Skocz do zawartości

Beijing, ChRL


QbaqBA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Bede tam ok 3 tygodni na przelomie sierpnia i wrzesnia.

Zapewne troche osob stad juz tam bylo, dlatego goraca prosba o polecenie jakichs ciekawych miejsc (poza "szlagierami") w samym Pekinie, jak i w niedalekiej okolicy.

Niedaleka okolica = weekendowy wypad, bo w tygodniu niestety nie bede mial czasu.

 

ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Bede tam ok 3 tygodni na przelomie sierpnia i wrzesnia.

Zapewne troche osob stad juz tam bylo, dlatego goraca prosba o polecenie jakichs ciekawych miejsc (poza "szlagierami") w samym Pekinie, jak i w niedalekiej okolicy.

Niedaleka okolica = weekendowy wypad, bo w tygodniu niestety nie bede mial czasu.

 

ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie?

Mur chiński :D

 

-- 12 lip 2011, o 14:28 --

 

A tak na serio, to pewnie to, co zwykle: Świątynia Nieba, Grobowce Mingów, Pałac Letni, Zakazane Miasto, Yonghegong.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio, to pewnie to, co zwykle: Świątynia Nieba, Grobowce Mingów, Pałac Letni, Zakazane Miasto, Yonghegong.

 

to jasne, ale moze ktos troche bardziej "zaglebial" sie w miasto i odkryl jakies warte zobaczenia miejsca nieopisane na pierwszych stronach przewodnikow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tzw. "must visit" miejsca So What! chyba wymienił i żeby to zobaczyć to Ci te weekendy raczej nie wystarczą :roll:

Jeżeli dla Ciebie mało to mogę polecić liczne bazary z "markowymi" artykułami jak "szwajcarskie" zegarki i "włoska" odzież prosto z Chin za parę dolarów :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tzw. "must visit" miejsca So What! chyba wymienił i żeby to zobaczyć to Ci te weekendy raczej nie wystarczą :roll:

 

czasu na zwiedzanie bede mial bardzo duzo w ciagu tygodnia, takze to nie problem. dlatego wlasnie pytam o ciekawe miejsca poza "must see". weekendami jestem ograniczony tylko w wypadach poza miasto.

 

Jeżeli dla Ciebie mało to mogę polecić liczne bazary z "markowymi" artykułami jak "szwajcarskie" zegarki i "włoska" odzież prosto z Chin za parę dolarów :wink: :mrgreen:

 

znane mi kwestie :) bylem juz wczesniej w Chinach, natomiast slyszalem ze w Pekinie ten rodzaj atrakcji zyskuje nowa jakosc :)

 

szczur75, dzieki! jutro przeczytam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeśli jeszcze nie za późno

 

Chiny / Pekin - jak zakupy to polecam SILK MARKET.. ;-)))

Jeśli nie pojedziesz do Syczuanu i chcesz zobaczyć PANDY to BEIJING ZOO

oprócz summer palace ciekawe jest tez OLD SUMMER PALACE i RUINS

 

Szybkie pociągi PEKIN-SZANGHAJ już niestety nie jeżdżą tak jak miedzy 1-23 lipca

uchwalono zakaz rozwijać powyżej 250km/h wskutek wypadku ale mi się udał jechałem 310km/h ( PEKIN-SZANGHAI - 1480 km w 5 godzin) ;-)))

 

ogólnie na jedzenie w Pekinie polecam Ghost Street (Dongzhimen Inner St) jedno z niewielu miejsc gdzie jedzenie mi smakowało - niedaleko Lama Temple (LAMA TEMPLE fajna warta obejrzenia)

lub słynna Kaczka po pekińsku na Qianmen St - tylko ceny mało chińskie a i tak jesz na papierowych talerzach. ( porcja 120 RMB)

ogólnie streetfood w Chinach cuchnie i jest niesmaczny (daleko mu do Thai czy Vietnamu)

jesli chcesz sie napatrzeć na scorpiony z grilla i inne robactwo to poprzeczna w lewo od Wangfujing St ( na tyłach hotelu BEIJING)

fajna ulica turystyczno-barowa to S Luogu Alley (tzw bar street)

 

warto poszwędać się po hutongach ale tych prawdziwych a nie polecanych przez przewodniki, bedziesz sie czuł jak intruz i zobaczysz "piekne przyjazne" państwo komunistyczne

 

jesli chodzi o Wielki Mur

SIMATAI - zamkniete do odwołania

BADALING - polecam pociągiem na własną reke z North Train Station - pociągi seri S2xx co ok. półgodziny koszt 6RMB + bilet wstępu za 45 RMB

