Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

beda punktem zaczepienia

 

owszem będą, ale w przypadku kiedy biegły będzie miał wątpliwości czy zmiana układu hamulcowego mogła wpłynąć na wydłużenie drogi hamowania .....

W praktyce wygląda to tak , że w przypadku wypadku ze skutkiem śmiertelnym, policja/prokurator na miejscu decyduje czy stan techniczny auta mógł mieć jakiekolwiek znaczenie , jeśli tak auto jedzie na parking policyjny a tam biegły ocenia stan techniczny , ale na miłość boską to nie tupolew i nikt nie rozbiera auta do śrubki !. Oceniane są owszem stan okładzin, tarcz , przewodów hamulcowych i tyle o ile są wogóle przeslanki że powodem mógłby być żle działający układ hamulcowy . Jeśli nie ma wogole przesłanek że stan techniczny auta mógł mieć jakikolwiek wpływ , samochód jest do dyzpozycji właściciela w tym samym dniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... jechałem na tor , zmieniłem koła i był oczywiście błąd TPMS na desce. Założyłem seryjne koła i błąd nie zniknął. Ciśnienie sprawdzone. Czy to trzeba w ASO kasować za każdym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... jechałem na tor , zmieniłem koła i był oczywiście błąd TPMS na desce. Założyłem seryjne koła i błąd nie zniknął. Ciśnienie sprawdzone. Czy to trzeba w ASO kasować za każdym razem?

Pojeździj trochę, w końcu samo zgaśnie. Prędzej lub później. Ale od czego zależy czy prędzej czy później nie udało mi się ustalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurcze... jechałem na tor , zmieniłem koła i był oczywiście błąd TPMS na desce. Założyłem seryjne koła i błąd nie zniknął. Ciśnienie sprawdzone. Czy to trzeba w ASO kasować za każdym razem?

Pojeździj trochę, w końcu samo zgaśnie. Prędzej lub później. Ale od czego zależy czy prędzej czy później nie udało mi się ustalić. 

 

 

Dziękuję :)

 

 

czyli oswietlenie, ogumienie, hamulce

 

ciekawe ilu użytkowników 7 czy 10 letnich samochodów w PL wie jakie ich auto powinno mieć opony zgodne z homologacją. :)

 

 

Piśmienni powinni wszyscy ;)  Otwierają wlew paliwa lub drzwi kierowcy i są ładne naklejki z rozmiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i 99% GTków jeździ na 215/45/17, który na bank nie jest seryjnym rozmiarem :P O hamulcach nie wspominając.

Przesadzacie trochę z tymi klockami :) No bo sorry jak w "starych" samochodach się nie czepiają to w nówkach tym bardziej im to nie przyjdzie do głowy.

Than_Junior z tego co widziałem obaj chyba mamy terenówki na nie homologowanych liftach i dużych MTkach :P

Osobiście miałem nim "wypadek" i nic złego się nie stało, a nawet zapomniałem o przeglądzie..

 

Sorry za OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem świeżakiem w  WRX - STIowych tematach więc wybaczcie pytanie, ale czy spoiler od STI w WRX to siara :D ?

oczywiście chodzi o MY15

 

@@kamilgt, poniższa reguła ma zastosowanie do każdego STi:

wingless-type-r.jpg

 

 

ale ja pytam o pakowanie spoilera od STI do zwykłego WRXa ;)

 

 

Pakuj, nie marudź. ;)

 

 

 

 

 

 

 

Vide stopka :D

 

 

za Waszą namową wczoraj odebrałem klapę ze spoilerem od STI  :D  B) Muszę umyć, wywalić znaczek STI, wsadzić ledowe lampki od tablicy (całe, nie żarówki) i można pakować na samochód :)

 

l07fcl.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piśmienni powinni wszyscy ;) Otwierają wlew paliwa lub drzwi kierowcy i są ładne naklejki z rozmiarami.

 

kurna ale mnie zaskoczyłeś a słyszałeś o tym, że auta są homologowane z kilkoma rozmiarami opon ? Nawet Subrau też tak robi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna ale mnie zaskoczyłeś a słyszałeś o tym, że auta są homologowane z kilkoma rozmiarami opon ? Nawet Subrau też tak robi.....

 

Zaskoczyłeś mnie, że Ci to do głowy nie przyszło ;) Inny rozmiar opony -> inna średnica koła -> nieprawdziwe wskazania prędkościomierza -> niech FHI płaci za mnie mandaty, skoro licznik prędkości źle wskazuje.

Edytowane przez Crazy_Ivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kurna ale mnie zaskoczyłeś a słyszałeś o tym, że auta są homologowane z kilkoma rozmiarami opon ? Nawet Subrau też tak robi.....

 

Zaskoczyłeś mnie, że Ci to do głowy nie przyszło ;) Inny rozmiar opony -> inna średnica koła -> nieprawdziwe wskazania prędkościomierza -> niech FHI płaci za mnie mandaty, skoro licznik prędkości źle wskazuje.

 

 

Rozny rozmiar opon nie musi powodowac roznej srednicy kola, zazwyczaj auta na naklejkach informacyjnych maja podane ze 2-4 rozne rozmiary opon pasujace do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wyjaśnili. Z tego co wiem poza zachowaniem tolerancji +/-3% to krytyczny jest współczynnik nośności opony. Reszta zależy od użytkownika i ubezpieczyciel nie ma prawa tego zakwestionować.

 

 

 

niech FHI płaci za mnie mandaty, skoro licznik prędkości źle wskazuje.

 

o ile dobrze pamiętam to w homologacji OBK MY10 SBD miałem poza serią 225/60/17" również 235/45/18"..... tak informacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niech FHI płaci za mnie mandaty, skoro licznik prędkości źle wskazuje.

 

o ile dobrze pamiętam to w homologacji OBK MY10 SBD miałem poza serią 225/60/17" również 235/45/18"..... tak informacyjnie.

 

Co ciekawe ten drugi rozmiar nie zawsze był dostępny, np. w moim OBK go nie było tylko seria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Than_Junior z tego co widziałem obaj chyba mamy terenówki na nie homologowanych liftach i dużych MTkach

 

Bestia ma wszystko lega artis, wazny przeglad techniczny i dowod wydany na bazie wszelkich zmian, wlacznie z liftem i wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bestia ma wszystko lega artis, wazny przeglad techniczny i dowod wydany na bazie wszelkich zmian, wlacznie z liftem i wszystkim :)

 

No no. Mój Jeep też przechodzi przegląd, a Panowie nawet są zadowoleni z jego stanu. Tylko, że w Polsce przeglądy potrafią przechodzić nawet same dowody :biglol:

Gdzie w dowodzie są te zmiany wpisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...