Skocz do zawartości

Leje mi się po przedniej szybie w wewnątrz :-(


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

już drugi raz mi się to przydarzyło. Mianowicie podczas deszczu leje mi się woda dwoma strumyczkami od wewnętrznej strony szyby przedniej. Jeden strumyczek mniej więcej na środku, drugi jakieś 20 cm od prawego słupka. Ale to nie takie proste, otóż leje się już na postoju, czyli nie podmywa wody gdzieś między uszczelkami przy dużych prędkościach. Druga sprawa, właśnie podczas jazdy po kilku minutach przestaje się lać. Wzmaga podczas hamowania i ruszania. Leje się tak mniej więcej jedna kropla co 30 sekund spływająca po szybie, zależy od intensywności deszczu. Samochód ma uszczelki w nienaruszonym stanie, żeby było śmieszniej kiedyś nawet je podociskałem na czarnym silikonie motoryzacyjnym. Nie ma prawa w normalny sposób się tam woda dostawać. Zatem czy tak gdzieś nad przednią szybą nie ma jakiś kanalików, np. od odprowadzania wody z szyberdachu? Czy coś ten deseń? Może coś tam rdza przeżarła i jest jakaś dziura? Ale nic nie zobaczyłem niepokojącego... Miał może ktoś podobny przypadek?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyberdach ma na rogach konstrukcji kanaliki odprowadzające wodę przez przednie słupki w nadkola, jeżeli tam coś spadło, przegniło, zasyfiło się (często liśćmi i kurzem)woda szuka sobie innej drogi.

drugą możliwością przecieku jest nieszczelna szyba, która jest wklejana, ale jak była wymieniana, ktoś mógł niedokładnie wkleić i teraz cieknie

 

 

zdemontuj podsufitkę a przynajmniej jej przednią część, (odkręć ,,słoneczniki", rączki do trzymania się, nakładki na słupki przednie, jedź pod szlauch z wodą i polewaj, znajdziesz miejsce przecieku, chyba najprościej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyberdach ma na rogach konstrukcji kanaliki odprowadzające wodę przez przednie słupki w nadkola, jeżeli tam coś spadło, przegniło, zasyfiło się (często liśćmi i kurzem)woda szuka sobie innej drogi.

drugą możliwością przecieku jest nieszczelna szyba, która jest wklejana, ale jak była wymieniana, ktoś mógł niedokładnie wkleić i teraz cieknie

 

 

zdemontuj podsufitkę a przynajmniej jej przednią część, (odkręć ,,słoneczniki", rączki do trzymania się, nakładki na słupki przednie, jedź pod szlauch z wodą i polewaj, znajdziesz miejsce przecieku, chyba najprościej

 

Póki co nie leje się, uszczelniłem "testowo" miejsce, gdzie rynienki od relingów wchodzą pod uszczelki boczne szyby przedniej. Dzisiaj lało strasznie i nic nie ciekło, być może tu był problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

już drugi raz mi się to przydarzyło. Mianowicie podczas deszczu leje mi się woda Miał może ktoś podobny przypadek?

 

Pozdrawiam

 

Ja mialem w Volvo.

Przyczyna bylo to o czym napisal emotorsport

Gruba zylka udalo mi sie udroznic kanaly odwadniajace bez "ingerencji w podsufitke"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...