Skocz do zawartości

Forek gaśnie i dławi sie


Ptok

Mhm...??  

84 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Pomykam Forkiem 2.0 z 2001 , zagazowanym fabrycznie w Holandii (Koltec Nekam), 186kkm. Mam permanentny problem z odpoalaniem samochodu. Jak jest zimny po nocy odpalam normalnie, wyjeżdżam z garażu i jak nie przegazuje to auto mi gaśnie. Dodatkowo chodzi jak traktor na wolnych obrotach i przy zbieraniu się szarpie i muli. Ostatnio miałem problem z ruszeniem ze świateł i wjechanie pod górkę do chałupy - nie ma obrotów i mocy. Ponieważ auto długo stało kładłem to na karb "niejeżdżenia" , ale sytuacja się jakby nasila. Nie ma znaczenia czy jadę na benzynie czy na gazie.Wyskoczył mi błąd ciśnienia w kolektorze ssącym Sprawdziłem luzy zaworowe sa ok. Mechanik sugeruje sondę przednia , ale na błędach nie wychodzi. Może ktoś podpowie co jeszcze sprawdzić?

 

Ptok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna firma nie posiada czegoś takiego jak fabrycznie montowana instalacja gazowa, a szczególnie Subaru (jest to chwyt marketingowy)

może masz paliwo jakieś gówniane jak auto dłużej stało, nazbierał się syf w zbiorniku i teraz problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To był"skrót myślowy" - instalacja montowana w serwisie subaru w holandii. Problem paliwa to nie jest - robi to samo na gazie i benzynie, a na wszelki wypadek zalałem cały bak świeża benzyna (też tak pomyślałem).

 

Ptok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczył mi błąd ciśnienia w kolektorze ssącym

Podstaw drugi. Uszkodzony może dawać takie objawy.

Mechanik sugeruje sondę przednia , ale na błędach nie wychodzi

I może mieć rację. Dla testu ODŁĄCZ złącze sondy i pojeździj bez niej. Będzie się świecić check engine ale to nic. Jeśli to sonda jest winna to po odpięciu powinny objawy szarpania ustąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna firma nie posiada czegoś takiego jak fabrycznie montowana instalacja gazowa, a szczególnie Subaru (jest to chwyt marketingowy)

może masz paliwo jakieś gówniane jak auto dłużej stało, nazbierał się syf w zbiorniku i teraz problem

 

błąd, w Holandii i w Niemczech można było kupić Subaru z instalacją Koltec Necam, była to dedykowana do Subaru i zakładana w niektórych ASO instalacja LPG, nowoczesna, z dwustopniowym reduktorem, to bardzo dobra i dość droga instalacja zresztą.... :) , także można przyjąć, że można ją uznać za ,,fabryczną" mimo, iż nie była zakładana ani produkowana w fabryce Subaru.....

 

jakby się okazało, że to coś z tą instalacją LPG, mam namiar na polską firmę, która obsługuje i handluje częściami do niej ze 20 lat.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby się okazało, że to coś z tą instalacją LPG, mam namiar na polską firmę, która obsługuje i handluje częściami do niej ze 20 lat.... :D

Na mazurach gdzieś? Bo znajomy ma jakieś kłopoty z taką instalką w forku i najbliżej znaleźliśmy jakąś firmę w piasecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby się okazało, że to coś z tą instalacją LPG, mam namiar na polską firmę, która obsługuje i handluje częściami do niej ze 20 lat.... :D

Na mazurach gdzieś? Bo znajomy ma jakieś kłopoty z taką instalką w forku i najbliżej znaleźliśmy jakąś firmę w piasecznie.

 

Serwisuje najprawdopodobniej EDE Edward Stocki, Olsztyn ul. Bażyńskiego 12, tel. 089 527 27 40, kom. 0 504 268 215.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptok, miałem podobne objawy ale w moim legacy, plus czasem nie mogłem odpalić tylko, że u mnie check engine wywalił błędy czujników położenia wału i wałka rozrządu. Koniec końców okazało się, że nie miałem styku w kostce od czujnika położenia wału, a drugi po prostu padł. Przy okazji pozdrowienia dla wyżej udzielającego się emotorsporta który przyszedł z pomocą i owe czujniki mi załatwił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...