Skocz do zawartości

PB95, 98 czy 100? Czyli czym zalewacie turboloty?


bzyq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tankuje:BP 98; Shella 98 albo 100, raz mi sie zdarzyło zebym wlal lotosa, dwa-trzy razy Orlen

 

Dobrze Koledzy wyżej mówią. Shell nie ma na pewno PB98, tylko VPR. Sprawdź dobrze rachunki. Jak tankowałeś VPowera zwykłego to miałbyś odpowiedź m.in. dlaczego Twój bolid stoi teraz w cztery T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wątku :- seryjne mapy ECU w wersji na EU są strojone na noPb95 i jeżeli "cukru w cukrze" jest odpowiednia ilość, czyli noPb95 faktycznie jest 95. oktanowa, to jest paliwem właściwym dla zasilania jednostek Subaru. Więcej, lanie lepszego paliwa nic nie da, poza drenażem kieszeni

 

Grzesiu - zbyt Radykalnie

 

Sprawdzone na hamowni.

 

na 95 na której jeżdze już od dawna mam 231-5 powtarzalnie

na lotos 98 dymamic 240+ oraz 20+ Nm

na zwykłj 98 to sam co na 95 a może nawet gorzej

dokładnie zweryfikowane bo badałem kilka razy.

 

na klapce jest 95 więc leję 95 po tym jak przeczytałem, że 98 ma wyższą temp spalania.

 

co do samych paliw, to na ON z auchan mój darmowóz dostaje +8 kucy i kilka Nm :shock:

 

no i wkleję "n" ty raz

IMAGE_190-may.jpg

wjazd do rafinerii Lotos Stają tam cysterny: shell, statoil, takie zółte z małej sieci, bp, i inne.

 

kupować tam gdzie najtaniej z dystrybucji sieciowej.

ja kupując używam tego narzędzia.

http://www.cenapaliw.pl/?o=&m=95&l=0&k=528

Po drodze mijam pewnie kilkanaście stacji

wybieram sieciową zawsze najtańszą - taką mam zasadę. Darmowóz tylko stacje przy hipermarketach bo i tanio i talony czy inne pierdały no i przy okazji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 95 na której jeżdze już od dawna mam 231-5 powtarzalnie
na zwykłj 98 to sam co na 95 a może nawet gorzej
na klapce jest 95 więc leję 95 po tym jak przeczytałem, że 98 ma wyższą temp spalania.

 

ciekawe jak to się ma do spalania stukowego i Twojego dławienia/szarpania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nijak, nie ma stuków przy przyspieszaniu, pałowaniu itd

 

jedyne stuki jakie mam to kiedy ruszam przy 900-1700 rpm, na delikatnym gazie ale w wrx 2.5 jest bardzo podobnie więc przestałem doszukiwać się źródła tego problemu. Przy klepce nie puka (chybaze jazda w korku i klepka wtedy puka bo w dolocie jest 61stC. Sprawdzałem też na 98 dynamic czy puka przy 900-1700 rpm przy ruszaniu i tak samo puka. żadna różnica. Żródło szarpania jest gdzieś indziej. Wiem od innego kolegi który też to miał, że problem całkowicie zniknął po remapie.

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sszkoda że nie ma jeszcze u Nas dostępnej E85

jest na Wawelskiej ..... tego trzeba ze dwa razy wiecej lac .... robote robi.......

niektorzy chyba sie do E85 solidnie przygotowali i zapewne w tym celu widzialem w jakims forumowym samochodzie info o zamontowanych wtryskach 2000 bo 1000 było zbyt mało :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ....... a moze w jakims innym :lol: .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje:BP 98; Shella 98 albo 100, raz mi sie zdarzyło zebym wlal lotosa, dwa-trzy razy Orlen

 

Dobrze Koledzy wyżej mówią. Shell nie ma na pewno PB98, tylko VPR. Sprawdź dobrze rachunki. Jak tankowałeś VPowera zwykłego to miałbyś odpowiedź m.in. dlaczego Twój bolid stoi teraz w cztery T

 

Nie, nie, nie :mrgreen: jestem 100 % przekonany ze zawsze lałem najmniej 98 ! :D

 

Z ciekaowsci zapytam, czy jak sie wleje 95 do auta ktory ma detykowane paliwo 98, to czy moze zwiekszyc temperature spalania co w dalszej konsekwencji moze doprowadzic do awarii UPG itp ?

