Skocz do zawartości

Subaru Forester - poradnik kupujacego


gniewko

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio smigalem troszke 2011 Forkiem USDM 2.5 automat, i jesli chodzi o prowadzenie to nawet niezle jedzie, z przyspieszeniem mimo maualnych zmian biegow, nie odczulem zbyt wielkiej roznicy w porownaniu z 2003 Forester XS 2.5 4EAT, podobne zachowanie i dzwiek silnika. Samo auto jest w porzadku, ale dla mnie pozycja za kierownica jest za wysoka - wole OBK.

 

Od dzisiaj smigam 2011 Legacy 2.5 z 6 biegowa automatyczna skrzynia biegow - to chyba skrzynia CVT, i przyznam ze zmiany biegow sa znacznie sprawniejsze niz w Forku, oraz 2007 OBK, nie mniej jednak przy ruszaniu z kompletnego stopu, samochod nie przyspiesza odrazu tylko tak jaby zamula i dopiero jedzie - w OBK zony przyspieszenie od zera jest znacznie bardziej efektowne. Przy zmianach biegow pomiedzy 2-6 Legas bardzo ladnie utrzymuje obroty w zakresie mocy - takze to mi sie podobalo w tym nowym modelu... Ilosc miejsca na tylnych siedzeniach - jak nie w Subaru - doslownie jak Lincolnie Town Car.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że 2.0 z turbo na twin scrollu ma w tych autach większą moc i moment od 2.5 - chyba jakieś 330 KM...

od dołu też?

 

Raczej nie;-)

 

2.5 T - 221 kW/6200 rpmm 350nM/ 2800-6000 rpm

2.0 T - 227kW/6400 rpm 422 nM/ 4400 rpm

 

Przy czym dla mnie ciągle 2.0 będzie 'zabawniejszą' jednostką. Z doświadczenia....

 

-- 31 lip 2011, o 08:50 --

 

Ostatnio smigalem troszke 2011 Forkiem USDM 2.5 automat, i jesli chodzi o prowadzenie to nawet niezle jedzie, z przyspieszeniem mimo maualnych zmian biegow, nie odczulem zbyt wielkiej roznicy w porownaniu z 2003 Forester XS 2.5 4EAT,

 

Co racja to racja 2.5 na to silnik mało rozwojowy. Przez te lata zmieniła się jedynie hydraulika zawodów i doszło trochę elektroniki /ej 251 vs ej 235/, ale to wciąż SOHC, choć 16v. Różnica między 2003 US a 2011 to zaledwie 8 KM. Skrzynia praktycznie ta sama - 4 biegi. Za to o nowej, lineartronic słyszę same dobre rzeczy. Na razie jest tylko w legacach i outbackach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niemczech jest na 100%

Ale to chyba tylko "z pod lady" bo w oficjalnym cenniku Subaru.de są tylko 2.0 i 2.0D

Link : http://www.subaru.de/fileadmin/downloads/modelle/forester/preisedaten/forester-spec-19.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie odbija poprostu na ten element drzwi idą czarne naklejki widocznie naprawiacze pozalowali kasy ,i pomalowali ...no ale na srebrno ?..moze nie chca ukryc ze byl uszkodzony,, uczciwy sprzedawca

 

-- 1 sie 2011, o 21:44 --

 

Aaa, faktycznie to ten sam

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to istotne, to mam takiego do sprzedania:

 

Subaru Forester 2.0 MY07 XA WIN, rok 2006, kupiony u Dawoja 1.3.2007, pierwszy właściciel, bezwypadkowy, bezstłuczkowy, 72000km, srebrny, moc 158KM, klima, audio na 6 płyt, 3 komplety opon, benzyna, manual, szyberdach, alufelgi, podgrzewane siedzenia, itd.

Cena 48000.

Jest w Warszawie.

Generalnie chcę go sprzedać w miarę sprawnie.

 

-- Pt sie 05, 2011 12:01 pm --

 

dostałem parę pytań o ten samochód, więc zamieszczam odpowiedź:

 

zdjęcia zrobię w sobotę.

 

ale tu nie będzie żadnych niespodzianek, samochód wygląda tak jak w dniu kupna, żadnych ozdobników (nie licząc norweskiej flagi na klapie), żadnych tuningów, zupełnie nic. Ma na lakierze parę śladów parkingowych i przytarcie na zderzaku. Poza tym zupełny standard.

 

-- Pt sie 05, 2011 12:03 pm --

 

zdjęcia zrobię w sobotę.

 

ale tu nie będzie żadnych niespodzianek, samochód wygląda tak jak w dniu kupna, żadnych ozdobników (nie licząc norweskiej flagi na klapie), żadnych tuningów, zupełnie nic. Ma na lakierze parę śladów parkingowych i przytarcie na zderzaku. Poza tym zupełny standard.

 

padło też pytanie o opony, więc wyjaśniam:

 

W zestawie fabrycznym były Yokohamy. Do tego zimowe Pirelli. To jak byłem w Polsce, to zmieniałem. A jak wyjechałem za granicę to w Niemczech kupiłem całoroczne Goodyeary. Dlatego mam trzy komplety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...