Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Dottoree napisał:

Tylko torebunia zjada Sti na prostej i w zakrętach, do tego można ją upalać i upalać, a z Sti to różnie w tej kwestii bywa, że się tak enigmatycznie wyrażę... ;)

I dlatego trzeba kupić takie AMG dla Żony, a jak się będzie bawić w weekend samemu i koledzy będą mieli bekę, to się mówi: "no dajcie spokój, to przecież Żony, tak wziąłem na weekend zobaczyć jak jeździ" :)

A poważnie, damskie to są sukienki. (bo spódnice to już faceci noszą, choćby Szkoci)

 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dottoree napisał:

Tylko torebunia zjada Sti na prostej i w zakrętach, do tego można ją upalać i upalać, a z Sti to różnie w tej kwestii bywa, że się tak enigmatycznie wyrażę... ;)

 

Ze się tak nie zgodzę, gdyż "torebunia" lubi się porozpinać z napędami, wejść w tryb awaryjny i generalnie przestać jechać bez większej przyczyny, skrzynia też lubi się pogubić ;)

 

Interesowaliśmy się autem ale było tyle przeciw, że nie wszedł do dalszych rozważań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dottoree napisał:

To chyba seria, w sensie że nie jest jakoś specjalnie przygotowany...?

 

A nie wiem, tzn. coś tam wiem ale lepiej zapytaj Mikołaja ;)

 

Opowie Ci pewnie chętnie... też o tym o czym pisałem powyżej B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chojny napisał:

 

A nie wiem, tzn. coś tam wiem ale lepiej zapytaj Mikołaja ;)

 

Opowie Ci pewnie chętnie... też o tym o czym pisałem powyżej B)

Sti.. AMG... Skoda Octavia RS! Szach, mat! Haha :)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tsunetomo napisał:

Sti.. AMG... Skoda Octavia RS! Szach, mat! Haha :)

no tak, @Tsunetomo zaorał temat :P

a tak na serio, to A45 AMG to fajny daily car, nieco szybszy niż większość aut na naszych drogach - na tor to najlepiej sobie kupić Evo albo inne STI i odpowiednio je sobie pomodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dottoree napisał:

Tylko torebunia zjada Sti na prostej i w zakrętach, do tego można ją upalać i upalać, a z Sti to różnie w tej kwestii bywa, że się tak enigmatycznie wyrażę... ;)

Tu w ogóle nie chodzi o osiągi czy kwestie awaryjności... dla mnie  porównywanie obecnego STI do współczesnych  " nowosci" jest bezsensowne.. STI wciąż ma ducha rajdów, ktoś się przyłożył żeby zrobić zawias, hamulce, wnętrze ( pomijam silnik bo to nie ma sensu), kierowca jest w nim nadal najważniejszy, musi się napocic zeby wykrzesać z niego co najlepsze. W amg, R, RS czy czym tam jeszcze chcecie wrzucono dane do komp, dodano adaptacyjne amory, 20 trybów jazdy, pierdzacy wydech, tableta, do tego modne kolory i jarajta się...  Ale ja dziwny jestem i nie lubię takiej współczesnej motoryzacji 

Edytowane przez Mateusz22
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Mateusz22 napisał:

Tu w ogóle nie chodzi o osiągi czy kwestie awaryjności... dla mnie  porównywanie obecnego STI do współczesnych  " nowosci" jest bezsensowne.. STI wciąż ma ducha rajdów, ktoś się przyłożył żeby zrobić zawias, hamulce, wnętrze ( pomijam silnik bo to nie ma sensu), kierowca jest w nim nadal najważniejszy, musi się napocic zeby wykrzesać z niego co najlepsze. W amg, R, RS czy czym tam jeszcze chcecie wrzucono dane do komp, dodano adaptacyjne amory, 20 trybów jazdy, pierdzacy wydech, tableta, do tego modne kolory i jarajta się...  Ale ja dziwny jestem i nie lubię takiej współczesnej motoryzacji 

 

hamulce w zasadzie bez zmian od ponad 15 lat, silnik bez wiekszych zmian i postepow w dziedzinie bezawaryjnosci od ponad 10 lat... a ze popracowali nad zawieszniem, to coz, chwala inzynierom FHI/Subaru! tylko problem w tym, ze nowe STI zblizylo sie do poziomu prowadzenia EVO sprzed dobrej dekady... i to wszystko za jakas abstarkcyjna kwote jak na europejskie realia

Edytowane przez eddie_gt4
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MDsuperstar napisał:

No niby teraz jest zmiana...

pełna zgoda :thumbup:

 

btw, spec. wersje JDM juz duzo wczesniej mialy 6-tloczkowe monobloki z przodu, wiec zadnej rewolucji nie ma i tu ;)

 

AD'2006

 

2006_Subaru_ImprezaWRXSTispecCTypeRAR12.

