Skocz do zawartości

PB95, 98 czy 100? Czyli czym zalewacie turboloty?


bzyq

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Bednarcm napisał:

 

No nie :) W ubiegłym roku:

ON - import na poziomie 34%

NoPB - 9%

 

I znowu muszę przyznać rację  :) Nie wiedziałem, że poziom importu jest aż tak duży. Inne źródło mówi, że w 2017 było to 11% noPB, 33% ON i aż 85% LPG. Głównym dostawcą - niezmiennie Rosja i Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rydzada napisał:

Teraz ciekawostka: od ponad miesiąca wszystkie stacje Orlenu w obrębie i okolicach Pomorza Gdańskiego, za wyjątkiem dosłownie kilku stacyjek franczyzowych, ma paliwo z ....Lotosu :)

Od lat, żadna nowość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od co najmniej 5 lat to dopiero pierwszy raz, do tego na praktycznie wszystkich stacjach Orlenu na Pomorzu. Wcześniej podobna akcja, ale na duzo mniejszą skalę i na krócej, była rok temu. 

I poprzednio dotyczyło to tylko ON i 95, a teraz idą wszystkie paliwa, i Efecty, i Vervy :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rydzada napisał:

I znowu muszę przyznać rację  :) Nie wiedziałem, że poziom importu jest aż tak duży. Inne źródło mówi, że w 2017 było to 11% noPB, 33% ON i aż 85% LPG. Głównym dostawcą - niezmiennie Rosja i Niemcy.

 

Też nie sądziłem, że aż tyle tego jest :) Myślałem bardziej o jakichś lokalnych firmach importujących, których jest trochę na zachodzie kraju. Żona hurtowo sprzedaje paliwo i co nieco czasem powie o rynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osoba znająca temat powiedziała, że większość stacji bierze paliwo z Orlenu czy Lotosu, to nie znaczy że na tych stacjach jest to samo paliwo. W Orlenie są linie i na każdej linii inne dodatki zgodnie w wymogami tego kto je zamawia. Czyli dwie cysterny które opuszczają rafinerie w Płocku do różnych markowych stacji paliw, mają trochę inne paliwo.

Edytowane przez Licho
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Każdy koncern ma swoje dodatki. Inny do noPB, inny do ON. Robi je kilka firm, głównie BASF. Chemicznie to jest praktycznie to samo dla każdego koncernu. Różnią się troszkę składem mieszaniny środków pomocniczych i myjących oraz stężeniem w gotowym paliwie. Oczywiście inna chemia idzie do beny, inna do ON. W Polsce dodatki do paliw bazowych stosują: Orlen, Lotos (dynamic), BP, Shell, Circle, Total. To i tak jest pic na wodę. Żadne testy nie potwierdziły w praktyce lepszych właściwości paliw "premium". Ale marketingowo dobrze to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jamesbondzio napisał:

ktoś wie czy nadal VPowerRacing (100) trafia do polski jako gotowy product z Niemiec?

 

Wg mojej wiedzy na ten moment - TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Orientujecie się na których stacjach benzynowych w Niemczech i Austrii można zatankować PB 98 ?? Wybieram się do Austrii i zastanawiam się czy przypadkiem u naszych sąsiadów nie jest tak jak w Polsce że nie na każdej stacji dostanę PB98 ??  A tak na marginesie jakie oznaczenie wg nowej nomenklatury ma PB98 - E... ??

 

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gpson napisał:

Orientujecie się na których stacjach benzynowych w Niemczech i Austrii można zatankować PB 98 ?? Wybieram się do Austrii i zastanawiam się czy przypadkiem u naszych sąsiadów nie jest tak jak w Polsce że nie na każdej stacji dostanę PB98 ??  A tak na marginesie jakie oznaczenie wg nowej nomenklatury ma PB98 - E... ??

 

Z góry dzięki za odp.

