Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

No i wydalo sie, jak to Dyzio_d napisal w innym temacie. Nasze podejrzenia, ze WRX zostanie zupelnie wyodrebniony od Imprezy, znajduja potwierdzenie w doniesieniach z Japonii. Zeby dlugo nie zanudzac, oto kilka informacji, ktore mozna znalezc w internecie (oczywiscie wszystkie bez oficjalnego potwierdzenia, dlatego nie nalezy ich traktowac jako faktow!)

 

 

:arrow: Subaru Impreza oraz Subaru WRX/WRX STI beda w przyszlosci odrebnymi modelami.

 

:arrow: Wspolna beda mialy plyte podlogowa, ale w przypadku WRX bedzie ona "radically modified", a rozstal osi bedzie skrocony.

 

:arrow: Konstrukcyjne WRX bedzie zupelnie inny od Imprezy.

 

:arrow: Nadwozie bedzie w stylu coupe.

 

:arrow: Rozmiarowo WRX bedzie niewiele wiekszy od Toyoty Yaris.

 

:arrow: Przez to wyrazne wyodrebnienie, WRX nie bedzie juz samochodem kompromisowym. Zostana w nim zastosowane najlepsze i najbardziej ekstremalne rozwiazania.

 

:arrow: WRX ma dostac odswiezony i polepszony S-AWD (cokolwiek to ma znaczyc)

 

:arrow: WRX zostanie stworzony glownie z mysla o tym, zeby stanowic doskonala baze do wygrywania w motorsporcie.

 

:arrow: WRX STI ma byc "samochodem wyscigowym z homologacja drogowa"

 

:arrow: planowany jest silnik 1.6 turbo, byc moze z rozwiazaniem kompresor+turbina

 

:arrow: moc w WRX ma oscylowac w granicach 270KM, w STI ponad 300KM

 

:arrow: Planowane jest zaangazowanie w WTCC

 

:arrow: Planowany jest powrot do WRC :!:

 

 

A teraz dyskutujcie i wyrazajcie zachwyt ;-)

 

zrodlo: http://www.motortrend.com/future/future ... index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadwozie bedzie w stylu coupe.

 

 

22B wraca? 8)

 

 

Planowany jest powrot do WRC

 

Oby :!:

 

 

Mam tylko jedno pytanie.

 

Czy po ostatnich wpisach Dyrekcji nie obawiacie się, że STI bedzie elektryczne? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim odzielenie Sti jako osobnego auta powinno pozwolić na zrobienie auta mozliwie bezkompromisowego. Imho to jest bardzo dobry kierunek. Jeśli ubiorą to w ładne coupe (mam nadzieję ze nie w kupe 8) :wink: ) to może być hicior. Wtedy kto wie może mój białas zagrzeje miejsce w garażu na zdecydowanie dłużej. Póki co zakochany jestem w białym Sti MY11. Jak tylko pojawi się taka szansa to biorę i zaczynam dłubać znów wszystko od początku :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki krok ma sens ze względu na sport. Jednak ze względu na auto które można kupić to duża pomyłka. Większość osób kupuje subaru, żeby jeździć szybko, bezpiecznie i w miarę komfortowo, a nie cisnąc się w małym super twardym pudelku.

Zabrali już nam szybkie legacy, teraz zabiorą imprezę. Jak subaru nie będzie mieć w europie legacy ~250KM to moje następne auto to będzie pewnie audi. Jak ktoś lubi małe szybkie pojazdy to idąc dalej w tym kierunku możemy skończyć na motorach...

Generalnie auto pewnie będzie fajne, ale zdecydowanie nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, TJ, będzie miało poprawione i bezawaryjne 2.5T :mrgreen: .

 

 

Jak co rok ;).

 

 

Podobno od MY10 już ma nie padać :wink: w sumie jeszcze nie słyszałem o dmuchniętej uszczelce w takim ale może za wcześnie 8)

 

 

Than_Junior Myślę że albo 2,0 albo mniejsza moc

 

STI ma 120 kuni z litra

 

STI Cosworth ma 160 kuni z litra

 

Co niektóre ewy mają 200 kuni z litra

 

Jeśli silnik będzie tak wyżyłowany jak w limitowanych evo STI może mieć około 320km ale to z dołu w ogóle jechać nie będzie.

 

Matematycznie 1,6 + STI + Cosworth(?) = 256km:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anakinsky miałem na myśli bardziej przyziemny powód/szansa :arrow: $$$$$ :mrgreen: 8)

 

Fajny egz ale zdjąłbym te podłużne naklejki, motyw z torem na tylnym słupku jest spoko oraz koniecznie trzeba założyć wielki parapet. Bez tego impra nie istnieje

 

Większość osób kupuje subaru, żeby jeździć szybko, bezpiecznie i w miarę komfortowo, a nie cisnąc się w małym super twardym pudelku.

 

 

Ok i ta większość mam nadzieje znajdzie coś dla siebie w ofercie Subaru, a mniejszość której wodotryski nie są niezbędne dostanie, mam nadzieję, bezkompromisowe, bardzo szybkie auto ....................... które po kilku drobnych modyfikacjach zbliży się do Evo po remapie :wink: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu widze pewien sens z punktu widzenia sportu: WRC = 1,6 T = krotki rozstaw osi

jest tez nadzieja ze samochody pojda w innym kiedunku niz ida teraz (rajdowka do rajdowania a nie dupowoz z boxerem)

 

jak dla mnie problem jest taki, ze kiedys WRX/STI byly normalnymi samochodami na codzien z super-fun osiagami od swieta (ok, swieta byly czesto szczegolnie w zimie).

 

jak zrobia krotkiego ortodoxa co sie musi krecic 5tys/min zeby jako tako jechac, to to bedzie rajdowka na codzien, a samochod od swieta.

ja nie mam nic przeciwko subaru w WRC, ale takiego samochodu sobie raczej nie kupie.

 

gdybym chcial miec ortodoxa to bym sobie klatke wspawal, wyciagnal fotele i wstawil plekse zamiast szyb. mialbym odelzonego potworka, tylko ze wtedy to bym do babci musial jezdzic PKSem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za :mrgreen:

1.6T nie bedzie takie zle (juz teraz citroen robi 1.6T - 207KM i 275Nm w cywilach, a wurce maja po 300KM - ciekawe jak jest w RRC z moca, bo sie nie moge doszukac, ale Fiesta RRC ma momentu 360Nm ze zwezka 30mm), jesli jeszcze to auto bedzie niewiele wieksze niz Yaris, wywali sie zbedne wygluszenia, kanapy, klimatyzacje :twisted: to to bedzie pocisk normalnie! :) a w gratisie bedzie kask z hansem do tego STI :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zakochany jestem w białym Sti MY11. Jak tylko pojawi się taka szansa to biorę i zaczynam dłubać znów wszystko od początku :twisted::mrgreen:

 

Chyba mogę Ci pomóc w tym temacie 8) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A tego 1.6T jakoś się nie boje, bedzie dobrze! :D

 

jak ja teraz odpalam subaru, to sie alarmy wlaczaja w samochodach obok. juz widze/slysze jakie to beda wrazenia estetyczne z wiertarki 1,6T.

 

no ale faktycznie, zeby dogodzic wszystkim, to moze zrobienie oddzielnie wariata i dupowozu bedzie dobrym rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...