Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

STI nie próbuje być najszybszym najlepszym hothatchem. W wielu konkurencjach sprawnościowych przegrywa. Ale za to w jednej konkurencji od zawsze było najlepsze - radość z jazdy. Tego nie da 2 litrowa rzędówka, z automatem i elektrycznym ręcznym (fuuj). W stanach tak promowane jest STI, bo takich aut oldschoolowych już nie ma. Więc to że Skoda jest szybsza od STI nie robi na mnie i wielu innych wrażenia. Tu chodzi o Fun.

Podobne porównanie miałem ostatnio jeżdżąc Ferrari F430 i Ariel Atomem. W Ferrari wszystko dzieje się samo, łatwo i przyjemnie myślałem że to jest mega póki nie wsiadłem do Atoma - wrażenia z jazdy miażdżą Ferrari.

  • Super! 3
  • Dzięki! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, EDDIE napisał:

STI nie próbuje być najszybszym najlepszym hothatchem. W wielu konkurencjach sprawnościowych przegrywa. Ale za to w jednej konkurencji od zawsze było najlepsze - radość z jazdy. Tego nie da 2 litrowa rzędówka, z automatem i elektrycznym ręcznym (fuuj). W stanach tak promowane jest STI, bo takich aut oldschoolowych już nie ma. Więc to że Skoda jest szybsza od STI nie robi na mnie i wielu innych wrażenia. Tu chodzi o Fun.

Podobne porównanie miałem ostatnio jeżdżąc Ferrari F430 i Ariel Atomem. W Ferrari wszystko dzieje się samo, łatwo i przyjemnie myślałem że to jest mega póki nie wsiadłem do Atoma - wrażenia z jazdy miażdżą Ferrari.

 

Polejcie mu! :)

  • Dzięki! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, EDDIE napisał:

W Ferrari wszystko dzieje się samo, łatwo i przyjemnie myślałem że to jest mega póki nie wsiadłem do Atoma - wrażenia z jazdy miażdżą Ferrari.

Oj tam, oj tam a jechałeś kiedyś Fiatem 126p (maluchem) 125 km/h z górki a dywanik podłogowy zasłaniał  asflalt i to bez pasów ?  To to było przeżycie -_-.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia wyglądu auta...
Jak jedzie STI to wiesz, że jedzie STI a jak jedzie niemiecka konkurencja to nie wiesz czy to mocne auto czy 1.6 tdi przez te wszystkie r dizajn, m luk, s pakiet, turbo burbo mega... Wszystkie te auta wyglądają tak samo.

Komukolwiek powiesz niebieskie ze złotymi felgami to wiedzą, że Subaru...

Mówisz niemieckie szybkie? Golf 1.9 tdi :)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BartoszN napisał:

Jest jeszcze kwestia wyglądu auta...
Jak jedzie STI to wiesz, że jedzie STI a jak jedzie niemiecka konkurencja to nie wiesz czy to mocne auto czy 1.6 tdi przez te wszystkie r dizajn, m luk, s pakiet, turbo burbo mega... Wszystkie te auta wyglądają tak samo.

Komukolwiek powiesz niebieskie ze złotymi felgami to wiedzą, że Subaru...

Mówisz niemieckie szybkie? Golf 1.9 tdi :)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Oj tam.. Na pewno gdzieś w którymś odcinku F&F Gulf był. Jakiś statysta nim przyjechał ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyszło kilka rzeczy ze wschodu, ale najlepszym zakupem okazały się te wkłady lusterek:

 

https://www.japanparts.com/parts/detail/51857

 

to link do wersji z podgrzewaniem, bez blind spot. 

 

Z przesyłką wyszły niecałe 400 zł, a różnica w nocy kolosalna :thumbup::superhero: W końcu nie oślepiają samochody z tyłu :)

 

Co ciekawe, mają nawet napisy subispeed z tyłu :biglol: na ich stronie kosztują teraz w promocji 154$ + przesyłka do PL... 

 

Mają kierunkowskazy, ale ich nie podłączałem, bo w moim WRX nie ma kierunkowskazów na lusterkach i musiałbym kombinować z wiązką :rolleyes:

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamilgt napisał:

 

Co ciekawe, mają nawet napisy subispeed z tyłu :biglol: na ich stronie kosztują teraz w promocji 154$ + przesyłka do PL... 

 

 

bo subispeed kupuje w axis-parts, a japońce mają rzut kamieniem , a amerykańce też mają cło+przesyłkę+zysk+wysyłkę i wychodzi drożej, trzeba by jakiś wątek założyć też biorę z japan partsów zawsze było by taniej.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem, najlepiej kupować na japanparts po jednej sztuce, bo jakoś dziwnie przelicza wysyłki za dodatkowe produkty w koszyku (tak jakby wysyłali kilka paczek), ale można próbować indywidualnie przy każdym zamówieniu sprawdzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, szukałem i aż dwie oferty dostałem na STI :thumbup:

 

A, że fajnie jest się dzielić z tego co ustaliłem do SIP trafiło 10 sztuk Final Edition.

9 szt w kolorze niebieskim, 1 szt czarna.

I to ta czarna z numerkiem 7 jest wolna:

image.thumb.png.b5eb02d4d2e2947b90d394916b8a0a45.png

 

Więcej na priv ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są subtelne, więc chyba warto było brać dla tych dodatków:

Spojler przód, progi, spojler tył i nakładki wydechu - wszystko z katalogu akcesoriów.

Felgi standard - pomalowane na złoto

kierownica, gałka zmiany biegów i czerwony (JDMowy) start-stop

+pasek w stylu S207

+ta dziwna plakietka z numerem :)

 

Edytowane przez MDsuperstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MDsuperstar napisał:

Różnice są subtelne.

Spojler przód, progi, spojler tył i nakładki wydechu - wszystko z katalogu akcesoriów.

Felgi standard - pomalowane na złoto

kierownica, gałka zmiany biegów i czerwony (JDMowy) start-stop

+pasek w stylu S207

+ta dziwna plakietka z numerem :)

 

Tyle.

Czemu dziwna ?:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukaswoj też :)

Nie chcę narzekać (bo i nie ma na co i po co), ale liczyłem że będzie to coś w tym stylu:

 

2018-subaru-wrx-sti-type-ra-27.jpg

2018-subaru-wrx-sti-type-ra-28.jpg

A nie plakietka z punktu grawersko-poligraficznego :)

W dniu 27.07.2018 o 15:18, Andrzej Koper napisał:

Właściciel STI Final Edition nr 4 proszony jest o odbiór swojego samochodu:)

20ACF9A1-F4CE-455D-B5C2-584254E272D7.jpeg

 

Doceniam natomiast, że jest bo to fajny smaczek dla nowych właścicieli :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...