejętności żeby w pełni ją wykorzystać. Także ze swojego amatorskiego doświadczenia mogę powiedzieć, ze opony to jest ostatnia rzecz na której bym oszczędzał ;).

 

Natomiast trzeba zdawać sobie z jednej rzeczy sprawę. Seryjne zawieszenie i napędy na slicku dostają nieźle w kość, bo opona trzyma jak głupia i przy ambitnym kierowniku niektóre elementy mogą ulec szybkiej dewastacji :o.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nie chodzi o oszczędzanie, tylko o stopniowe poznawanie, auta, opon i własnych umiejętności ;)

 

Nie opowiadaj o sobie jak o amatorze bo właśnie posmakowales tego wszystkiego po trochu przez te kilka lat...

A kolega tu drugi raz tor dopiero odwiedził 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mateusz22 napisał:

Mi tam nie chodzi o oszczędzanie, tylko o stopniowe poznawanie, auta, opon i własnych umiejętności ;)

Ja to robiłem stopniowo tak jak piszesz, ale z dzisiejszej perspektywy uważam, ze najlepszą opcją jest od razu dobrze trzymająca opona ;)

 

5 godzin temu, Mateusz22 napisał:

Nie opowiadaj o sobie jak o amatorze bo właśnie posmakowales tego wszystkiego po trochu przez te kilka lat...

Pomimo, że nawet udało się kilka zawodów wygrać i czasami w doborowym towarzystwie dojechać w czołówce, to i tak nadal uważam się za amatora, który nie umie jeździć i większość sukcesów zawdzięcza świetnemu autu :).

 

5 godzin temu, Mateusz22 napisał:

A kolega tu drugi raz tor dopiero odwiedził 

To bardzo wciąga, oj bardzo. Skąd ja to znam...:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pencilpaul napisał:

W obecnym STI też mam już dłubnięte na 350 KM i 520 Nm. I wreszcie jeździ :D

Seria motor plus wydech? Czy wtryski, turbo, intercooler, dolot inne?

Edytowane przez filipk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. ja niedługo będę robić mapę. Wydech catback już przyszedł, dolot cobba idzie już, chłodnica mishi jest, jeszcze downpipe muszę zamówić i jadę na mapę. 
A i jeszcze wkładka do miski, ale to już po mapie.

Jak już wkład będziesz montował to nie zapomnij o wzmocnionym smoku oleju.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipk93 napisał:

Seria motor plus wydech? Czy wtryski, turbo, intercooler, dolot inne?

Wydech, chłodnica Mishimoto i nie-ASO. Na takie wartości to wystarczy spokojnie. Smok oleju podobno w tym modelu jest już seryjnie wzmocniony lub innej konstrukcji i nie trzeba go wymieniać. Tak przynamniej słyszałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce się korzystać z auta bardziej sportowo,  to chłodnicę nawet przy seryjnych cyferkach warto wymienić, bo w cieplejsze dni OEM nie wydala. 

 

6 minut temu, pencilpaul napisał:

Smok oleju podobno w tym modelu jest już seryjnie wzmocniony lub innej konstrukcji i nie trzeba go wymieniać. Tak przynamniej słyszałem :D

To dobry news. Żeby jeszcze wkładka do miski była seryjnie wkładana  ... ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, filipk93 napisał:

Seria motor plus wydech? Czy wtryski, turbo, intercooler, dolot inne?

Jak pisze @pencilpaul - wydech z DP i chłodnica wystarczy do jazdy na codzień. Ja u siebie dołożyłem jeszcze dolot i chłodnicę oleju Mishimoto. To ostatnie jak chcesz trochę poupalać, bo kilka minut jazdy ogniem powoduje bardzo wysokie temperatury oleju a co za tym idzie także płynu chłodniczego. Dolot wg stroiciela dużo daje, ale okupiony jest specyficznym świstem, którego nie każdy może być fanem.

A jak w końcu padnie silnik, bo to zapewne tylko kwestia czasu, to na warsztat i dopiero zaczyna się jazda ;).

 

8 godzin temu, pegi napisał:

To dobry news. Żeby jeszcze wkładka do miski była seryjnie wkładana  ... ;) 

Niedoczekanie nasze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Simon WRC napisał:

Niedoczekanie nasze :)

Bo STI już nie ma ;)

 

3 minuty temu, radekk napisał:

Czasami się zastanawiam czy ten 2.5 to jest wada czy może jednak zaleta tego samochodu:mrgreen:

Właśnie. Przynajmniej jest prosty w budowie, masa części dostępna, tak zamienników, jak i tuningowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie cały układ H&S ze sportowym katem i udało się wydmuchać 325/510. Ten co stroił mówił, że jak bym wsadził DP bez kata to szło by więcej. Chyba nie chce mi się w to bawić, obawiam się że auto będzie za głośne na co dzień. I tak różnica wg mnie jest kolosalna między serią a obecną mapą ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, filipk93 napisał:

Ja mam u siebie cały układ H&S ze sportowym katem i udało się wydmuchać 325/510. Ten co stroił mówił, że jak bym wsadził DP bez kata to szło by więcej. Chyba nie chce mi się w to bawić, obawiam się że auto będzie za głośne na co dzień. I tak różnica wg mnie jest kolosalna między serią a obecną mapą ;) 

Powiem ze swojego doświadczenia. Miałem w hawku DP ze sportowym katem i auto było wystrojone na 310KM/500Nm. Po wymianie na przelotowy DP była wyczuwalna różnica, nie mierzyłem jednak parametrów. Jeżeli chodzi o głośność, to nie ma praktycznie różnicy, bo najwięcej ma tu do powiedzenia reszta wydechu. Czy warto do codziennego auta? Moim zdaniem nie, bo pojawia się problem na przeglądach a różnica nie jest kosmiczna.

Jak ktoś chce iść w wyższe parametry, szczególnie duży moment z dołu, to trzeba zainwestować w kolektor wydechowy i UP. U mnie po zamontowaniu równoodległościowego Perrina różnica była naprawdę ogromna i jedynym ograniczeniem już jest tylko turbo. Ale wtedy traci się specyficzny bulgot i auto robi się naprawdę głośne. Mi akurat się to podobało, taki typowy rajdowy dźwięk :thumbup:.

 

P.S. Nie ważne są maksymalne parametry, tylko przebieg krzywej. Miałem różnie wystrojone auta i często było tak, że samochód był wyraźnie szybszy przy niższych cyferkach :). Przy 300KM/500Nm udawało się objechać naprawdę dużo mocniejsze auta. Dlatego polecam Poznań, spod ręki Piotrka wychodzą naprawdę szybkie auta ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MDsuperstar napisał:

GC8.pl ma w przystepnej cenie

Tak. Ale sama operacja z wkładaniem taka, że mnie się nie chce. Inna rzecz, że co prawda na Kielcach kilka razy swoim byłem,  ale po newsie o zakończeniu sprzedaży STI u nas, mój głównie się grzeje w garażu  pod kocem ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...