Skocz do zawartości

Złote felgi


domestos666

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tak się patrzę na koła N-grupowych szuwarków i są one jakieś takie inne niż cywilne - w sensie opony sa bardzie prostokątne jak się na nie od czoła patrzy, cywilne są takie wyoblone, natomiast te sportowe to jak z formy prostokątnej wyjęte

 

Wyczynowe opony mają być jak najlżejsze więc nie mają wzmocnionych brzegow do najeżdżania na krawężniki itp. Pozatym mają przede wsyztskim tryzmać stałą powierzchnię styku.

 

Az ... Co Ty opowiadasz ... Jak wyczynowe opony nie maja wzmacnianych brzegow? Wlasnie maja i to wiele bardziej niz seryjna opona i do tego sa o wiele ciezsze, dzwigales kiedys szutrowke? wazy ze 3 x tyle co seryjna opona, nie wiem, wszystkie opony wyczynowe z ktorymi mialem stycznosc (a jezdzilem na Michelinach, Pirelli i Matadorach) byla:

a) zdecydowanie ciezsza od seryjnej

B) miala wzmacniane brzegi (zeby jej nie rozciac na kraweznikach, cieciach itp)

c) miala ksztalt |_| a to akurat typowe dla wyczynowej opony i tu sie z Toba zgodze ze powierzchnia styku, ale tez taka by przy wzmocnionym brzegu sie nie podwijala na zakretach (jak zawijaja sie opony seryjne)

d) ma zupelnie inna wysokosc niz seryjna opona (w serii by zapobiec podwijaniu opon w zakretach stosujemy wieksze kola i nizszy progil opon) w wyczynie nie idziemy w wieksze rozmary (bo po pierwsze homologacha a po drugie lepsza amortyzacha a mniejsze podwijanie dzieki wzmocnionym brzegom)

 

Tyle :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak wyczynowe opony nie maja wzmacnianych brzegow?

 

Mają mocniejszą konstrukcję a nie gumę na brzegach. Zobacz ile cywilna opona ma tej zbędnej gumy z boku, wyczynowa tego nie ma.

 

Swoja drogą to wzmacnianie to złożona sprawa o ile wiem to np. wyczynowe opony niemają metalowych kordów bo ich trwałość jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyczynowe opony nie maja wzmacnianych brzegow?

 

Mają mocniejszą konstrukcję a nie gumę na brzegach. Zobacz ile cywilna opona ma tej zbędnej gumy z boku, wyczynowa tego nie ma.

 

Swoja drogą to wzmacnianie to złożona sprawa o ile wiem to np. wyczynowe opony niemają metalowych kordów bo ich trwałość jest zbędna.

 

Nie no jasne nadmiaru gumy nie maja, to fakt, zadnych dodatkowych rancikow itp.

 

Mi sie wydawalo ze druty ;) Ale moge sie ylic, raz tylko kilka km jechalam na kapciu (i w stzrepach opony byla masa drutow) ale czy to stricte takie same druty jak w seryjnej to nie wiem, wiem tylko tyle ze sporo tego bylo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne nadmiaru gumy nie maja, to fakt, zadnych dodatkowych rancikow itp.

 

I o to mi chodziło. Sama konstrucja opony wycznowej się bardzo różni, także geometrią.

 

 

Mi sie wydawalo ze druty Ale moge sie ylic, raz tylko kilka km jechalam na kapciu (i w stzrepach opony byla masa drutow) ale czy to stricte takie same druty jak w seryjnej to nie wiem, wiem tylko tyle ze sporo tego bylo

 

Z tego co wiem to przynajmenij większośc wyczynowych opon (oczywiśice może nie wszystkie) używa głównie nylonowych kordów ze wzgledu na redukcję masy, ale jak mówię mogę się mylić.

 

 

Co do masy szutrówki - bieżnik jest ciężki i ma ona dużo więcej gumy niż zwykła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to mi chodziło. Sama konstrucja opony wycznowej się bardzo różni, także geometrią.

Jak rozumiem, nie dość, ze takie opony kupę kasy kosztują, to jazda w nich wcale nie jest wygodniejsza niż na cywilnych, auto więcej spala i na dodatek nie wolno ich używać na drogach publicznych? Trwałość też pewnie żadna w stosunku do klasycznej gumy? Ale kurde, cholernie mi się takie |_| kółka podobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, no może na niektórych fotach wychodzi ten kolor dość ciemno ale żeby aż tak. :lol:

na avatarze to jednak bardziej na czarny wyglada :wink: .

