Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam swoje pytanie sprzed

kilku miesięcy (wtedy nikt się nie znalazl, wiec może tym razem) o trwałość silnika w MY15. Jest spora szansa, ze uda mi się upłynnić GTI i rozważam STI oraz Levorga (po tym jak GTI w ciągu 29.000 km był 3 razy laweta ściągany do serwisu żona zagroziła rozwodem jeśli nie kupię kolejnego Subaru). Pytanie jest takie: komu z Was i przy jakim przebiegu padł silnik, ale interesują mnie wyłącznie modele kupione w salonie w Polsce (czy. z pewna historia)?

Pytam dlatego, ponieważ o ile dobrze

pamietam to program przedłużonej gwarancji obejmuje max 150.000 km a wszystko wskazuje na to, ze w czasie trwania leasingu zrobię więcej, wiec głupio byloby "na koniec" wydać kilkanaście tysięcy...

przy okazji: czy ktoś z Was miał problem z naprawa gwarancyjna podczas trwania przedłużonej gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Adam12 napisał:

Rozszerzenie gwarancji nie obejmuje STI.  Chcesz mieć STI żeby latać po 40k km rocznie. ? Nie szkoda auta?

Czyli na STI jest 100.000 lub 3 lata? Auć...

Co masz na myśli mówiąc czy nie szkoda auta? ;) toz auto jest do jeżdżenia ;) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

po tym jak GTI w ciągu 29.000 km był 3 razy laweta ściągany do serwisu żona zagroziła rozwodem jeśli nie kupię kolejnego Subaru

 

Możesz coś więcej na temat awarii w 308 GTI? Może być w innym dziale... (HH) ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że służy do jeżdżenia :) ale plan robienia tysięcy kilometrów tygodniowo trochę mnie zaskoczył :)

Z drugiej strony sam czasami wolę jechać w długą trasę Sti zamiast innego bardziej komfortowego dupowozu.

No i będziesz bardzo dobrym klientem stacji benzynowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2017 o 19:28, Czarne_Koronkowe napisał:

Ponawiam swoje pytanie sprzed

kilku miesięcy (wtedy nikt się nie znalazl, wiec może tym razem) o trwałość silnika w MY15. Jest spora szansa, ze uda mi się upłynnić GTI i rozważam STI oraz Levorga (po tym jak GTI w ciągu 29.000 km był 3 razy laweta ściągany do serwisu żona zagroziła rozwodem jeśli nie kupię kolejnego Subaru). Pytanie jest takie: komu z Was i przy jakim przebiegu padł silnik, ale interesują mnie wyłącznie modele kupione w salonie w Polsce (czy. z pewna historia)?

Pytam dlatego, ponieważ o ile dobrze

pamietam to program przedłużonej gwarancji obejmuje max 150.000 km a wszystko wskazuje na to, ze w czasie trwania leasingu zrobię więcej, wiec głupio byloby "na koniec" wydać kilkanaście tysięcy...

przy okazji: czy ktoś z Was miał problem z naprawa gwarancyjna podczas trwania przedłużonej gwarancji?

 

Dnia 1.08.2017 o 19:49, Adam12 napisał:

Rozszerzenie gwarancji nie obejmuje STI.  Chcesz mieć STI żeby latać po 40k km rocznie. ? Nie szkoda auta?

 

Co Wy z tym oszczędzaniem STI? Auto jak auto, da się wygodnie i szybko jeździć po normalnych drogach i autostradach. Lać paliwo 98 albo lepsze i nie powinno być problemów. Co prawda trzeba być ewentualnie przygotowanym na UPG w ramach gwarancji i tyle. Jak kogoś stać to po gwarancji dobrze wymienić chłodnicę na większą - ponoć pomaga wydłużyć żywotność silnika. A jak kogoś stać przepalać paliwo na przejechanie 40 tys km rocznie to jego sprawa. W każdym bądź razie my na pewno kupimy STI jako tzw. dupowóz.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2017 o 09:29, Izotom napisał:

Co prawda trzeba być ewentualnie przygotowanym na UPG w ramach gwarancji i tyle

Wygląda na to, że już drugi raz nie znalazł się nikt, kto kupiłby MY15 w salonie i robił UPG, więc może nie jest tak źle ;-)

Rozmawiałem przed chwilą z jednym z dealerów i powiedział, że MY18 ma sporo podrożeć, ale tego można było się spodziewać chociażby po hamulcach. Niemniej to jeszcze bardziej winduje:superhero:STI w nierozsądne granice cenowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał "stylistycznego" dodatku to na Aliexpress są blendy/zaślepki do błotników. Jakość jest bardzo ok (nie wiem jak klej, bo jednak nie montuje) także za 7$ z przesyłką warto.

Wrzucam też post jako przestrogę, bo widziałem że sklep SubieSpeed sprzedaje to samo za 39,95$ + wysyłka

 

 

 

 

2017-06-13 17.32.42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7/24/2017 o 13:57, elmo napisał:

 

Dnia 7/25/2017 o 10:33, Ayu napisał:

Ładnego potfora na asfalt zbudowali :)

 

Zawsze jak taki potfór jest tworzony to zastanawiam się ile jest w nim Subaru. Na poniższym filmie fajnie gość to opisuje. Ogólnie niewiele z tendencją do niczego :) Wciąż nie rozumiem skoro ten silnik 2.0 jest tak wspaniały (przecież STI GH, który "testowali" na Nurburgringu też miał taki), to dlaczego wciąż do seryjnego STi idzie 2.5? Ja rozumiem, że nawet ten 2.0 nie ma niewiele/nic wspólnego z seryjnymi silnikiami ale jakby to był 2.5 przynajmniej pojemność by się zgadzała :|

 

 

Edytowane przez maver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ayu napisał:

Ponieważ niedawno po raz drugi połamałem front lip a HT Autos V.1 przy wyjeździe z garażu zdecydowałem się na założenie V.2.

Lepiej jak dla mnie

Wygląda świetnie!

 

Dnia 3.08.2017 o 09:29, Izotom napisał:

Co Wy z tym oszczędzaniem STI? Auto jak auto, da się wygodnie i szybko jeździć po normalnych drogach i autostradach. Lać paliwo 98 albo lepsze i nie powinno być problemów. Co prawda trzeba być ewentualnie przygotowanym na UPG w ramach gwarancji i tyle.

Polać mu dobrze pisze!

Mój STI to "normalny" samochód. Wożę nim dzieciaki do przedszkola, czasem jedziemy na rodzinną wycieczkę, czasem pakuję rower do środka i jadę w góry. Samochód genialnie się prowadzi a moc dostępna jest dla mnie ok. Przy normalnej jeździe pali mi 11-12 litrów/100km. Jako ciekawostkę napiszę ,że ostatnio jeździłem malutkim samochodem z silnikiem VW 1.4. Takie normalne toczydło nic nie katowałem a mimo to szok na stacji. 9 litrów na 100km! Czyli lepiej mieć 300km i głaskać gaz niż 130km i trzymać pedał dość często do oporu... Jak będziesz chciał depnąć to w STI jest czym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...