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz22 napisał:

Tu w ogóle nie chodzi o osiągi czy kwestie awaryjności... dla mnie  porównywanie obecnego STI do współczesnych  " nowosci" jest bezsensowne.. STI wciąż ma ducha rajdów, ktoś się przyłożył żeby zrobić zawias, hamulce, wnętrze ( pomijam silnik bo to nie ma sensu), kierowca jest w nim nadal najważniejszy, musi się napocic zeby wykrzesać z niego co najlepsze. W amg, R, RS czy czym tam jeszcze chcecie wrzucono dane do komp, dodano adaptacyjne amory, 20 trybów jazdy, pierdzacy wydech, tableta, do tego modne kolory i jarajta się...  Ale ja dziwny jestem i nie lubię takiej współczesnej motoryzacji 

Zgadzam się z przedmówcą.

Te nowe wynalazki są  bardzo efektywne, tzn obiektywnie jeżdżą super szybko i łatwo, ale odczucia są takie, że najbardziej angażującą czynnością w tych pojazdach jest ... obsługa ekranu dotykowego, a brakuje emocji z prowadzenia.

Co innego STi czy BRZ.

Mam taką teorię, że głównym "winowajcą" są te nowoczesne skrzynie AT, które są boskie, ale zwalniają kierowcę z połowy zaangażowania w prowadzenie. Z drugiej strony manual, to niewygodny, nieefektywny i awaryjny przeżytek, więc bądź tu mądry... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem to, że kierowca musi mieć duże umiejętności aby w pełni wykorzystać potencjał STI ale to, że przez ponad 10 lat udało się udoskonalić aż zawieszenie i za takie ulepszenia przez taki długi czas trzeba zapłacić według mnie sporą sumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już z 10 lat temu ktoś mądry (chyba Hołek, ale pewności nie mam) słusznie twierdził, że od 1995 roku w kolejnych generacjach STi rośnie jedynie wielkość obręczy, szerokość opon, masa, rozmiary i cena.

Niestety nadal aktualne....

Można ew. jeszcze dodać liczbę wyświetlaczy...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh z tymi cyferkami..

Nie wiem czy koledzy jezdzili my15?

mi chodzi cały czas o odczucia z jazdy, zaangażowanie w prowadzenie i czysta radość z kierowania tym okrągłym, wciskania tych pod nogami i machania tym czymś po środku :) 

Może STI nie jest najszybszy, ale wystarczająco szybki jest na pewno..

Zresztą co mi tu przekonywać i zachwalac:P

7 minut temu, Bosman napisał:

Chyba już z 10 lat temu ktoś mądry (chyba Hołek, ale pewności nie mam) słusznie twierdził, że od 1995 roku w kolejnych generacjach STi rośnie jedynie wielkość obręczy, szerokość opon, masa, rozmiary i cena.

Niestety nadal aktualne....

Można ew. jeszcze dodać liczbę wyświetlaczy...

Ale to trzeba być Holkiem zeby to wychwycić, białym zwykłym ludziom to nie przeszkadza chyba jakoś bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Troche mieszamy 2 tematy.

STi bez wątpienia pozostało jednym z nielicznych takich "męskich" aut i banan z jazdy może ciut mniejszy niż kiedyś w GC, ale pewnie znacznie większy niż u nowej zelektronizowanej konkurencji.

Z drugiej strony STi 20 lat temu odjeżdżało większości Porsche, poza turbo, a obecnie nie bardzo odjeżdza przysłowiowej Skodzie Octavii w lepszej wersji.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MDsuperstar napisał:

A już po gwarancji? Bo na gwarancji podobno wyłącznie 5w30.

 

 

na gwarancji dlatego mam dylemat :( 

15 godzin temu, Bosman napisał:

Z drugiej strony STi 20 lat temu odjeżdżało większości Porsche, poza turbo, a obecnie nie bardzo odjeżdza przysłowiowej Skodzie Octavii w lepszej wersji.

 

zapomniałeś dopisać "na prostej" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

 

btw, spec. wersje JDM juz duzo wczesniej mialy 6-tloczkowe monobloki z przodu, wiec zadnej rewolucji nie ma i tu ;)

 

AD'2006

 

2006_Subaru_ImprezaWRXSTispecCTypeRAR12.

Sti type RA-R,  ładnie to wygląda :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STI MY18 jest drogi ale w zasadzie i obiektywnie porównując z innymi markami, nie da się kupić tak wyposażonego auta z napędem na 4x4, w tej klasie za mniej jak około 250 000 zł brutto. Właśnie jesteśmy z Izką na etapie przeproszenia się ze STI: dwa miesiące temu obraziliśmy się na STI za jego cenę ale chyba wrócimy do rozmów i szukania dobrej okazji cenowej w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kukson napisał:

Przedni zderzak w MY18 wygląda słabo.

To fakt, w poprzednich rocznikach modelowych wyglądał dużo lepiej - ciekawe, czy można będzie zrobić przekładkę bez dodatkowej rzeźby? Pewnie nie :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...