( grupy zorganizowane płaca jakies 200RMB za wycieczke i zatrzymują się na zakupy jak to wycieczki grupowe)

pełny rozkład pociągów ( w linku pociągi na Wielki Mur BADALING

http://www.travelchinaguide.com/china-t ... =&depDate=

opis podróży tutaj

http://www.seat61.com/China.htm#Great%2 ... of%20China

 

ogólnie jeśli zamierzasz jeździć pociągami polecam powyższe serwisy

 

Byłem w Chinach 3 tygodnie w Lipcu 2011 i jestem mocno rozczarowany, oraz zmęczony koszmarem komunikacyjnym

jeśli jakoś więcej pytań/szczegółów jestem dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam w zeszłym roku na 8-9 dni. Moim zdaniem można:

- poza Silk Marketem (który jest męczący - targowanie za każdym razem trzeba rozpocząć od 1/10 lub czasami 1/100 ceny wyjściowej) jest kilka innych marketów odzieżowych, które mają ten sam towar (np.: obok stacji metra Fuchengmen jest jeden i kolejny dużo większy dwa lub trzy przystanki tutaj trasa - patrz na zdjęcia satelitarne bo mapa się chyba rozjechała ze zdjęciami

- wielki mur warto obejrzeć w Jinshanling jeśli dobrze pamiętam, 3h dojazdu, 3h chodzenia i 3h powrotu, ale warto, brak turystów, mijało się pojedyncze osoby (my chyba korzystaliśmy z takiego przejazdu http://www.backpackingchina.com/detail.aspx?id=6), mur jest tam do obejrzenia w każdym stanie (odrestaurowany, zniszczony, lub zachowany w dobrym stanie), idzie się w kierunku Simatai, schodzi się kilka wież przed fragmentem, który jest zamknięty

- wpaść w okolice parku Olimpijskiego

- jak już jest się w okolicach parku można przejść się do Muzeum Techniki jeśli dobrze pamiętam (o ile ktoś lubi takie klimaty), jest w miarę nowoczesne ale trochę już zniszczone przez zwiedzających i otwarte do 16 lub 17

- w okolicach Panjiayuan jest targ staroci

- tutaj jest Sony Explora Science, ale to podobno bardziej dla dzieci, z drugiej stronie w każdym mężczyźnie jest mały chłopiec :mrgreen:

- przed stadionem link są 'najlepsze kluby' w Pekinie, trzeba przyznać że park maszyn jest niezły (Maybach z szoferem, Ferrarki, Porsche, Merce AMG itd), ale muza w środku cienka (zmiksowane letnie hity), piwo chyba było droższe niż w Polsce, wjazd 50 rmb, w drodze powrotnej mieliśmy problem z taksówkarzami bo dwóch nie wiedziało gdzie jest nasz hotel (wręczyliśmy mu wizytówkę z hotelu, który był raczej w centrum niż na zadupiu)

- z żoną przeszliśmy się do Hutongów na kurs gotowania, można wtedy bezpośrednio wejść do mieszkania w Hutongu, co do kursu to był ok o ile ktoś lubi gotować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzieki Panowie za info!

 

nie za pozno, lece w srode.

 

co prawda juz ponoc mam zaplanowany caly pobyt tam ( :wink: ), ale wszystkie rady cenne :!:

 

-- 31 sie 2011, o 17:44 --

 

podbije, bo moze ktos kojarzy sensowny (finansowo + "odleglosciowo" od ciekawych miejsc) hotel w Shanghaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy z żoną w 3 gwiazdkowym Asset Hotel, płaciliśmy 430 RMB za pokój dwuosobowy. Jest to Chiński hotel, ale przypadł nam do gustu. Jest czysto, śniadanie było tanie (15 RMB) i całkiem smaczne (mieszane english breakfeast z chińskim). Internet był w każdym pokoju, ale z kabla jeśli dobrze pamiętam. Do metra (skrzyżowanie dwóch linii) było jakieś 5-7 min. My zdecydowaliśmy się na tą lokalizację ze względu na bliskość do Expo, ale metrem wszędzie da się szybko dojechać. Link do lokalizacji:

http://wikimapia.org/#lat=31.1910752&lon=121.4432895&z=17&l=0&m=b

do strony hotelu:

http://www.asset-hotel.com/.

