Jump to content

Szarpanie po dodaniu gazu


ErichRX

Recommended Posts

Witam jeżdże imprezą 1.8 z 94 roku od miesiąca jak go kupiłem samochód troche nie równo chodził i na zimnym silniku troch nie równo przyspieszał. Od jakiegoś czasu sytuacja się pogorszył autem teraz szarpie przy każdym dodawaniu gazu szczególnie przy niskich obrotach tak jakby z opóżnieniem reaguje na pedał gazu tak pozatym jeżdzi normalnie , kable świece fitry wszystko nowe . W jaki sposub sprawdza się błędy w takich starszych subarach nie posidam kontrolki check engin , wtyczki czarne i zielone są ale po spięciu nic nie mruga , w jaki sposub mam teraz zdiegnozować czy to przepływomierz czy coś innego proszę o pomoc dzięki, aha przy próbach naprawienie odpinałem różne wtyczki na zapalonym silniku

 

-- 14 lip 2011, o 20:44 --

 

A jeszcze jest taki myk że przy powolnym dodawaniu gazu od 1000 obr/min jak dochdzi do 1800 obr to silnik zaczyna pływać i obrotomierz skacze od 1300 do 1800 obr/min , dodaje troszke więcej gazu idzie znów normalnie

Link to comment
Share on other sites

Witaj ja miałem podobny przypadek u mnie to był blow off.I też szarpało przy dodawaniu gazu i obroty falowały.Pozbyłem sie chwasta i jest ok.

 

-- Cz lip 14, 2011 9:54 pm --

 

a sprawdzałeś przepływke :?:

Link to comment
Share on other sites

nie posidam kontrolki check engin

 

Posiadasz, tylko musisz żaróweczkę wsadzić na miejsce.

Napewno! ta moja impreza to prawdziwy topur nie ma abs podusze nic jak przekręcam stacyjke ty tylko ładowanie i olej świeci jak się czyści przepływke?

Link to comment
Share on other sites

Kup preparat specjalny bynajmniej ja takiego używałem wszystkie syfy puszczaja.

 

-- Cz lip 14, 2011 11:27 pm --

 

Kup preparat specjalny bynajmniej ja takiego używałem wszystkie syfy puszczaja.

Link to comment
Share on other sites

Witaj ja miałem podobny przypadek u mnie to był blow off.

W przypadku 1.8 N/A ta przyczyna raczej odpada ;)

 

ErichRX, na dzień dobry wymień sobie wszystkie spalone (albo odłączone przez poprzedniego właściciela...) żarówki w zegarach. Pewnie kilka z nich będzie się cały czas paliło - będziesz wiedział, gdzie szukać problemów i błędy też da radę wymrugać.

Link to comment
Share on other sites

oki na razie dzięki jutro zminiam żarówe jak takowa będzie i zobacze nara

 

-- 18 lip 2011, o 19:27 --

 

Witam MZY miał racje nie miałem założonej żarówki pod napisem check engin. Założyłem i wydukała mi następujące błędy 23,24 i 31 ciekawostką jest to że po zapaleniu auta check świeci jednostajnie po lekkiej przegazuwce na chwile gaśnie i po zejściu na wolne obroty znów się zapala , o co kaman???

Link to comment
Share on other sites

po szybkim resecie bez zapalania silnika został tylko błąd 31 czyli coś z przepustnicą zobaczymy jutro jak troche pojeżdże aha a ten czujnik położenia przepustnicy się jakoś ustawia?

Link to comment
Share on other sites

ErichRX, widac stara miłosc nie rdzewieje. Dobrze, ze zaś mosz Subara :!: :wink:

 

To je jednak auto anie jakiś wynalazek trzymie się to kupy pomimo że to je 94 rok

 

-- 19 lip 2011, o 20:53 --

 

Dziękuje wszystkim bardzo za uwagę głównym prowoderem zachowania mojego auto okazał się być czujnik położenia przepustnicy na razie ustawiłem go na oko i auto zmieniło się niedopoznania jedzie płynnie i równomiernie reaguje na pedał przyspieszenia i co najważniejsze nie świeci check , w życiu bym nie podejrzewał że taki gówniany czujnik może tyle zamieszać a poprzedni właściciel też się nieźle nakombinował bo pozmieniał kable świce a na koniec wyciągnął żarówke od podświetlenia check engin aby przy sprzedaży nie było błędu a tu pyk dwie śrubeczki i autko chodzi jak przecinak pozdrawiam pa

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...