Skocz do zawartości

dziwny dźwięk silnika. Piston slap? panewki?


majeszczak

Rekomendowane odpowiedzi

Może się mylę , jak coś proszę o wyrozumiałość , ale jakby to była panewka i dalej byś latał to raczej dźwięk by się nasilał o już by waliło lub silnik by zrobił STOP . Taki dźwięk może tez wydawać sworzeń na tłoku chyba ... :?: :!: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem coś smutnego.na moje oko to na 99%panewka.

 

 

Może się mylę , jak coś proszę o wyrozumiałość , ale jakby to była panewka i dalej byś latał to raczej dźwięk by się nasilał o już by waliło lub silnik by zrobił STOP . Taki dźwięk może tez wydawać sworzeń na tłoku chyba ... :?: :!: :?:

 

ja pitole :roll:

 

 

panewka jak nic.. pytanie czy lać to do silnika czy nie, żeby trochę opóźnić efekt? słyszałem ze jak sie stosuje do instrukcji to działa .. z kilku źródeł do słyszałem.. ja mam obawe

 

 

co chcesz tam lać?jak ci wyjdzie korbowód bokiem to już nie będzie śmiesznie.Pewnie poprzedni właściciel przed sprzedażą wlał tego doktora.

 

ciekawi mnie ile dałeś za tego wrxa,pewnie okazja,kupno dobrej sztuki niestety musi kosztować,a szkoda bo zniechęcisz się masakrycznie do marki trzymając tę nieruchomość pod domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przestaje stukać po rozgrzaniu to piston slab czyli podobno TTTM i niektórzy długo z tym jeżdżą… jest o tym na forum bardzo dużo informacji. Co do panewek, to można sprawdzić czy w oleju nie ma opiłków metalu (błyskotki na bagnecie), ewentualnie przy wymianie oleju rozetnij stary filtr i zobacz co odfiltrował.

 

Obejrzałem właśnie twój film i jakoś dziwnie to brzmi, może to coś zupełnie innego? Napinacz paska/ łożyko w turbinie/ kij wie? Pojechałbym do jekiegoś subaroakustyka będącego za pan brat ze stetoskopem. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:), optymizm forumowy dopisuje : "za mało zapłaciłeś za samochód" "zostaw tę nieruchomość" "korbowód bokiem"

 

nie panewka... opiłków też nie ma. olej wlany motul 5w30 300v, i przestało chlapać na środku.. za to jak pisałem wcześniej, ten dźwięk na zimnym silniku taki "panewkowy" jest, na ciepłym prawie nie zauważalny... muszę poczytać o piston slap... a tttm, to rozumiem, że ten typ tak ma?.. raczej nie.. laik ze mnie średni i zbudowałem kilka ważniejszych dla mnie projektów motoryzacyjnych.. pytam bo z subaru przygodę rozpoczynam

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majeszczak,

moim zdaniem - dopiero wysłuchałem materiał ( :mrgreen: ) to nie jest panewka.

Tu kilka przykładów klasycznych, że się tak wyrażę :

 

- to już kompletny szrot ;-)

 

- a tu już modelowo. I tak to powinno brzmieć :mrgreen:

 

 

Skoro na zimno jest dźwięk i to jeszcze taki niemrawy a na ciepło go nie ma, to nie ma siły, nie panewka a fajny, rasowy pistonik. Zresztą tak brzmi.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Ten 5W-30 300V trochu rzadziutki, nie myślałeś chociaż o 5W-40 300V Power ? Ja bym wolał ale nie mój dyliżans....

 

PS.2 A przypomniałem sobie, Adam. miał kiedyś luks nagranie grających panewek w Subaraku. To były dopiero organy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko to zidentyfikuj. Jak wyjdzie jakaś padaka to możesz powalczyć o zwrot kasy za wady ukryte (oczywiście jeżeli nie masz jakichś kwiatków w umowie). Im szybciej tym lepiej.

Obejrzyj sobie to i daj znać czy po tym powiedział byś to samo o walce odnośnie zwrotu kasy.

Film kolegi majeszczak, sprzed paru dni. Check engine i gonienie auta pełnym ogniem.

 

majeszczak, wiadomo czemu check engine się świecił?

 

Tak w ogóle na obwodnicy Piask obowiązuje ograniczenie 100km/h ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem - dopiero wysłuchałem materiał ( :mrgreen: ) to nie jest panewka.

 

W sumie po kolejnym odsluchu tez bym sie ze soba nie zgodzil chyba jednak - aczkolwiek takie diagnozowanie przez Internet

i tak niewiele warte moze byc czasem. Dlatego tez opieranie sie na forum jedynie, a potem jeszcze wypominanie pesymizmu forowiczom - to nienajlepsza droga do rozwiazania problemu.

Czasami, jak nie jestesmy pewni, najlepiej naprawde podjechac do speca ogarniajacego te auta.

 

Jesli nie panewka - to tylko sie cieszyc, ze nie idziemy w koszta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek takie diagnozowanie przez Internet

 

 

Zgoda Jacenty, toteż na tę moją, pożal się Boże, diagnozę również trzeba brać grubą poprawkę. Dźwięk z youtube prawie zawsze nie jest dźwiękiem z real osłuchu.

No tak czy siak - na panewkę nie "wysłucha" :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, może to już nudne...ale samo:

 

 

majeszczak

..:: Świeżynka ::..

 

Posty: 14

Płeć:

 

 

plus nagranie dźwięku, odsłuchiwane z kompa, niewiele daje....jakbyś był raczył napisać taki drobiazg, jak np. skąd jesteś, może byłoby łatwiej coś pomóc, skierować Cię do kogoś w Twojej okolicy, kto ma jakieś większe doświadczenie...... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i na czym się w końcu skończyło? pewka, piston czy jeszcze inny diabeł ?

 

najlepiej jak ma ktoś super zdrową wersję, dobry sprzęt nagrywający dźwięk i wstawi coś na neta, żeby ktoś pełen obaw mógł sobie posłuchać i gdy będzie podobnie to znaczy, że tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i z tym jeździłem jeszcze 30 000km (też nikt nie wiedział co to) potem panewka padła. Na zimnym jak sie od razu ruszało po zapaleniu stuka jak mocno zużyta panewka, w miarę rozgrzania silnika cichnie - ja stwierdziłem, że to piston slap i jeździłem dalej.

Tyle, że mój GT-ek miał ponad 300 000 przejechane 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, MY99 8) niestety korniki tylne nadkola zaczeły jeść :D Przy takim przebiegu nawet przy -30 stopni palił od razu. Miałem ten sam efekt co kolega i przejechałem jeszcze 30 000km z ostrym traktowaniem na codzień. Pewnie by dłużej jeździł jakbym jeździł normalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...