Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

No koniecznie. I świnkę naklej. ;)

a czy trzoda na Avce na gnojówkę to profanacja :huh: w sumie widziałem u nas na szczecińskiej wsi już oświniaczonego Clio (też ropniaka), a chyba Hemi112 oświniaczył Tico, więc może i Toyotę można będzie upgredować - taki świniak na lusterku to +5 do lansu :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się dziać... STI 18.000 km OEM :D

(oczywiście nie moje)

Drugie STI 16.000km to samo.

Ja mam 14.000km i aż sie boje...:(

 

9hpfmb.jpg

Bogato

To jak ja mam już prawie 90 tkm, to może nawet już tłoki nie istnieją!

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a czy trzoda na Avce na gnojówkę to profanacja
moja lepsza połówka dostała ode mnie świnki na Avensisa w dieslu i ma już na koncie pierwsze pozdrowienia :D

Kleić!

 

Uff, to ja mam 25.000, czyli przebieg, przy którym tłoki pękają, już za mną  ;)

 Ja dopiero co przekroczyłem przebieg 5 k km. Aż jutro z chęcią wyciągnę z garażu na spot :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice pomiędzy WRX a STI to nie tylko silnik

 

nie jeździłem WRX ale jeśli lewarek zmiany biegów działa tam równie precyzyjnie jak w moim XV (w innych działał podobnie) to odbiera bardzooo dużo przyjemności z jazdy

 

buda ta sama, stabilizatory chyba też, różnią się hamulce, amortyzatory, silnik, skrzynia, wspomaganie kierownicy - czyli niby wszystko, a WRX i tak jest mega :D jest sztywny, zwarty, całkiem szybki - mógłby mieć tylko trochę lepsze hamulce ;)

 

W WRX precyzja lewarka dodaje przyjemności z jazdy a nie ją odbiera ;)

Edytowane przez kamilgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buda ta sama, stabilizatory chyba też, różnią się hamulce, amortyzatory, silnik, skrzynia, wspomaganie kierownicy - czyli niby wszystko

 

ogólnie inny napęd 4x4 , inna skrzynia z całkowicie innym połączeniem lewarek skrzynia

nie wiem jak w WRX ale to rozwiązanie z linkami w Subaru którym jeżdżę jest słabe

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

buda ta sama, stabilizatory chyba też, różnią się hamulce, amortyzatory, silnik, skrzynia, wspomaganie kierownicy - czyli niby wszystko

 

ogólnie inny napęd 4x4 , inna skrzynia z całkowicie innym połączeniem lewarek skrzynia

nie wiem jak w WRX ale to rozwiązanie z linkami w Subaru którym jeżdżę jest słabe

 

 

Ojejciu, WRX i STI to nie XV. To nie to samo pomimo, że Subaru. Kupiłeś złe auto ale dobrze, że Subaru  :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

buda ta sama, stabilizatory chyba też, różnią się hamulce, amortyzatory, silnik, skrzynia, wspomaganie kierownicy - czyli niby wszystko

 

ogólnie inny napęd 4x4 , inna skrzynia z całkowicie innym połączeniem lewarek skrzynia

nie wiem jak w WRX ale to rozwiązanie z linkami w Subaru którym jeżdżę jest słabe

 

 

Ojejciu, WRX i STI to nie XV. To nie to samo pomimo, że Subaru. Kupiłeś złe auto ale dobrze, że Subaru  :)

 

 

akurat mechanizm lewarka i linek WRX i XV mają niemalże czy wręcz identyczny w przeciwieństwie do STI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się dziać... STI 18.000 km OEM :D

(oczywiście nie moje)

Drugie STI 16.000km to samo.

Ja mam 14.000km i aż sie boje...:(

 

9hpfmb.jpg

I wlasnie dlatego nie kupiłem tego samochodu.po prostu nie mam ochoty srac sie w nowym aucie za tyle pieniądzy z ciągłymi remontami silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

buda ta sama, stabilizatory chyba też, różnią się hamulce, amortyzatory, silnik, skrzynia, wspomaganie kierownicy - czyli niby wszystko

 

ogólnie inny napęd 4x4 , inna skrzynia z całkowicie innym połączeniem lewarek skrzynia

nie wiem jak w WRX ale to rozwiązanie z linkami w Subaru którym jeżdżę jest słabe

 

 

Ojejciu, WRX i STI to nie XV. To nie to samo pomimo, że Subaru. Kupiłeś złe auto ale dobrze, że Subaru  :)

 

 

akurat mechanizm lewarka i linek WRX i XV mają niemalże czy wręcz identyczny w przeciwieństwie do STI 

 

 

XV 6biegowy ma lewarek/wybierak z forestera SC, WRX ma swój własny z kodem VA (wrx).

Jak z ciekawości zaglądałem do niego to zauważyłem specjalny mechanizm na grubej sprężynie odpychający lewarek, pewnie żeby ciężej chodził, miał krótszy skok itp itd. Jedno jest pewne - lewarek chodzi krótko, z oporem, precyzyjnie, jest taki jaki powinien być w WRX ;)

Edytowane przez kamilgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, zaraz sie zacznie

Zaczęło sie juz dawno jak jeden dziennikarz rzeźnik załatwił silnik w nowym aucie no ale wtedy sprytnie odbitompaleczke i zwalono na nieumiejętna eksploatację.Powyzsze zdjęcia i powtarzalność usterki ciezko bedzie obali w ten sposob.