 

zawsze leje 98 i napewno bym sobie nie zapomniał o tym 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosowanie liczby oktanowej większej od zalecanej wcale nie daje żądnych cudownych rezultatów

Nie chodzi o cudowne rezultaty ale o:

Jedno jest pewne, że moje N/A nie dławi po zalaniu 98

Paliwo 98 jest produktem jakościowo lepszym i samochód, a szczególnie wrażliwe na jakość paliwa Subaru, wyraźnie je lubi 8) A z racji tego, że:

syf może zdarzyć się wszędzie

to tankowanie 98 zmniejsza ryzyko trafienia na ten syf.

jakie macie opinie o Neste?

Ja regularnie tankuję na Naste, ale tylko noPB98 i nie mam żadnych zastrzeżeń. Wcześniej jak tankowałem tam noPB95 to miałem sporadyczne problemy z rozruchem, czasami samochód nie odpalał mi za pierwszym razem. Tak więc 95 na Neste nie polecam, ale 98 jak najbardziej, a szczególnie, że jest tam przeważnie taniej niż gdzie indziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tankuje w 90% na Neste... Nigdy nie mialem klopotow z tam zatankowanym paliwem...

Powiem szczerze ze nie mialem jak narazie (odpukac) nigdy problemow z zadnym paliwem... mam chyba pojazdy z dobrym apetytem i przemiana materii bo zawsze wlane paliwo wypalaly niemal do zera :)

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty w kółko o teorii

to tak jakbyś porównywał mleko 2% tłuszczu albo 3.2% tłuszczu. JAKOŚCIOWO to tak samo dobre produkty.

 

mogą mieć inny skład i parametry pracy, paliwo o różnej liczbie oktanowej będzie inaczej podatne na spalanie detonacyjne / stukowe, ale jakość jest tak samo dobra.

 

nie myl pojęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jakbyś porównywał mleko 2% tłuszczu albo 3.2% tłuszczu. JAKOŚCIOWO to tak samo dobre produkty.

Ale jakbyś się kilka razy podtruł mlekiem 2%, a nigdy 3.2% to może nie byłbyś tak ortodoksyjny :wink:

nie myl pojęć.

Jako konsument nie wnikam w zawiłości techniczne paliwa, jego "jakość" oceniam wyłącznie praktycznie. Jeśli więc mój samochód kilkakrotnie nie zachowywał się dobrze po spożyciu 95, a podobny przypadek nie miał nigdy miejsca po 98 to uznałem, że 98 jest produktem "statystycznie lepszym" :idea: I tyle nie ma w tym głębszego dna, którego się doszukujesz :roll: :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim wolnossaku ostatnio tankuję Lotos Dynamic w wiadomym celu. :wink:

 

A tak powaznie, to jest odczuwalna róznica w moim samochodzie po zatankowaniu paliwa 98, a 95 oktan.

 

1.Suprema 98

2.Dynamic

3.Ultimate

 

Czemu nie ma tu V-Powera :?: Bo nie ma różnicy, nawet jesli chodzi o 100 oktanowego racinga.

 

Osiągi na ww. trójce paliw są nieco lepsze, jednak najwazniejsze jest to, że samochód jest dużo mocniejszy.

Często pokonuję trasę Katowice-Ostrava z tym samym kompletem pasażerów i różnica jest widoczna gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać czy czasem nie jestem jakiś wybitnie "nieczuły", bo nakręciłem już trochę km, na różnych paliwach i jakoś nie mogę powiedzieć, że na którymś paliwie auto lepiej czy gorzej jechało :roll:

Do Forka leję 95 i LPG, oczywiście na dużych sieciowych stacjach, ale różnych i nigdy nie zauważyłem jakieś większej zmiany. Nawet jak jechałem przez Rzeszę i tankowałem na ichniejszych stacjach, to miałem nadzieję, że poczuję efekt tego sławnego wudabar niemieckiego paliwa, które to ponoć jest o tyle lepsze od naszego... I nic :roll: Spalanie to samo, przyspieszenie mi tyłka nie urwało, więc stwierdziłem, że może z tym naszym polskim LPG nie jest tak źle :wink:

 

W WRX'a leję 98, dlatego bo tak stoi na klapce. Co prawda test na 95 z BP pokazał, że tragedii ze spalaniem stukowym nie ma, ale jednak jakieś tam korekty wyskakiwały.

 

Co do Neste to przez jakiś czas głównie tam tankowałem diesla i po 60kkm panowie w serwisie stwierdzili, że EGR się wysypał "przez marnej jakości paliwo". Może to było to, może nie... nie wiem i raczej nigdy się nie dowiem 8)

 

 

 

 

EDIT: poprawiłem tę czekoladę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...