metro jest tutaj:

http://wikimapia.org/#lat=31.1921903&lon=121.4485466&z=17&l=0&m=b

a tutaj jest fajny 'bar' z gościem, który robi takie mini szaszłyki za 1-2 RMB, jak się kupi 10 to można się nieźle najeść:

http://wikimapia.org/#lat=31.1939157&lon=121.4430535&z=17&l=0&m=b

Możesz jeszcze poszukać hoteli przez Tripadvisora, my tak robiliśmy, ale warto przeczytać wyrywkowo kilka opinii, a nie tylko bazować na ocenie hotelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki! :)

hotel juz mamy

nie ten ktory podales, ale podobna lokalizacja.

super by natomiast bylo jakbys podal lokalizacje tego baru, tylko inaczej niz przez wikimape, bo tutaj niestety jest zablokowana :|

 

-- 1 wrz 2011, o 16:50 --

 

+ bede wdzieczny za informacje co najbardziej warto w tym miescie zobaczyc majac ograniczony czas (tj sobota od ok 15.00 do pon ok 14.00, bo o 16 mamy pociag) i studencki budzet :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj google maps:

http://mapy.google.pl/maps?q=shanghai&hl=pl&ll=31.191759,121.447366&spn=0.006268,0.011362&sll=52.025459,19.204102&sspn=9.239123,23.269043&vpsrc=6&z=17

Podaje namiary geo 31.1939157 i 121.4430535 :D to jest taki 'streetfood' grill, skrzyżowanie Wanping South i Xietu.

Można:

- przejść się na 'stare miasto', jest tam świątynia Boga Miasta (City of God Temple) i Ogród Yuyuan (pół dnia lub więcej)

- wycieczka statkiem po rzece (trwa +-1h, nie pamiętam dokładnie ile), start niedaleko Pearl Tower, Pudong

- przejść się po Pudongu i wjechać na Jin Mao Tower (88 RMB, taras widokowy na 320 m) lub Shanghai World Financial Center (120-150 RMB, taras widokowy na 420 do 470 M), byliśmy na tym pierwszym i robiło niezłe wrażenie (zabiera to tak z 2h-2.5h z dojazdem itd), nawet jak jest parno/pochmurno to z góry jest niezły widok

- wieczorem można pójść na Bund (albo Bundem, nie wiem jak się odmienia :mrgreen: ), Nanjing (żeby zobaczyć dużo ludzi w jednym miejscu ;-)) i do Francuskiej Koncesji

- przejechać się na teren Expo 2010, bo po zakończeniu miały być jeszcze otwarte niektóre pawilony, nawet z zewnątrz robią duże wrażenie (warto się dowiedzieć wcześniej czy można tam obecnie coś zwiedzić)

To wszystko powyżej to klasyka, więc pewnie znajdziecie różne info na ten temat. Dużo czasu nie macie więc chyba lepiej odwiedzić standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie zdarzylem sprawdzic Twojego wpisu na czas, niemniej dziekuje bardzo!

 

wszystko to co napisales "checked"

zw kwestii spogladania z gory wybralismy jednak perlowa wieze (350m taras, na 249m sky deck, a na 90m roller-coaster)

z expo zostal tylko pawilon chinski I ROBI NIESAMOWITE WRAZENIE!

 

-- 17 wrz 2011, o 19:31 --

 

oks, kilka fotek dla potomnych

 

DSCF3006.JPG

 

DSCF3051.JPG

 

DSCF3165.JPG

 

DSCF3462.JPG

 

DSCF4574.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec co bardziej

Szanghaj wydaje sie bardziej "zeuropeizowany" i nowoczesniejszy

z tym ze w 3 dni mozna zobaczyc wiekszosc wartych tego rzeczy.

Ja żałowałem ze nie udalo sie zobaczyc zadnej z okolicznych "wenecji".

Niestety czas wzywał spowrotem do Pekinu.

W tym ostatnim spędziłem własciwie 15 dni i jest to zdecydowanie za duzo (jakies 2,5 raza) jesli w gre wchodzi tylko zwiedzanie

 

jak podsumowuje?

troche ciezko mi to idzie, bo w moim odczuciu tego kraju nie da sie skategoryzowac wg "naszych" standardów, a proba wytlumaczenia tego komus kto tam nie byl zajmuje spoooooooro czasu :)

z kolei mysle ze zarówno Ty, jak i inne osoby ktore tam byly doskonale wiedza o co mi chodzi

 

ja wiem, ze raczej nie moglbym tam żyć

niemniej zdecydowanie polecam każdemu wyprawe do Chin wlasnie po to, zeby zobaczyc jak inaczej tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...