 

a co do felg, to wg mnie taki kolor jak w zalaczniku bylby calkiem si.

 

i w ogole moze pomysl o podobnej stylizacji swojego :mrgreen::mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre' date=' no może na niektórych fotach wychodzi ten kolor dość ciemno ale żeby aż tak. :lol:[/quote']

na avatarze to jednak bardziej na czarny wyglada :wink: .

Oki to dla jasności dodaje fotke do podpisu na której lewpiej widać kolor.

a co do felg, to wg mnie taki kolor jak w zalaczniku bylby calkiem si.

 

i w ogole moze pomysl o podobnej stylizacji swojego :mrgreen::mrgreen: :wink:

No jż wysyłam zamówienie do Marudy żeby mi takie naklejeczki stworzył. :wink:

Najlepsze jest to, że byłem cały czas przeciwnikiem wszelakich naklejek a ostatnio myślałem żeby na boczki spojlera coś nakleić, chociaż na próbe. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że byłem cały czas przeciwnikiem wszelakich naklejek a ostatnio myślałem żeby na boczki spojlera coś nakleić, chociaż na próbe. :roll:

a ja wlasnie ostatnio dostalem propozycje wykonania takiego typowego kompletu naklejek na auto... :roll:

 

a wracajac do twoich felg, to jak dla mnie nawet zlote nie sa zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaRy, ja na Twoim miejscu wybrał bym jednak coś białego, IMO białe felgi bardzo pasują do SI, tym bardziej granatowej :)

 

c7e513399om.th.jpg

 

Wprawdzie nie jest to granatowe GT, a niebieskie STI, ale wygląda ślicznie :D

 

A poniżej wg mnie jedne z najładniejszych felg:

 

speedline.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jż wysyłam zamówienie do Marudy żeby mi takie naklejeczki stworzył. :wink:

Najlepsze jest to, że byłem cały czas przeciwnikiem wszelakich naklejek a ostatnio myślałem żeby na boczki spojlera coś nakleić, chociaż na próbe. :roll:

Proponuję "na próbę" naklejeczkę forumową... :mrgreen: 8)

 

M.

 

Co do felg: Srebrne. Zdecydowanie srebrne - białe są za jasne do granatowego, złote zbyt "kolorowe".

Może jakiś jasny grafit by pasował, albo takie podbarwione lekko pod kolor karoseri?? Hmm...

 

I jeszcze co do kształtu: te co "masz do regeneracji" wyglądają na "optycznie niewyważone" - dużo materiału w środku (za dużo w stosunku do grubości szprych), a dalej to te szprychy przy obręczy jakieś takie mikre i cieniaste.

Te fele co je teraz masz na kołach (przynajmniej na zdjęciu) wyglądają o wiele lepiej.

 

(IMHO, oczywiście - ale ja w końcu twoim gietekiem nie jeżdżę, więc nie musisz się moimi gustami sugerować... ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rajdowe slicki pirelli maja kord stalowy ;)

udlao mi sie sprawdzic organoleptycznie w poznianiu rok temu. proponuje rzucic okiem na moj avatar... widac druty ;)

szutrowki na pewno tez. ;)

intermediaty nie jestem pewien... (ale nalezalo by zakladac ze tez..) na pewno mozna by to sprawdzic na stronie pirelli?

maja bardzo twarde barki opony i tylko w ograniczonym zakresie maja mieksza scianke - tzn na jakims, 1,5 cm z tych powiedzmy 8 cm wysokosci...

krawezniki im mniej straszne.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie.

Maruda bardzo pełna i wyczerpująca wypowiedź.

Jak już kiedyś pisałem pyta się innych żeby potwierdzić swoje przypuszczenia.

 

Zdecydowałem, że siknę je na srebrno lub jego odcień, żeby łatwiej było je pchnąć.

Tymczsem chcę zobaczyć jak się będą prezentowały na aucie.

Zrobię fotki (znaczy potas zrobi ;)) porównawcze 17 i 16 wtedy znów poprosze was o zdanie.

No i mam ładny nowy komplet letnich opon 17 kóre zajeżdże jeszcze na tych felgach a później się zobaczy.

 

Bary, fajniutka ta twoja Impreza

Dzięki, to jak wygląda na zdjęciach to zasługa zdolności fotograficznej potasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...