Dla mnie te zdjęcia pogrążyły ten samochod kompletnie do chwili kiedy nie dostanie tego na co zasługuje , nowoczesnego i bezawaryjnego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XV 6biegowy ma lewarek/wybierak z forestera SC, WRX ma swój własny z kodem VA (wrx).

Jak z ciekawości zaglądałem do niego to zauważyłem specjalny mechanizm na grubej sprężynie odpychający lewarek, pewnie żeby ciężej chodził, miał krótszy skok itp itd. Jedno jest pewne - lewarek chodzi krótko, z oporem, precyzyjnie, jest taki jaki powinien być w WRX ;)

A jeszcze zawsze można wsadzić short shifter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

XV 6biegowy ma lewarek/wybierak z forestera SC, WRX ma swój własny z kodem VA (wrx). Jak z ciekawości zaglądałem do niego to zauważyłem specjalny mechanizm na grubej sprężynie odpychający lewarek, pewnie żeby ciężej chodził, miał krótszy skok itp itd. Jedno jest pewne - lewarek chodzi krótko, z oporem, precyzyjnie, jest taki jaki powinien być w WRX
 

 

to, że ma swój kod może dotyczyć długości drążka  ;)

 

teraz bardziej poważnie - jak dla mnie to WRX jest brakującym ogniwem w ofercie Subaru w EU właśnie dlatego, że nie jest to STI 

najzwyczajniej tam gdzie jest doskonale wypełnia ofertę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie dlatego nie kupiłem tego samochodu.po prostu nie mam ochoty srac sie w nowym aucie za tyle pieniądzy z ciągłymi remontami silnika.

@turdziGT Ty się tu silnikiem nie tłumacz ;) ... przecież nie kupiłeś STI bo w NO za drogie, za dużo CO2 emituje czy jakoś tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I wlasnie dlatego nie kupiłem tego samochodu.po prostu nie mam ochoty srac sie w nowym aucie za tyle pieniądzy z ciągłymi remontami silnika.

@turdziGT Ty się tu silnikiem nie tłumacz ;) ... przecież nie kupiłeś STI bo w NO za drogie, za dużo CO2 emituje czy jakoś tak :P

 

 

 

hehe dobre, dobre... Trudzi sobie znajduje argumenty na poparcie swojego błędnego wyboru* oraz jemu winnych  ;)

 

*każdy wybór inny niż Subaru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Zaczyna się dziać... STI 18.000 km OEM (oczywiście nie moje)

 

 

Detonation? Paliwko?
 

Nie. Należałoby zobaczyć jeszcze panewki itp.

 

Przyczyna jest prosta - brak oleju.

Zniszczony tłok to już tylko dalsza konsekwencja.

 

Powtórzę tylko znany fakt : poziom oleju należy sprawdzać ( wyraźna informacja w instrukcji ) i ew. uzupełniać. 

 

Pozdrowienia

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zaczyna się dziać... STI 18.000 km OEM (oczywiście nie moje)

 

 

Detonation? Paliwko?
 

Nie. Należałoby zobaczyć jeszcze panewki itp.

 

Przyczyna jest prosta - brak oleju.

Zniszczony tłok to już tylko dalsza konsekwencja.

 

Powtórzę tylko znany fakt : poziom oleju należy sprawdzać ( wyraźna informacja w instrukcji ) i ew. uzupełniać. 

 

Pozdrowienia

 

Niby rzecz oczywista, ale jak widać nie dla każdego - w sumie regularne sprawdzanie poziomu oleju to nawyk, który każdy z nas powinien w sobie wyrobić - ja sprawdzam raz na tydzień, no i przed dłuższymi trasami, no ale ja się tam nie znam i pilnuję się tego, co mi tam w manualu zalecają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kontrolka nie powinna się najpierw zapalić???

Ciśnienia tak, poziomu nie.

 

 

 

Zaczyna się dziać... STI 18.000 km OEM (oczywiście nie moje)

 

 

Detonation? Paliwko?
 

Nie. Należałoby zobaczyć jeszcze panewki itp.

 

Przyczyna jest prosta - brak oleju.

Zniszczony tłok to już tylko dalsza konsekwencja.

 

Powtórzę tylko znany fakt : poziom oleju należy sprawdzać ( wyraźna informacja w instrukcji ) i ew. uzupełniać. 

 

Pozdrowienia

 

Z obserwacji wiem, że jak się kierownik zapomni i zbyt długo pokręci bączki to może się zdziwić: dość szybko olej znika w misce spod smoka.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

A kontrolka nie powinna się najpierw zapalić???

Zależy od warunków. 

Kontrolka nie zwalnia użytkownika od obowiązku sprawdzania poziomu oleju.

Ponadto sugeruję przeczytanie PW ...

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...