W Niemczech na stacjach prawie wszędzie, może nawet wszędzie, jest dostępna 98. Oznaczenie to Benzin "Super Plus". 95 to "Benzin Super" lub po prostu "Eurosuper". Praktycznie wszędzie jest też 91 czyli Benzin "Normal". V-power racing ma tak jak u nas 100 oktanów. W Austrii nie wiem, ale pewnie podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam jak jest w Austrii z paliwem bo śmigałem tam dieslem i parę lat temu ale kojarzę, że właśnie tam z pośród państw zachodnich były kłopoty z 98 i tylko na większych stacjach była dostępna co mnie bardzo dziwiło. Na pewno ktoś lepiej zorientowany da znać ale może nie być tak łatwo jak się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii nie powinno być problemu. Przynajmniej ja, jadąc tamtędy ze trzydzieści razy, trafiałem na 98. Z praktyki, gorzej trafiłem u Niemca. Zwykłą 91 facet reklamował jako 98. Mało co, a bym nie dociągnął do następnej stacji. Kompletne z.....e, brak opisów na dystrybutorach, mała stacyjka i przekręciarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2019 o 16:57, rydzada napisał:

W Niemczech na stacjach prawie wszędzie, może nawet wszędzie, jest dostępna 98. Oznaczenie to Benzin "Super Plus". 95 to "Benzin Super" lub po prostu "Eurosuper". Praktycznie wszędzie jest też 91 czyli Benzin "Normal". V-power racing ma tak jak u nas 100 oktanów. W Austrii nie wiem, ale pewnie podobnie. 

Chyba dawno nie byles w Niemczech czy Austrii. Od 2011roku nie ma tu juz benzyny 91 czyli "Normal".

W Niemczech benzyna 98, czyli Super Plus jest drozsza o jakies 8-10 Ct od Super. Natomiast na Schell`ú nie ma Super Plus, jest za to V-Power Racing 100 oktan drozsza od Super o jakies 20 Ct na litrze.

Edytowane przez Legacy96
Dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Legacy96 napisał:

Chyba dawno nie byles w Niemczech czy Austrii. Od 2011roku nie ma tu juz benzyny 91 czyli "Normal".

W takim razie przepraszam za drobną dezinformację. Człowiek się uczy całe życie. W Niemczech jestem min. raz do roku począwszy od 1983. Ostatnio pół roku temu. Zawsze była 91. Sam nawet taką tankowałem do Vitary. Nie wiedziałem, że ją wycofali. Nie zwróciłem na to uwagi. Żeby coś niegłupiego dodać, napiszę tylko jeszcze, że najbardziej chyba popularna sieć, czyli Aral ma benzynę "102", ale nie pamiętam o ile jest droższa. Kolejny plus to lpg na ogromnej liczbie stacji w Niemczech. Jeszcze parę lat temu trzeba było szukać. Teraz ten problem zniknął praktycznie całkowicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w Niemczech bawiły mnie te ceny za litr podawane z dokładnością do tysięcznej części marki/euro. Oczywiście ta tysięczna to zawsze "9" małym druczkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzień dobry, od kilku miesięcy mam WRX-a (265 KM) i cały czas jeżdżę na benzynie Pb95. Czy ktoś z forumowiczów jeździł zarówno na Pb95 jak i na Pb98 i ma jakieś spostrzeżenia? Warto jeździć na tej drugiej? Czy parametry samochodu, a zwłaszcza przyspieszenie, jest odczuwalnie lepsze? Czy zmienia się nieco brzmienie silnika? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam, Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dodatkowe 3 oktany urywają od 0,5 do 0,8 sekundy podczas sprintu do setki. Znacząco poprawiają również elastyczność na biegach nieparzystych (1,3 i 5). Co do dźwięku to na biegu jałowym pojawia się ledwie słyszalna nutka basu z przeboju Abby "Money, money, money", a przy odcięciu pojawia się lekki zaśpiew znany z silników V12. 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie ECU sam powinien się dostosować do 98, pytanie jeszcze czy to eu czy us, bo tam to chyba nawet 95 nie ma, wiec, już korekty na 98 sam moze nie ogarnac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, muszę po prostu spróbować na Pb98. Samochód był kupiony jako nowy u Freya w Krakowie (jestem drugim właścicielem), więc jest to wersja EU i nic nie było w nim "poprawiane" po fabryce. Z tego co wiem ECU daję w nim radę do około 101.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Panbenonium napisał:

Panie, to sie liczy w dół raczej, a nie w górę. 95 to absolutne minimum, tak samo pojedzie na 98, 99 i 100 okt. Ale jak jest wystrojony na 98 okt to na 95 może być cyrk.

Nieporozumienie. Wiem, że może jeździć na 95 do ponad 100 bez żadnej szkody dla silnika (95 jest nawet zalecana w instrukcji). Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, czy po wlaniu 98 da się zauważyć jakąkolwiek różnicę na plus, głównie przy przyspieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...