Skocz do zawartości

Skrzynia Wrx-02 Us..


G.Kossakowski

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz sprowadzac te czesci ze stanow? Jesli tak to moge Ci podac dwa adresy gdzie mozesz pytac. Z tego co wyczytalem na forum, komplet zebatek mozna juz dostac za okolo 800-900$. Kup od razu od MY04+ bo one maja pierwsze trzy biegi o takiej szerokosci jak zebatki RA.

Abt, nie wiem czy beda od reki takie przelozenia jak u Ciebie, bo w stanach nie bylo GT '99. Byl RS ale jego skrzynia nie jest za mocna. Mozna zamawiac robione zebatki, ale to sa juz duze pieniadze. Wtedy mozna sie zastanawiac nad 6 biegowa skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abt, nie wiem czy beda od reki takie przelozenia jak u Ciebie, bo w stanach nie bylo GT '99. Byl RS ale jego skrzynia nie jest za mocna. Mozna zamawiac robione zebatki, ale to sa juz duze pieniadze. Wtedy mozna sie zastanawiac nad 6 biegowa skrzynia.

wiem, ze nie bylo gt'ka. pytam z ciekawosci (nie jezdze modelem 99),

bo zastanawiam sie co jest lepszym mechanicznie i rozsadniejszym

z finansowego punktu widzenia rozwiazaniem. umiera nam skrzynia

(np w dodatkowo podkreconym aucie) i teraz pytanie co zrobic.

naprawa na seryjnych gratach moze spowodowac powtorke z rozrywki.

wiec, albo uzywamy lepszych (wytrzymalszych) gratow, albo np zmieniamy

cala skrzynie z mechanizmem wybierania biegow, wal, dyfer (i pewnie jeszcze cos)

na 6 biegowke z sti (tak na marginesie - nie prowadzilem amerykanskiego

(a z tego rynku zapewne latwiej kupic) sti i nie wiem jak sie jezdzi z dluzsza 4 i 5 -

podobna sa inne niz w europejskiej wersji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dluzsza jest 5 i 6.

Z pieciobiegowa skrzynia Subaru jest taki problem ze najslabszym punktem jest obudowa a nie same kolka. Skrzynia jest skrecana z dwuch polowek (dzielona wzdluz) i pod wplywem duzych sil rozchodzi sie na boki, robi sie wiekszy luz miedzy zebatkami i strzelaja. Skrzynia 6 biegowa ma obudowe dzielona wpoprzek i nie ma tego problemu.

Jesli mozesz miec przelozenia takie jak WRX, to najtaniej bedzie jak kupisz komplet zebatek od modelu MY04 w gore (okolo 800$) i poddasz je bombardowaniu kulkami (okolo 150$). Powinno wystarczyc na 350KM, podobno taka skrzynia jest mocniejsza od tej z biegami RA i napewno tansza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem juz kilka razy o tym skrecaniu, ale czy to faktycznie ma jakies znaczenie

przy takich cywilnych :wink: mocach ?? moze co innego przy wyczynie i podnoszeniu

seryjnej mocy x2 czy wiecej. zreszta nie jestem pewnien czy marcin w swoim potworku

na 400m nie ma 5. na pewno nie ma 6, bo byla zbyt ciezka :mrgreen: (ciekawe + 10-15kg?).

szukal kiedys obudowy ze zwyklej 5, nie wiem czy taka ma obecnie, a moze jakas sie

ja usztywnia, hmm ?

 

co do "bombardowania" to jest to zabieg podobny do piaskowania/srutowania, tylko przy

uzyciu innego materialu ? dosc ciekawa technologia swoja droga :roll:

mozesz zalinkowac strone jakiegos producenta/przedstawiciela zebatek (bez walkow synchronizatorow itd?) ?

 

przelozenia skrzyni biegow sti gdzie byly na forum. ktos sie orientuje ile dluzsze sa te 2 biegi ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba,

Skrzynia z RS-a jest taka sama jak w wrx, identyczn czesc po czesci, jest tylko jedno ale - przelozenie w RS to 4.11 a gdzie indziej to 3.90.

 

gears od RA tez mozna dosyc latwo zjechac, jest juz kilka taki przypadkow ze 3 lub 4 bieg sie rozlecial, a moc byla w okolicy 300 whp, przyklad 306 whp:

RA4thgear6-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wszystko jasne mam juz czesci wszystko kupione dziekuje wszysktim za pomoc Koper dal rade :) jutro wkladam skrzynie zobaczymy czy bedzie wszystko dobrze...

 

P.s tryby roznia sie minimalnie od us-spec a euro.. ale nie wnikam juz w to wiem ze jest dobrze :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...