Skocz do zawartości

Trochę nie na temat


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

rozmawiałem z kolegą, twierdzi, że jego Audi A6 1,9 TDI przy 200 km/h pali 8 litrów.

Nie wierzę, może 12-13 l a nie 8.

Forek przy tych prędkościach pali z 20 litrów i to jest prawdziwa wartość.

Wiecie może ile taka A6 może palić przy 200km/h? Wiem, że to nie ta grupa, ale nie chce mi się pytać o to na grupie Audi, bo musiałbym się rejestrować itp, a wiem, że Wy pomożecie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo kiedyś namawiałem kuzyna pracującego w jednym z czasopism motoryzacyjnych na zrobienie testów spalania autostradowego przy 120-130-140km/h itd., ale redakcja tego nie zaakceptowała. Może macie jakieś dane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo kiedyś namawiałem kuzyna pracującego w jednym z czasopism motoryzacyjnych na zrobienie testów spalania autostradowego przy 120-130-140km/h itd., ale redakcja tego nie zaakceptowała. Może macie jakieś dane??

 

Pytasz o Forestera?

Przy 200 km/h na 50 l przejedziesz może 250-300 km. Wskazówka poziomu paliwa zmniejsza się w oczach, jak wskazówka minutowa w zegarku :-) Sprawdzone osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozmawiałem z kolegą, twierdzi, że jego Audi A6 1,9 TDI przy 200 km/h pali 8 litrów.

Nie wierzę, może 12-13 l a nie 8.

Forek przy tych prędkościach pali z 20 litrów i to jest prawdziwa wartość.

Wiecie może ile taka A6 może palić przy 200km/h? Wiem, że to nie ta grupa, ale nie chce mi się pytać o to na grupie Audi, bo musiałbym się rejestrować itp, a wiem, że Wy pomożecie :-)

Te 8l przy stałych 200km/h to bujda. Te 200km/h to przy masie A6 i silniku 1.9TDI (nawet 130 konnym) to max lub prawie max, więc pedał w podłodze.

Realnie takie auto spala wtedy 11-13l/100. Ze 3-4 lata temu lecieliśmy z kolegą na 2 identyczne Focusy 1.8TDCI (115 KM ) autostradą z Poznania do Strykowa - w Poznaniu tankowaliśmy obydwaj do pełna i potem jechaliśmy cały czas z prędkością maksymalną (190-205, zależy czy z górki czy pod :wink: ). Focus ma zbiornik 50l i po 200 km w Strykowie w obydwu wskaźnik pokazywał pół zbiornika, a komputer spalanie średnie rzędu 12,5l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli dane dla różnych aut. Np. najekonomiczniejszy samochód przy prędkości 150km/h itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura totalna, audi A6 1.9tdi przy 200km/h pali jakieś 15-17litrów, może o średnie spalanie mu chodziło, zrobił trase 400km i kilka razy po parę minut jechał 200km/h i średnie wyszło mu 8 to jest jak najbardziej możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez podejrzewam, ze owy kolega mogl popatrzec na srednie spalanie. Przy takich predkosciach opory powietrza sa na tyle duze, ze na dzien dzisiejszy nie ma opracowanej technologii, ktora pozwolilaby seryjnemu samochodowi palic tak malo ;-)

 

Ja tez jak jechalem na Plejady 750km, z czego praktycznie polowa "ful trotil", a druga polowa 140, to srednie spalanie mi wyszlo 10,4 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupelnie nie na temat ale mam chwile to napisze;)

 

moje dosc (co prawda ubogie ale m.in. z 1,9VW) doswiadczenia z dieslami sa takie ze to owszem prawie perpetum mobile ;) w jezdzie autostradowej ale z predkosciami nazwijmy to ustawowymi w wiekszosci Europy

 

natomiast deptany do podlogi (a 200km/h w a6 z tym silnikiem to albo but w podlodze albo wrecz fantazja wlasciciela) zaczyna palic duzo duzo wiecej. Fizyka jest bezlitosna choc byc moze troche korzystniej sie wtedy zachowuja wieksze silniki, ktore przy tych samych predkosciach nie pracuja jeszcze u szczytu swoich mozliwosci.

tak czy inaczej mi passat z tym samym silnikiem spalal 10-11 w przelotach przez Niemcy (z pedalem dosc blisko podlogi, predkosci powiedzmy rzedu 180)

 

pyzdra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś namawiałem kuzyna pracującego w jednym z czasopism motoryzacyjnych na zrobienie testów spalania autostradowego przy 120-130-140km/h itd., ale redakcja tego nie zaakceptowała. Może macie jakieś dane??

niedawno widziałem taki właśnie test dla kilku różnych samochodów w jednym z popularnych czasopism motoryzacyjnych (wykresy zmierzonego spalania przy prędkości wzrastającej co 20 km/h)

nie mam tego artykułu w tej chwili pod ręką, jak znajdę to podlinkuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny!

znalazłem:

tygodnik MOTOR nr 16/2011 18-04-2011 strony 30-33

niestety nie mają wersji elektronicznej

 

artykuł zawiera wykresy spalania dla 10 różnych samochodów (5 dyzli i 5 w benzynie) testowanych w rzeczywistych warunkach na polskich drogach z prędkościami 90-140 km/h (co 10 km/h)

 

można tutaj wklejać skany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzdyl napisał(a):

można tutaj wklejać skany?

 

Można, zrób jpg'i i wrzuć pojedynczo.

 

wiem, że "da się", ale czy "wolno to robić"? :wink:

 

jutro spróbuję to przygotować, na razie wrzucam linki do znalezionych aukcji na to czasopismo:

http://www.swistak.pl/a16799853,MOTOR-NR-16-3017-2011-18-04-2011-NOWY-OKAZJA-.html

http://allegro.pl/motor-nr-16-3017-2011-18-04-2011-nowy-okazja-i1616914218.html

 

-- Pn lip 18, 2011 8:28 pm --

 

zgodnie z obietnicą zapodaję skany artykułu ""ile kosztuje szybsza jazda?"

 

motorscan1a.jpg

motorscan2a.jpg

motorscan3a.jpg

motorscan4a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...